+ نوشته شده در سه شنبه 1393/07/08ساعت 15:22 توسط نامجوزحمتکش |

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/07/08ساعت 6:21 توسط نامجوزحمتکش |

اخبارکوتاه شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دیّر

حضور پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در مراسم رژه بسجیان

به مناسبت هفته دفاع مقدس تعدادی از پرسنل بسیجی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با حضور در گردان‌های عاشورا در مراسم رژه این گردان‌ها شرکت کردند.

حسن مکاریان یکی از پرسنل بسیجی شرکت کننده در این مراسم گفت : ما با حضور پر رنگ خود در این گونه مراسم‌ات به دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی هشدار می‌دهیم که همچون هشت سال دفاع مقدس آماده جانفشانی در راه اسلام و میهن عزیزمان هستیم .

اعزام پنج تیم بهداشتی درمانی به مناطق روستایی و محروم شهرستان دیر

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس ، پنج تیم بهداشتی درمانی به مناطق روستایی و محروم شهرستان دیر اعزام شدند .

حسن فخرایی اظهار کرد : تیم‌های اعزامی متشکل از پزشک ، ماما ، کاردان مبارزه با بیماری‌ها و بهداشت محیط می باشد .

برگزاری مراسم پرفیض زیارت عاشورا به مناسبت هفته دفاع مقدس

مسئول ستاد اقامه نماز شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : مراسم پرفیض زیارت عاشورا با همکاری پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر هر هفته روزهای دوشنبه در نماز خانه این شبکه برگزار می‌شود .

اسماعیل رنجبر با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 26 مراسم زیارت عاشورا در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر برگزار شده است، گفت : آخرین مراسم برگزار شده در شش ماهه ابتدای سال جاری مصادف با آغاز هفته دفاع مقدس بود که با حضور پرسنل بسیجی شبکه،یاد آن روزهای عزیز و دلاورمردی‌ها و رشادت‌های رزمندگان غیور هشت سال دفاع مقدس گرامی داشته شد .

اشتغال 9 جانباز دوران دفاع مقدس در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر

سید عبدالرشید حسینی مسئول امور ایثارگران شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : تعداد 9 نفر از جانبازان دوران دفاع مقدس در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر به کار اشتغال دارند .

وی گفت: شهداء،جانبازان و ایثارگران گنجینه‌های تمام ناشدنی نظام مقدس جمهوری اسلامی‌اند که با رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌هایشان کشور ایران اسلامی‌مان را از هجوم دشمنان قسم خورده محافظت می‌کنند .

 تدوین شاخص‌های عمومی و اختصاصی عملکرد شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر

کارشناس مسئول واحد طرح تحول اداری شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با بیان اینکه شاخص‌های عمومی و اختصاصی عملکرد این شبکه تدوین شده است گفت: در بخش عمومی شاخص‌هایی از قبیل استقرار دولت الکترونیک، ساماندهی نیروی انسانی، اصلاح ساختارها و تمرکز زدایی، استقرار نظام جامع مدیریت عملکرد و ارتقاء بهره‌وری، سلامت نظام اداری، توانمند سازی منابع انسانی، خدمت‌رسانی به مردم و شهروند مداری مورد بررسی و مستند‌سازی شده‌اند .

مختار ابراهیمی افزود: واکسیناسیون دانش اموزان پایه اول مقطع متوسطه دوم علیه بیماری کزار نیز در مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت محل سکونت آنان انجام می‌شود .

جذب 7 پزشک برای مراکز بهداشتی درمانی

کارشناس مسئول امور هماهنگی و گسترش شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : طی شش ماهه ابتدای سال جاری تعداد هفت پزشک عمومی برای اشتغال در برنامه پزشک خانواده مراکز بهداشتی درمانی جذب شده است .

حیدر بردستانی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت گفت: طرح تحول نظام سلامت در بخش درمان برکات خیلی خوبی به همراه داشته است که یکی از آنان رضایتمندی مردم و کاهش پرداخت هزینه درمان از جیب بیمار بوده است .

وی در خصوص طرح تحول نظام سلامت در بخش بهداشت نیز گفت : در بخش بهداشت اقدامات بسیار خوب زیر بنایی هم در حوزه نرم افزاری و در قسمت سخت‌افزاری تدارک دیده شده است که با تقویت و تکمیل آنها ، رضایتمندی مردم از این بخش نیز  بهمراه خواهد داشت .

