رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون: اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون دستگاه برتر شهرستانی  شد

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش منطقه بردخون با اشاره  به اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور اظهارداشت: نشست و تبادل نظر بین روسای سراسر کشور موجب ارتباط سازنده و تبادل اندیشه در زمینه تعلیم و تربیت  می شود.

عباس جمالی فرد  افزود: در این ایام شاهد شور و نشاط  در مدارس هستیم که مدیران و دست اندرکاران با همه  توان برای آماده سازی مراکز آموزشی و پرورشی تلاش می کنند و از ظرفیت های موجود مانند اعتبارات داخلی، مشارکت و همکاری اولیا و خیرین و همراهی مسئولان بهره  می برند تا سالی همراه با افتخار و موفقیت را آغاز کنند.

وی با تأکید بر ساماندهی و توانمندسازی نیروها اضافه کرد: توجه  به توسعه مشارکت های  مردمی  و خصوصی سازی مدارس از برنامه های کلان آموزش و پرورش است که ارتقاء مدیریت  آموزشگاهی توانمند و برنامه محور جهت  افزایش کارآیی  و پرورش نیروی انسانی کارآمد از اولویت کار در این عرصه  است.

جمالی فرد تغییر در سطوح اداری ، آموزشی و پرورشی را ضروری  دانست  و گفت: می توان با مطالعه  و تلاش مضاعف و  هدفمند انقلاب بزرگی  در مدیریت  کشور ایجاد کرد تا زیرساخت های آموزشی و پرورشی مستحکم و پایدار شود و نوید بخش آینده درخشانی باشد.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون با شاره  به شعار دولت و ضرورت راستگویی  و صداقت در کارها، فرهنگیان را به پیشگامی در اقامه و اشاعه نماز فرا خواند و ادامه داد: نماز را مهم بشماریم و بزرگ بدانیم  زیرا راه ارتباط  خداوند و بنده است و ضمن توجه به آن ، کاری کنیم تا بچه ها با علاقه  به سمت نماز حرکت  کنند.

وی نقد سازنده و منصفانه را عامل پیشرفت خواند و گفت: معلمان و دانش آموزان باید بتوانند دغدغه های خود را با رعایت خط قرمزها بر زبان  آورند.

دبیر شورای آموزش و پرورش با تقدیر از فضای آرامش و تفاهم در مدارس تصریح کرد: اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون در شانزدهمین جشنواره شهید رجایی شهرستان دیّر رتبه  برتر شهرستان را کسب کرد و جزء سه اداره برگزیده شهرستان در زمینه عملکردی شد.

+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/06/06ساعت 13:0 توسط نامجوزحمتکش |

اداره آموزش وپرورش منطقه بردخون درجشنواره شهیدرجایی رتبه برترراکسب کرد

 رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه بردخون بابیان این مطلب اظهارداشت:کسب موفقیت هادرآموزش وپرورش به دلیل تلاش همه فرهنگیان وکارکنان خدوم این اداره است که امیدواریم بتوانیم درارتقاء رتبه علمی منطقه قدم های محکم تری برداریم.

 عباس جمالی فردافزود:مقام های بالاترازآن شهدایی است که الگوی اخلاقی ماهستندوهمواره می کوشیم به تأسی ازآن سینه سرخان آسمانی به خدمت خلق بپردازیم.

 وی باتقدیرازهمه معلمان،مربیان،دبیران وکارکنان تلاشگرآموزش وپرورش منطقه وعباس زالی کارمندنمونه این اداره گفت:یادوخاطره همه شهیدان وفرهنگیان مرحوم راگرامی می داریم وبه روح آسمانی آنان درودمی فرستیم.


برنامه های دهه کرامت منطقه بردخون تشریح شد

 معاون پرورشی وتربیت بدنی اداره آموزش وپرورش منطقه بردخون درگفتگویی باتبریک فرارسیدن ایام میلادحضرت معصومه وحضرت امام رضا(ع)گفت:دردهه کرامت برنامه های مختلفی نظیرعطرافشانی وتجدیدبیعت باشهدای ارزشمند،شرکت همکاران درمراسم عبادی سیاسی نمازجمعه،تجلیل ازدختران شهدا،مولودی خوانی وقرائت زیارت امام رضا(ع)،تجلیل ازفعالین نمازجماعت مدارس برگزارخواهدشد.

