چه انتظاری از شورای اسلامی شهر بردخون بویژه هیأت رئیسه جدید شورای اسلامی شهر بردخون دارید؟

+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱۲ساعت 12:55 توسط نامجوزحمتکش |

به گزارش خبرگزاری فارس از دیر، انتخابات هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهرهای شهرستان دیر با حضور همه اعضای شوراها در دفتر شوراها برگزار شد و از شورای اسلامی دیر رجب شعرانی،  شورای اسلامی بردخون محمد بردستانی، شورای اسلامی آبدان ابراهیم رشیدی فرد  شورای اسلامی بردستان سید علی حسینی و از شورای اسلامی شهر دوراهک حسن دوراهکی به‌عنوان رئیس این شوراها انتخاب شدند.

هیئت‌رئیسه شورای شهر دیر

بر این اساس بعد از برگزاری انتخابات هیئت‌رئیسه این شوراها از مرکز شهرستان رجب شعرانی به‌عنوان رئیس، عباس پولادی نایب‌رئیس و صدیقه کنگانی به‌عنوان منشی برای یک سال انتخاب شدند.

هیئت‌رئیسه شورای شهر بردخون

از شهر بردخون، محمد بردستانی به‌عنوان رئیس ، احمد بحرانی نایب‌رئیس و حسین محمدی به‌عنوان منشی انتخاب شدند.

هیئت‌رئیسه شورای شهر آبدان

از شهر آبدان،ابراهیم رشیدی فرد به‌عنوان رئیس، جواد عظیمی نیا به‌عنوان نایب‌رئیس و اصغر کرمی به‌عنوان منشی انتخاب شدند.

هیئت‌رئیسه شورای شهر بردستان

از شهر بردستان سید علی حسینی به‌عنوان رئیس، آقای علی مهمار به‌عنوان نایب‌رئیس و سید محمدجواد موسوی کراماتی به‌عنوان منشی انتخاب شدند.

هیئت‌رئیسه شورای شهر دوراهک

از شهر دوراهک حسن دوراهکی به‌عنوان رئیس، آقای سید باقر حسینی به‌عنوان نایب‌رئیس و مرتضی دوراهکی به‌عنوان منشی این شورا برای یک سال آینده انتخاب شدند.

+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱۲ساعت 12:49 توسط نامجوزحمتکش |

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان دیّر خبر داد: 5 خانه عالم نیمه تمام شهرستان تا دهه فجر به بهره برداری می رسد

حجت الاسلام سید ابراهیم سعیدی در گفتگویی با ما اظهار داشت:5 خانه عالم نیمه تمام در شهرستان دیّر وجود دارد که با تکمیل آن بخشی از نیازها در روستاها وشهرها را رفع می کند و موجب گسترش فعالیت های فرهنگی تبلیغی خواهد شد.

وی افزود: از این تعداد 3خانه عالم با اعتبارات دولتی و از محل تملک دارایی در بخش آبدان و شهر بردستان و روستای سرمستان در حال تکمیل است و کمیته برنامه ریزی شهرستان در جلسه اخیر خود برای هرکدام از این خانه ها مبلغ400 میلیون ریال تصویب کرده که امیدواریم به زودی تخصیص پیدا کند.

سعیدی اضافه کرد: امیدواریم این سه پروژه در دهه فجرامسال افتتاح شود اما دو خانه عالم نیز به صورت خیرساز تکمیل می شود که در حال حاضر قابل استفاده نیست و نیاز به منابع مالی مورد نیاز دارد.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان دیّر با تقدیر از همراهی و حمایت فرماندار، بخشداران و مسئولان ادارات شهرستان، گفت: با وجود      هجمه های مختلف فرهنگی دشمنان ضرورت دارد همه مردم و مسئولان در زمینه تقویت مراکز دینی و فرهنگی تلاش و جدیت داشته باشند تا مانع این تهاجم این عظیم باشیم.

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱۱ساعت 15:40 توسط نامجوزحمتکش |

با حضور مسئولان ساختمان کتابخانه عمومی شهر بردخون افتتاح  شد

مدیریت فنی  و اجرایی اداره   کل راه  و شهرسازی استان بوشهر در این آیین اظهار داشت: ساختمان  کتابخانه عمومی با هدف  ترویج  فرهنگ کتابخوانی  و خدمت رسانی  به مردم  و علاقمندان  مطالعه  در شهر بردخون احداث  گردید.