 پذیرش9 نفر از پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در دوره‌ها‌ی تحصیلات تکمیلی

حسین دانایی دبیر کمیته علمی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از قبولی و پذیرش نه نفر از پرسنل شاغل در این شبکه در دوره‌های آموزشی تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های سراسر کشور در سال تحصیلی 93-94 خبر داد .

وی گفت : چهار نفر از همکاران در دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی ، دو نفر ارشد مهندسی محیط زیست ، یک نفر در رشته اپیدمیولوژی و دو نفر نیز در مقطع کارشناسی ارشد روان‌شناسی پذیرفته شده‌اند.

دانایی با اشاره به پذیرفته شدگان دورهای کارشناسی ارشد در سال‌های گذشته گفت : طی 5 سال گذشته تعداد دوازده نفر از همکاران شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در مقاطع دکترا و کارشناس ارشد در دانشگاه‌های سراسر کشور پذیرفته شده‌اند که تاثیر مطلوبی بر بنیه علمی و عملکرد این شبکه داشته است .

وی به رشته‌های پذیرفته شده همکاران خود نیز اشاره کرد و گفت : دکترای آمار زیستی ،کارشناسی ارشد رشته‌های مدیریت خدمات بهداشتی درمانی ، آموزش پزشکی ، مهندسی صنایع غذایی، اپیدمیولوژی ، مهندسی محیط زیست ، روانشناسی و حقوق از جمله رشته‌های پذیرفته شده همکاران در سال‌های گذشته بوده است .

+ نوشته شده در یکشنبه 1393/07/06ساعت 15:13 توسط نامجوزحمتکش |

فرمانده حوزه مقاومت کربلای بردخون خبر داد: بازسازی  واقعه غدیر 21 مهر در بردخون اجرا می شود

امام جمعه موقت بردخون در جلسه برنامه ریزی روز غدیر اظهارداشت: غدیر از اعیاد مهم در اسلام است که مسلمانان بویژه  شیعیان باید در معرفی و شناخت آن تلاش کنند و با انجام فعالیت های فرهنگی حقانیت و حقیقت آن را بیان کنند زیرا عده ای از دشمنان اسلام در پی انکار آن  هستند.

حجت الاسلام محمّد جواد عاشوری افزود :بازسازی واقعه غدیر نباید موجب شود از برگزاری جشن و مراسم ویژه ایام غدیر غافل شویم پس امسال باشکوه تر از سال های قبل برای اجرای برنامه ها و جشن غدیر همت کنیم.

فرمانده حوزه مقاومت کربلا نیز گفت: بازسازی واقعه غدیر ساعت8روز دوشنبه21مهر با مراسم پیاده روی خانوادگی از مرکز شهر آغاز می شود و مراسم پایانی بازسازی واقعه در کنار پمپ بنزین بردخون به مرحله اجرا می رسد که برای آماده سازی این برنامه ارزشمند کمیته های اجرایی، عمرانی، مالی، تبلیغات و ورزشی تشکیل شده است.

یوسف درویشی افزود: امروز دشمنان و بدخواهان اسلام با همه ابزار و توان خود مصمم هستند با تضعیف پایه های دینی و مذهبی، باورها و اعتقادات مردم را از ریشه مورد هجمه قرار دهند تا به اهداف شوم خود برسند.

وی اضافه کرد: در زمینه اجرا و برگزاری این مراسم همه ادارات و خیرین مشارکت می کنند و مردم نیز در حد توان برای عملی نمودن آن تلاش می کنند پس از همه افرادی که دلشان برای بقای اسلام و ولایت می تپد تقاضا می کنیم برای شکوه این برنامه مشارکت و همراهی کنند.

درویشی یادآور شد: برپایی ایستگاه های صلواتی، خیمه های معرفت و پایگاه های ولایت از دیگر برنامه های این مراسم خواهد بود.

در ادامه حسین شهری، مجید شریعت زاده، علی جعفری، اسماعیل خیاط و یوسف جعفری مسئولان کمیته های اجرایی، عمرانی،  مالی، تبلیغات و ورزشی گزارشی از اقدامات خود ارائه  دادند.

+ نوشته شده در یکشنبه 1393/07/06ساعت 15:10 توسط نامجوزحمتکش |

نمایندگان  اقشار مردم  بردخون  در نشست  هم اندیشی  توسعه  بخش بردخون خواستار توجه  به رفع  مشکلات  شدند

زهره  بردستانی نماینده  ایثارگران و خانواده های شهدا گفت: توجه  به اشتغال خانواده های شهدا و ایثارگران، رسیدگی به وضعیت درمان  ایثارگران، حمایت  از ادامه تحصیل  فرزندان جانبازان  و ایثارگران، مشاوره  و توجه عاطفی  به خانواده های شاهد، پرداخت حق درمان  ایثارگران  در ادارات از جمله خواسته  و مطالبات  ایثارگران و خانواده های  معظم  شاهد است.