 عبدالخالق قایدی افزود:نشست علمی- تخصصی باحضورفعالین تشکیلات دانش آموزی،قرائت زیارت عاشورا،بازدیدازخانواده های بی سرپرست،مسابقه خاطره نویسی وجشن میلادحضرت امام رضا(ع)ازدیگربرنامه های این دهه می باشد.

 وی اضافه کرد:چراغانی وتزئیین اداره وفضاهای آموزشی دراین ایام صورت می گیردوتلاش می کنیم نسل جوان با زندگی حضرت معصومه(س)وحضرت امام رضا(ع)شناخت بهتری داشته باشند.

+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/06/06ساعت 12:58 توسط نامجوزحمتکش |

 رئیس شورای اسلامی شهر بردخون:

مشکل سوخت زمین‌های کشاورزی بردخون پا برجاست

رئیس شورای اسلامی شهر بردخون گفت: مشکل سوخت زمین‌های کشاورزی بردخون همچنان پا برجاست.

به گزارش خبرگزاری فارس از عسلویه، حسین صفری ظهر امروز در نشست شوراهای اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: شوراهای اسلامی نماد مردم‌سالاری دینی هستند و تقویت شوراها موجبات پیشرفت و توسعه می‌شود.

وی افزود: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام باید در دستور کار مسئولان باشد و در این راستا انتظار داریم نظارت‌ها بیشتر شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بردخون با بیان اینکه 4 هزار و 500 هکتار کشت گوجه فرنگی خارج از فصل در این بخش فعال است، خاطرنشان کرد: بیش از 5 هزار نفر مستقیم و 15 هزار نفر نیز غیرمستقیم در این زمینه اشتغال دارند، اما مشکل سوخت زمین‌های کشاورزی هنوز حل نشده است.

صفری با بیان اینکه یکی از شغل‌های مردم بردخون صیادی است، گفت: اسکله مناسب در بردخون وجود ندارد و وعده ساخت اسکله خورخان از دولت گذشته نیز عملی نشده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشکان نیز خواستار توجه جدی به نیروهای متخصص بومی در منطقه پارس جنوبی و همچنین توجه به زیر ساخت‌ها در منطقه شد.

محمد نوروزی با بیان اینکه بحث اشتغال تنها نفت و گاز نیست، افزود: بوشکان قطب کشاورزی استان است، اما امسال کشاورزان ما به دلیل کاهش قیمت صیفی‌جاتی نظیر خربزه، هر کدام حداقل 20 میلیون تومان ضرر کردند که باید برای جبران آن چاره‌اندیشی شود.

وی همچنین خواستار توجه به نیروهای بومی در شهرستان‌ها و استفاده از آنها در پست‌های مدیریتی شد.

+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/06/06ساعت 12:2 توسط نامجوزحمتکش |

همرمان با هفته دولت از 42کارمند نمونه شهرستان دیّر تجلیل  شد

فرماندار شهرستان دیّر در شانزدهمین جشنواره شهید رجایی این شهرستان اظهارداشت: جشنواره شهید رجایی همزمان در سراسر کشور برگزار  می شود و از کارمندان نمونه و دستگاه های برتر یک سال گذشته تجلیل         می گردد.

حمزه اعتماد افزود: کارمندان نمونه دارای صفاتی مانند تقوا، شایستگی و کاردانی، دانش و مهارت، سعه صدر، مردم داری و مردم دوستی، نرم خویی و مهربانی، خلق نیکو، سرعت در کار وحفاظت کننده حرمت انسان می باشند.

وی اضافه کرد: کارمندان باید ضمن توجه به منزلت اجتماعی خود جهت اصلاح و ترویج فرهنگ انسانیت، ایجاد روحیه امید و مشارکت در امور، توجه به بالندگی، حفظ بیت المال، پرهیز از تشریفات و سستی در کار و توجه به آرمان های نظام اسلامی تلاش  کنند.