رضا حفظ الله  افزود: این  پروژه با زیربنای500مترمربع  در دو طبقه  و اعتبار7 میلیارد ریال توسط  اداره کل  راه و شهرسازی استان بوشهر آماده  بهره برداری  شده  است.

وی  ادامه  داد: این بنا شامل  مخزن  کتاب  با مساحت80 مترمربع، سالن  مطالعه  برادران با مساحت66 مترمربع، سالن مطالعه خواهران با مساحت 77مترمربع  و اتاق  کودک، نمازخانه  و مجموعه موردنیاز می باشد که امیدواریم رضایت مردم  این دیار را جلب  کند.

معاون اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر اهداف پروژه را برشمرد و گفت: فراهم ساختن  زمینه رشد و پرورش فکری عمومی در منطقه، ایجاد زمینه فعالیت های پژوهش، بالابردن سطح علمی جوانان، فراهم آوردن مکانی  جهت ترغیب  و تشویق جوانان  به کتاب و کتابخوانی و ارزیابی نشریات و کتب از اهداف احداث این  مرکز فرهنگی در منطقه است.

با حضور مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیرکل کتابخانه های عمومی، فرماندار، بخشدار و تعدادی از مسئولان شهرستان  و بخش ساختمان  کتابخانه  عمومی  امام هادی(ع)شهر بردخون  به بهره برداری  رسید.

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱۱ساعت 15:19 توسط نامجوزحمتکش |

در جلسه امشب شورای شهر بردخون هیات رییسه شورای اسلامی شهر بردخون به شرح زیر انتخاب و معرفی شدند:

حاج محمد بردستانی به عنوان رئیس و احمد بحرانی  به عنوان نایب رئیس و حسین محمدی  به عنوان منشی 

با آرزوی موفقیت برای هیأت رئیسه جدید و تقدیر از تلاش های هیأت رئیسه سابق

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱۱ساعت 0:19 توسط نامجوزحمتکش |

دانش آموز بردخونی مقام سوم شعر دانش آموزی کشوری را کسب کرد

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون در گفتگویی اظهار داشت: معصومه عاشوری دانش آموز کلاس اوّل دبیرستان حجاب بردخون توانست مقام سوم شعر دانش آموزی مرحله کشوری را در اصفهان  کسب  کند.

عبدالخالق قایدی افزود: در سال تحصیلی گذشته مسابقات فرهنگی هنری مرحله آموزشگاهی در آذرماه برگزار شد و500 نفر از نفرات برتر مدارس سه مقطع در بهمن ماه به صورت هماهنگ در کانون فرهنگی تربیتی شهید نامدار به رقابت پرداختند که از بین آنها230 نفر در رشته های انفرادی و گروهی به مرحله استانی راه یافتند.

وی ادامه داد: این مسابقات در اردیبهشت امسال در شهرستان های کنگان و دشتستان برگزار شد که در رشته های گروهی، گروه های سرود مدارس حجاب، شهید خیاط و شهید بردستانی به ترتیب مقام های سوم، سوم و چهارم استان را کسب نمودند.

قایدی اضافه کرد: در رشته های انفرادی نیز معصومه عاشوری، سیده مرضیه ذولفقارگیر، مجتبی میدری، سیده زهرا هاشمی، افشین وفایی احمدی توانستند به ترتیب مقام های اوّل شعر، سوم داستان نویسی، دوم شعر، سوم داستان نویسی، سوم نهج البلاغه استان را به دست آورند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون با تقدیر از تلاش های مدیران مدارس، مربیان پرورشی و همه فرهنگیان و دست اندرکاران فعالیت های فرهنگی هنری منطقه خاطرنشان کرد: معصومه عاشوری مقام اوّل شعر استان در شهریور امسال در مسابقات کشوری شعر دانش آموزی شرکت کرد و با افتخار توانست رتبه سوم کشور را کسب  کند.

+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱۰ساعت 15:10 توسط نامجوزحمتکش |

در آخرین روز از هفته دولت : کلنگ احداث خانه بهداشت شهنیا به زمین زده شد

عملیات اجرایی و کلنگ‌زنی خانه بهداشت شهنیا و در آخرین روز از این هفته دولت با حضور سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر و جمعی از مسولین شهرستان دیر آغاز شد .

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در این مراسم اظهارداشت: یکی از  برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت توجه ویژه‌ای است که به بخش بهداشت شده که اقدمات خوبی در این زمینه در مناطق شهری و بخصوص روستایی اتفاق افتاده است .