نماینده اصناف و بازاریان  نیز گفت: استقرار اداره  دارایی  در بردخون ضرورت  دارد زیرا مردم  و 300واحد صنفی  به صورت مستمر با این  اداره  ارتباط  دارند.

صادق  نظری افزود: ایجاد شهرک صنفی  به دلیل صنوف آلاینده  و افزایش سهمیه  آرد اختصاصی  به بردخون لازم است چرا که منطقه ما میزبان  مهاجرین زیادی  است که  در فصل  برداشت گوجه فرنگی جهت کار به  بردخون مسافرت می کنند و گاه  به اندازه  جمعیت شهر می رسد.

وی وجود ماشین های  دوره گرد را معضلی  برای منطقه  دانست و گفت: این ماشین ها می توانند در بازار هفتگی پنج شنبه ها کالاهای خود را به فروش برسانند اما این فروشندگان که حتی در و پنجره نیز عرضه  می کنند در معابر و خیابان ها باعث سد معبر و آزار مردم می شوند و موجبات نارضایتی اصناف وبازاریان  را فراهم می کنند.

مدیرعامل تعاونی صیادان نیز گفت: بردخون که در دهه30 دارای گمرک بوده و قدیمی ترین بخشداری  در شهرستان داشته مورد کم لطفی قرار گرفته زیرا همه روستاهای ساحلی اسکله دارند ولی بردخون با وجود بیش از 150 قایق هیچگونه موج شکن و اسکله ای ندارد.

حسین طاهری افزود: حضور صیادان غیرمجاز  و تخریب زیستگاه و نابودی آبزیان خطری جدی  برای  صیادی بردخون  است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد و ترمیم جاده دسترسی به دریا، ایجاد فضای تفریحی در کنار دریا و نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی از خواسته های صیادان  است.

وی حضور دلاوری مانند خالوحسین بردخونی را موجب افتخار منطقه خواند و ادامه داد: 286کارگاه زیر پوشش تأمین اجتماعی قرار دارد اما این منطقه دکتر معین در منطقه  ندارد.

رئیس شورای اسلامی بخش نیز گفت: در بخش بردخون150هزار تن گوجه فرنگی در 3500هکتار از اراضی برداشت می شود که باعث اشتغال بیش  از6000نفر است اما در بزرگراه خلیج فارس و سه راه  بردخون دوربرگردان  وجود ندارد و بزرگراه  بوشهر دیر نیز تعطیل  شده  است.

عبدالمجید قاسمی افزود: روستاهای ساحلی از آب آشامیدنی سالم محروم می باشند و منطقه حفاظت شده  مند زمین های مردم را تصاحب  کرده  است که نیازمند توجه مسئولان است.

مجید حیدری نماینده دهیاران  نیز گفت:7 دهیاری در بخش بردخون فعالیت می کنند اما عوارض  آلاینده ها بسیار ناچیز است و سالن و فضاهای ورزشی در روستاها وجود ندارد.

رئیس شورای اسلامی شهر نیز گفت: شبانه روزی کردن مرکز بهداشتی درمانی بخش، ایجاد تفریحگاه  در ساحل دریا، واگذاری زمین 70هکتاری جهت احداث پارک از خواسته های مردم است.

علی کشاورز افزود: محیط زیست در 250متری شهر اقدام به مانع گذاری کرده است و حفظ حیات وحش  مهم تر از زندگی مردم قلمداد می شود که نیاز به بازنگری  دارد.

نماینده  دامداران نیز گفت: به دلیل حمله حیوانات شکاری ودرنده به گله های دام نیاز به مجوز حمل سلاح  داریم و از عدم وجود داروهای حیوانات رنج می بریم و نیازمند پرداخت تسهیلات کم بهره هستیم.

محمد عباسی احداث ایستگاه آب را ضروری  دانست و گفت: وجود آب انبار در بیابان و محل گذر دام ها باعث سیراب شدن آنها و کاهش خطر اتلاف  دام  می گردد.