فرماندار شهرستان دیّر با اشاره به انتخاب کارمندان نمونه و دستگاه های برتر گفت: کارمندان نمونه توسط       دستگاه های اجرایی شهرستان انتخاب شده اند و دستگاه های برتر نیز بر اساس عملکرد یک سال گذشته و مستندات موجود برگزیده  شدند.

امام جمعه شهر دیّر نیز با اشاره به موفقیت های جوانان شهرستان گفت: تجلیل و تقدیر ریشه درف رهنگ اسلامی دارد به گونه ای که خداوند متعال از رزمندگان و خانواده های شهدا و پیامبراکرم(ص)از نسل جوان تجلیل و تکریم می کرده اند.

حجت الاسلام سید علی حسینی افزود: باید اخلاق و سیره نبوی را در جامعه نهادینه کنیم و با تکریم جوانان و خدمت گذاران موجب دلگرمی و الگوگیری آنان شویم  تا دیگران نیز در این مسیر حرکت کنند.

وی با بیان اینکه هر روز به کارمندان تعلق دارد، گفت: کارکنان دولت برای خدمت به مردم آماده هستند زیرا خدمت به مردم برترین کار نزد خدای بزرگ است و خوشحالی مؤمنین برترین عمل است چرا که ایمان به خدا و نفع مردم بسیار ارزشمند می باشد پس همه همت کنیم تا با خوش خلقی  و خوش رویی مشکلات مردم را رفع  کنیم.

در پایان از42کارمند نمونه شهرستان و20جوان برتر در زمینه علمی ، ورزش و فرهنگی هنری با تقدیم هدایایی تجلیل شد و ادارات جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت و درمان،آموزش و پرورش منطقه بردخون به عنوان دستگاه های برتر در زمینه عملکردادارات و شیلات، آب و فاضلاب روستایی، صنعت و معدن و بیمه دانا به عنوان دستگاه برگزیده در بخش تکریم ارباب رجوع معرفی و از آنها تجلیل  گردید.

+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/06/05ساعت 15:0 توسط نامجوزحمتکش |

همزمان باهفته دولت کلنگ احداث پایگاه بهداشتی بردخون  به زمین زده  شد

کلنگ احداث پایگاه بهداشتی شهر بردخون همزمان با دومین روز از هفته دولت با  همت خیرین سلامت به زمین زده شد

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در آئین آغاز ساخت پایگاه بهداشتی شهر بردخون اظهارداشت: این پایگاه بهداشتی در زمینی به مساحت 472 متر مربع  با زیربنای 158 مترمربع ساخته می‌شود.

حسن فخرایی  به اهداء زمین پایگاه بهداشتی بردخون در سال 1358 توسط خیرین سلامت بازماندگان مرحوم خالو حسین فولادی اشاره کرد و افزود: پس از اهدا زمین ، در سال 1359 خانه بهداشت در آن احداث شد و این بنا در سال 1384 به علت فرسودگی برای تجدید ساخت ، عملیات تخریب آن انجام شد که کلنگ احدث آن بدلیل مواجه شدن با معارض زمین ، عملیات تجدید بنای آن تا به امروز و پس از 8سال وقفه تا رفع معارض به تعویق افتاد .

 وی ساخت این پروژه با مشارکت صد درصدی خیرین سلامت را از ویژگی‌های شاخص آن برشمرد و گفت: هزینه ساخت این بنا، توسط حاج کامل مومنی یکی از خیرین سلامت ساکن کشور کویت که اهل این شهرستان است فراهم شده است .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در خصوص میزان اعتبار مورد نیاز برای ساخت آن گفت: با صحبت‌هایی که با خیر عزیز داشتیم مبلغ دو میلیارد ریال اعتبار برای آن در نظر گرفته شده و امیدواریم به مدت هشت ماه عملیات اجرایی این پایگاه بهداشتی تکمیل و به بهره‌برداری برسد .