عادل مقدس با اشاره به برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت در بخش بهداشت گفت:  بازسازی و نوسازی شبکه بهداشت ودرمان روستایی یکی از برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت است که ‌با 3 محور شامل احداث خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی روستایی، بهبود استاندارد خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی روستایی مانند تامین تجهیزات و ملزومات و همچنین تعمیرات اساسی خانه های بهداشت و مرکز بهداشتی درمانی روستایی در حال اجرا است .

وی با بیان اینکه بازسازی خانه بهداشت شهنیا در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت اتفاق افتاده است، افزود : خانه‌های بهداشت دارای ساختمان استیجاری و یا خانه‌های بهداشت دارای ساختمان ملکی با قدمت بالای 25 سال ساخت غیر قابل تعمیر به عنوان معیارهای مورد توجه در احداث و بازسازی خانه بهداشت در طرح تحول نظام سلامت مورد توجه است که خانه بهداشت شهنیا با قدمت بالای 25 سال واجد شرایط بازسازی قرار گرفت .

وی در خصوص مشخصات پروژه گفت: خانه بهداشت شهنیا در زمینی به مساحت 617 متر مربع با زیربنای 100 متر مربع بازسازی می شود .

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر به اعتبار تخصیصی برای احداث این خانه بهداشت اشاره کرد و گفت: خانه بهداشت شهنیا با اعتبار یک میلیارد و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات 2 درصد نفت به مدت شش ماه تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید .

مقدس تصریح کرد : خانه بهداشت شهنیا به چهار صد و هفتاد و یک خانوار با جمعیتی بالغ بر یک هزار و 900 نفر خدمات بهداشتی ارایه می‌دهد که در فصل کشاورزی و مهاجرت کشاورزان به این روستا جمعیت مراجعه کننده به خانه بهداشت به مراتب بیشتر می‌شود .  

+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱۰ساعت 10:34 توسط نامجوزحمتکش |

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون خبر داد: ادارات بردخون معین مدارس منطقه هستند

عباس جمالی فرد در نشست شورای پروژه مهر منطقه بردخون اظهار داشت: فعالیت های متنوع و بسیار خوبی برای آماده سازی مدارس صورت گرفته و همه ادارات و شوراهای اسلامی در این امر مشارکت داشته اند.

وی با بیان اینکه هر یک از ادارات بخش به عنوان معین مدارس هستند، افزود: ادارات بخش از این طرح استقبال کرده اند و اقدامات مناسبی برای ایام بازگشایی مدارس صورت می گیرد که نشانه مشارکت مردم  و مسئولان در آموزش و پرورش است.

جمالی فرد ادامه داد: سال گذشته 7 کلاس در مدارس به سیستم هوشمند متصل شد و امسال نیز 8 کلاس در پایه های ششم و هفتم هوشمند می شوند که تأثیر بسیار زیادی در ارتقاء علمی و رشد دانش آموزان خواهد داشت.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون همکاری و مشارکت مسئولان و شوراهای اسلامی را در مدارس یادآور شد و گفت: فرهنگ مشارکت و همراهی در بین مردم و مسئولان افزایش یافته است که امیدواریم ثمرات درخشانی داشته باشد.

+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱۰ساعت 10:0 توسط نامجوزحمتکش |

رئیس سازمان مدیریت  و برنامه ریزی استان عنوان  کرد: تا دو سال آینده  پروژه های نیمه تمام را تکمیل می کنیم

رضا عوض پور در بازدید از طرح ها و پروژه های بخش بردخون در گفتگویی باخبرنگاران اظهار داشت: در بازدیدی از پروژه های بخش بردخون وضعیت و پیشرفت پروژه ها را بررسی کردیم که طرح ها و پروژه هایی در زمینه بهداشت و درمان، فرهنگی و عمرانی روستایی با اعتباری حدود 20میلیارد ریال به بهره برداری رسید یا عملیات آنها آغاز شد.

وی افزود: روند پروژه ها روند خوبی است و در دو سال گذشته تلاش شده پروژه های نیمه تمام را به اتمام برسانیم و سپس به سراغ  پروژه های جدید برویم که حدود10درصد از اعتبارات شهرستان ها را به پروژه های جدید اختصاص خواهیم داد و همه همت خود را به کار می گیریم تا دو سال آینده همه پروژه های نیمه تمام را به پایان برسانیم.