+ نوشته شده در یکشنبه 1393/07/06ساعت 15:5 توسط نامجوزحمتکش |

تصویری ازحاجی های بردخونی امسال

+ نوشته شده در شنبه 1393/07/05ساعت 18:21 توسط نامجوزحمتکش |

مدیرکل   دفتر امور روستایی استانداری  بوشهر خبر داد: پرداخت حق آلایندگی به دهیاری های استان  بوشهر

حسین عالی نژاد در نشست هم اندیشی توسعه بخش  بردخون  اظهارداشت: سال گذشته 8درصد عوارض  آلایندگی  به روستاهای شهرستان  دیّر اختصاص  یافت  که  مبلغی حدود3 میلیارد ریال محاسبه شده است و امسال این مبلغ  به 4میلیارد ریال  افزایش  یافت.

وی افزود: کارگاه پردازش زباله خشک و تر روستای شهنیاء  در محد.ده ای به مساحت350متر مربع احداث  شده  که تعاونی دهیاران  در این  امر مشارکت داشتند و با سرمایه 3میلیارد ریال آغاز شده  است.

عالی نژاد اضافه کرد: به منظور فعال کردن  کارگاه  بخش  خصوصی  نیز مشارکت 10میلیارد ریالی دارد و با سرمایه گذاری  در این  زمینه  موجب  گسترش  اشتغال  می شود.

مدیرکل  دفتر امور روستایی  استانداری  بوشهر ادامه  داد: این  کارگاه  در زمینه  تبدیل مواد زباله ای  و بازیافت  آن به  زباله  قابل  استفاده  فعالیت  می کند و با تولید ظروف یکبار مصرف  زمینه  بهره مندی  کشاورزان  را فراهم می کند.

وی خاطرنشان  کرد: با راه اندازی  و فعالیت  این  کارگاه35 نفر در آن  مشغول  به  کار می شوند.

+ نوشته شده در شنبه 1393/07/05ساعت 15:4 توسط نامجوزحمتکش |

نمایندگان گروه ها، اصناف، مؤسسات  و مشاغل بخش  بردخون  دغدغه ها و مطالبات خود را بیان  کردند

نماینده  هنرمندان، فرهنگیان  و اهل  قلم  گفت: با وجود استعدادهای  فراوان  و نخبگان  و تحصیلکردگان  اعتبارات آموزش  و پرورش بخش بویژه  در زمینه  پژوهشی  کافی  نیست  و مدرسه  امیر کبیر به صورت  نیمه تمام  رها شده  است.

ظهیر محمودی  افزود: بخش  به  مراکز فرهنگی  مجهز نیاز دارد و خواسته  مردم  راه اندازی  نمایندگی  فرهنگ و ارشاد اسلامی  در بخش و گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری است و در زمینه  توسعه فرهنگ  کتابخوانی  تکمیل و راه اندازی  ساختمان  کتابخانه عمومی  بردخون  بسیار ضروری  می باشد.

نماینده دانشجویان و نخبگان بخش بردخون نیز گفت: با وجود متخصصان و دانشجویان زیاد در منطقه ایجاد بانک اطلاعاتی ضروری است تا وضیت  دانشجویان  و فارغ التحصیلان  مشخص شود و بزرگ ترین دغدغه خانواده ها که اشتغال است با اختصاص تسهیلات کم بهره  برطرف  شود.

حسن حیدری با انتقاد از اینکه تنها به عنوان نیروی خدماتی   و آشپز از بومی ها استفاده شده و پرسنل فنی و مهندسی را از شهرهای دیگر به کار گرفته اند، افزود: چاره اندیشی کنیم تا تجربه تلخ پارس جنوبی در عسلویه  در این  منطقه با آغاز فعالیت پارس شمالی تکرار نشود.

نماینده کشاورزان گفت:80 درصد مردم منطقه به شغل کشاورزی مشغول هستند و نقش بسزایی در کشت خارج از فصل محصول گوجه فرنگی دارند که در 3500هکتار اراضی بخش 150هزار تن گوجه فرنگی برداشت            می شود و موجب اشتغال و ورود مهاجرین زیادی از مناطق دیگر به بردخون می شود.

عباس فولادی افزود: کشت و کشاورزی به دلیل مشکلات اداری از رونق افتاده و مشکلات سوخت، کمبود و بحران آب، بازاریابی  و عدم پرداخت تسهیلات مضاف بر آن شده  و احداث سد در منطقه ضرورت  بسیار دارد.

ندا ولی نماینده بانوان نیز به مشکلاتی نظیر عدم وجود سالن ورزشی ویژه خواهران، پارک بانوان، پزشک و متخصص بانوان، اشتغال زنان سرپرست خانوار و عدم وجود کانون های مشاوره  در منطقه  اشاره  کرد.