وی به بخش‌های موجود در این پایگاه اشاره کرد و گفت: ساختمان این پایگاه شامل بخش‌های مختلف بهداشتی از قبیل مطب مامایی، مبارزه با بیماریها، بهداشت خانواده، بهداشت مدارس، بهداشت محیط، سالن انتظار، اتاق معاینه و سرپرستی  می باشد.

فخرایی با اشاره به جمعیت تحت پوشش این پایگاه بهداشتی خاطرنشان کرد: این پایگاه بهداشتی با تحت پوشش قرار دادن ساکنین شهر بردخون و روستای سجادیه  به جمعیتی بالغ چهار هزار و 700 نفر خدمات بهداشتی ارایه می دهد .

در آیین کلنگ‌زنی این پایگاه بهداشتی فرماندار دیر ، معاونین عمرانی و سیاسی اجتماعی فرماندار ، بخشدار بردخون  ، اعضای شورای اسلامی و جمعی از مسئولان شهرستان و مردم حضور داشتند .

شهر بردخون در 58 کیلومتری بندر دیر و 130 کیلومتری بوشهر در مسیر جاده ساحلی قرار دارد .

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/06/04ساعت 15:16 توسط نامجوزحمتکش |

بهره برداری ازگلخانه گوجه فرنگی دربخش بردخون

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهرباتشکرازدست اندرکاران طرح گفت: نیازاست در حاشیه طرح های گلخانه ای، صنایع تبدیلی و بسته بندی نیز احداث وایجاد شود تا کشاورزان بتوانندازمحصول خودسودببرند وکشت محصولات کشاورزی رشدبیشتری داشته باشدکه دراین زمینه می توان کارخانه تولیدرب گوجه فرنگی وصنایع تبدیلی دربرنامه قرارگیرد.

محمدحسن پرآوربه مشکلات بخش کشاورزی نیز اشاره کردوافزود:برخی مشکلات کشاورزان پیرامون برق چاه های کشاورزی،تسهیلات کم بهره ،ایجادبازارفروش می تواندکمک بسیارخوبی به این قشرپرتلاش کند.

وی اضافه کرد:کشت محصول درگلخانه سه برابرکشت درفضای بازنتیجه داردوعلاوه برآن مصرف آب نیزکاهش چشمگیری خواهدکرد.

عیسی محمددوست درآیین افتتاح گلخانه گوجه فرنگی دربخش بردخون اظهارداشت: این گلخانه  با مساحت3000مترمربع و اعتبار2میلیارد ریال در این بخش به بهره برداری می رسد که سالن کشت مکانیزه نشاء آن با سرمایه 50میلیون ریال آماده شده و بخش خصوصی در آن سرمایه گذاری نموده است.

وی افزود: این گلخانه قادر است در یک سال در دو نوبت12میلیون نهال گوجه فرنگی را تولید کند که 10نفر به صورت مستقیم و30نفر به صورت غیرمستقیم در آن شاغل می شوند.

محمددوست اضافه کرد:گرایش کشاورزان به این نوع کشت بیشترشده است که اگراهرم های تشویقی به کارگرفته شودآنان کشت گلخانه ای راترجیح می دهند.

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/06/04ساعت 10:30 توسط نامجوزحمتکش |

معاون سیاسی امنیتی استانداربوشهرخبرداد:احداث37زمین چمن مصنوعی درروستاهای بالای1000نفراستان

محمدحسن پرآوردرآیین آغازعملیات چمن مصنوعی روستای شهنیاء بخش بردخون اظهارداشت:درمناطق کم آب استفاده ازچمن مصنوعی بسیارمطلوب ونتیجه بخش است که برهمین اساس استاندارتصمیم گرفت روستاهای بالای1000نفردارای چمن مصنوعی شوند.

وی افزود:ازاین پس خدمات درروستاهابراساس جمعیت واولویت انجام می گیردتاهمه روستاهاومناطق محروم ودورافتاده ازفرصت های مختلف بهره مندشوندتااستعدادهاوتوان خودرابروزدهند.