عوض پور ادامه داد: پروژه های جدید بر اساس اولویت و نیاز مردمی طبق  نظر کمیته برنامه ریزی شهرستان ها و شورای برنامه ریزی استان پس از پرداخت مطالبات پیمانکاران آغاز می کنیم.

رئیس سازمان مدیریت  و برنامه ریزی استان با اشاره به اعتبارات امسال استان گفت: امسال مبلغی حدود 15000میلیارد ریال در استان از محل پروژه های سفر، ارزش افزوده، آلایندگی، متمرکز ملی و نفت جذب می شود و از محل سفر ریاست جمهوری 2000میلیارد ریال تا چند روز آینده در اختیار استان قرار می گیرد و سایر تعهدات نیز جذب خواهد شد.

وی به طرح های امید در استان اشاره کرد و افزود: امسال مجموع طرح هایی را در استان شروع کرده ایم که در زمینه های عمران شهری و روستایی، ورزش، بهداشت و درمان است و باعث تحولات خوبی در استان می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد:186زمین چمن در نقاط شهری و روستایی راه اندازی می شود که مشکلات را رفع می کند و در در روستاها نیز پارک هایی احداث می شود و در سایر حوزه ها نیز اعتباراتی را اختصاص داده ایم که امیدواریم تا دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱۰ساعت 9:45 توسط نامجوزحمتکش |

فرماندار شهرستان دیّر در جمع مردم روستای سجادیه بخش بردخون: مردم از حفر چاه های غیرمجاز جلوگیری کنند

فرماندار شهرستان دیّر در جمع مردم روستای سجادیه بخش بردخون گفت: با وجود کاهش بارندگی و ذخیره آب، مردم از حفرچاه های غیرمجاز جلوگیری کنند.

حمزه اعتماد در نشست هم اندیشی مردم و مسئولان در روستای سجادیه بخش بردخون اظهار داشت: مردم قبل از انقلاب وضعیت مناسبی نداشتند و امروز آزادانه به دنبال خواسته های خود هستند وتوجه خاصی به روستاها شده است.

 وی افزود: در زمینه عمران شهری اعتباری معادل20میلیارد ریال اختصاص یافته و در اکثر روستاها هزینه های خوبی هزینه شده که سال گذشته در روستاهای بالای1000نفر زمین چمن روستایی آماده شد و امسال در روستاهای بالای500نفر چمن روستایی احداث می شود و طرح های بهداشتی در روستاها گسترش پیدا می کند.

اعتماد ادامه داد: اجرای طرح های هادی روستایی، پارک و فضای سبز، ایجاد فضاهای ورزشی و تفریحی، برق رسانی و آب رسانی برای عمران روستاها انجام می گیرد و دولت از آن حمایت می کند.

فرماندار شهرستان دیّر بر تشکیل کمیته صیانت تأکید کرد وگفت: مردم کمک کنند تا چاه های غیرمجاز در روستاها حفر نشود زیرا عوارض آن به همه مردم می رسد.

بخشدار بردخون نیز گفت: طرح های امید موجب آبادانی روستاها می شود و روستاهای  1000و500نفر دارای زمین چمن خواهند شد که 4روستا در بخش بردخون از این موقعیت برخوردار هستند و به روستاهای بالای400نفر زمین والیبال تعلق می گیرد.

حیدر عمرانی افزود: مردم روستای سجادیه مردمی پاک و صمیمی و کم توقع هستند که نیاز به توجه ویژه دارند و امیدواریم در دولت تدبیر و امید شاهد آبادانی این روستا باشیم.

دهیار روستای سجادیه نیز با اشاره به سابقه روستا، مشکلات و کمبودهای روستا را برشمرد و گفت: راه ارتباطی روستا، روشنایی معابر، آسفالت و ادامه طرح هادی، تکمیل پارک کودک، تسطیح کوچه ها، حمایت از ورزش و جوانان، مشکل آب و تلفن، راه خروج دامداران  در روستای سجادیه نیاز به توجه دارد.

احمد ابراهیمی افزود: این روستای400نفری حتی یک معتاد ندارد اما جوانان و مردم روستا چشم انتظار نگاه ویژه مسئولان و دولتمردان هستند.

+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۶/۰۹ساعت 17:0 توسط نامجوزحمتکش |

مطالب قدیمی‌تر