نماینده جوانان و ورزشکاران نیز گفت: استعدادهای ورزشی زیادی در منطقه وجود دارد که کسب مقام  دوم  کشوری توسط تیم عشایری و روستایی بانوان از این نمونه است اما مشکلات ورزشی  وعدم وجود مراکز ورزشی  موجب دلسردی جوانان  شده است.

یوسف جعفری افزود: قبل از این دارای یک زمین 3هکتاری ورزشی با چمن بودیم که چمن  آن خشک شده و 3روستا دارای زمین ورزشی با حصار می باشند که ضرورت دارد چمن ورزشگاه  کشت شود و سالن های ورزشی در روستاها احداث گردد و زمین با کاربری ورزشی که توسط محیط زیست تصاحب شده به مردم  واگذار شود.

+ نوشته شده در شنبه 1393/07/05ساعت 15:2 توسط نامجوزحمتکش |

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر: معیشت و حفاظت مردم را به هم  گره  می زنیم

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: موضوع معیشت و حفاظت مردم را به هم  گره  می زنیم

حسین دلشب در نشست هم اندیشی توسعه بخش بردخون  اظهارداشت: مذاکرات و ارتباطاتی با مردم و مسئولان منطقه داشته ایم و تلاش می کنیم بحث معیشت و حفاظت از مردم را به هم گره بزنیم و مردم را برای حفاظت از محیط زیست  به کار می گیریم.

وی افزود: در سال1378به  اندازه250متر از محدوده خود در حاشیه  شهر عقب نشینی کرده ایم  و برای  افزایش محدوده و حریم شهر و روستاها باید در کمیسیون مربوط  مطرح و اصلاح شود و برای ساخت و ساز نیز نیاز به مصوبات لازم  داریم.

دلشب اضافه کرد: در زمینه  احداث  اسکله  خورخان  مجوزهای لازم را صادر کرده ایم  و هیچ محدودیتی در این زمینه نداریم  و به شما قول می دهیم هیچ گونه  دیوارکشی و محصورنمودن  در منطقه  انجام  نمی شود.

وی با بیان اینکه عوارض آلایندگی در زمان آغاز فعالیت پارس  شمالی  به منطقه  اختصاص  می یابد، ادامه داد: مردم بخش در منطقه حفاظت شده کشاورزی و فعالیت می کنند و بر اساس سند اراضی  را در اختیار آنان  قرار   می دهیم  و هیچ محدودیتی در این زمینه  قائل  نیستیم.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان  بوشهر خاطرنشان کرد: اراضی مستثنیات  بر اساس  گزارش  منابع طبیعی2012 هکتار می باشد و هرگونه  تغییر و جابجایی  باید در شورایعالی  محیط زیست  به  ریاست  رئیس جمهوری  مطرح  و تصویب  شود.

+ نوشته شده در شنبه 1393/07/05ساعت 9:10 توسط نامجوزحمتکش |

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر خبر داد: رشد270 درصدی  بودجه آموزش و پرورش  استان

اصغر حصیری  در نشست هم اندیشی  توسعه  بخش بردخون  اظهارداشت: امسال همزمان با آغاز سال  تحصیلی جدید اعتبارات آموزش و پرورش رشد بی سابقه ای داشته و قریب 270درصد افزایش بودجه در استان رقم  خورده است.

وی افزود: یکی از مشکلات آموزش و پرورش بدهی سنگین برق مدارس بود که بدهی برق مدارس استان بوشهر  با تعامل نیروگاه اتمی و شرکت توزیع برق استان بوشهر بخشیده شد و این خبر بسیار خوشحال کننده ای  برای  مدیران مدارس  در ابتدای  سال  تحصیلی  بود.

حصیری اضافه کرد: کار تکمیل مدرسه 9کلاسه امیر کبیر بردخون به زودی آغاز می شود که امیدواریم با اعتبارات مصوب در سریع ترین زمان به  بهره برداری  برسد.

وی از پیش بینی سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان از روستاها به مرکر بخش خبر داد و گفت: از روستای جاشک که دورترین روستا به مرکز بخش است و سایر روستاها دانش آموزان به محل تحصیل منتقل می شوند و مشکلی از این جهت وجود ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر همچنین به نمایندگی ارشاد اسلامی در بخش اشاره کرد و تصریح نمود: اگر نمایندگی فرهنگ و ارشاداسلامی در بخش بردخون راه اندازی شود آموزش و پرورش نیرویی را به عنوان مأمور در اختیار نمایندگی مذکور قرار می دهد.

+ نوشته شده در شنبه 1393/07/05ساعت 9:0 توسط نامجوزحمتکش |

مطالب قدیمی‌تر