پرآوراضافه کرد:درمراکزورزشی بایدهمزمان کارفرهنگی نیزصورت بگیردتااوقات فراغت نسل تحول گرابه خوبی غنی سازی شودوروح وجسم جوانان باهم رشدکند.

وی ادامه داد:این چمن های مصنوعی به صورت مشارکتی و50درصداعتباراستانی و50درصداعتبارشهرستانی احداث ودراختیارمردم قرارمی گیرد.

رئیس بنیادمسکن شهرستان دیّرنیزگفت:چمن مصنوعی روستای شهنیاء بازیرسازی وچمن مصنوعی واعتبار2میلیاردو500میلیون ریال آماده وبه بهره برداری می رسد.

صداقت گفت:این چمن هادرروستاهای بالای1000نفراستفاده می شودکه درشهرستان دیّردوروستای شهنیاء ولمبدان بالایی ازاین امکانات بهره مندمی شوند.

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/06/04ساعت 10:5 توسط نامجوزحمتکش |

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر خبر داد: فعالیت130خانه عالم در استان  بوشهر

حجت الاسلام سروستانی در آیین افتتاح 4خانه عالم در بخش بردخون اظهارداشت: هجمه فرهنگی دشمن بر ضد نظام اسلامی و تخریب باورهای دینی مردم با استفاده از رسانه های مخرب انجام می شود که اگر ما برای مقابله با این تهاجم گسترده تلاش نکنیم اثرات زیانباری برای خانواده ها به همراه خواهد داشت.

وی افزود: برای توسعه فعالیت های دینی برنامه ها و تلاش های  گسترده ای داریم که ایجاد پایگاه های دینی در روستاها و شهرها با محوریت روحانیت نمونه ای از این برنامه ها می باشد که احداث خانه عالم با تجهیزات ضروری جهت اسکان روحانی صورت می گیرد.

سروستانی اضافه کرد: 17خانه عالم در هفته دولت امسال در استان بوشهر به بهره برداری می رسد که4باب از این تعداد در بخش بردخون قرار دارد و این نشان از اهمیت این منطقه عالم خیز است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ادامه داد: احداث و گسترش مراکز فرهنگی  و دینی باعث توسعه  فرهنگ  معنویت و دین در جامعه می شود زیرا حوزه  دین حوزه ای حساس و مهم است که با محوریت روحانیت  و همراهی مردم در مسیر هدایت  حرکت  می کند.

امام جمعه دیّر نیز گفت: دستاوردهای معنوی اسلامی را قدر بدانیم چرا که فرهنگ شیعه و معنویات بهترین  سرمایه زندگی ما است و با وجود استقلال و آزادی، سرافرازی و ولایت فقیه و مسئولان منتخب به خود ببالیم و مدافع اهداف نظام  باشیم.

حجت الاسلام سید علی حسینی افزود: خانه های عالم بدون حضور روحانی فعال و پاسخگو نتیجه ای  به همراه نخواهد داشت زیرا مردم به دنبال یافتن پاسخ های روشن در زمینه مسائل دینی هستند.

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/06/04ساعت 10:1 توسط نامجوزحمتکش |

با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهرصورت گرفت: افتتاح و کلنگ زنی 10طرح در بخش بردخون

همزمان با هفته دولت و با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار، فرماندار، تعدادی از مسئولان شهرستان و بخش 10طرح در بخش بردخون آغاز یا به بهره برداری رسید.

معاون استاندار بوشهر در این آیین با گرامیداشت هفته دولت اظهارداشت: 258پروژه با اعتباری بالغ بر 600میلیارد تومان در استان بوشهر درهفته دولت بهره برداری یا عملیات احداث آن آغاز شده است که پیشرفت چشمگیری نسبت به سالهای قبل  داشته است.

محمد حسن پرآورافزود: مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی در برخی از طرح ها و استفاده مطلوب از محصولات و منابع منطقه می تواند موجب پیشرفت و توسعه شهر و روستاها شود که این حمایت در بخش بردخون دیده می شود وما نیز تلاش می کنیم انتظارات و خواسته های مردم را پیگیری و محقق کنیم.

فرماندار شهرستان دیّر نیز گفت: اعتباری معادل15میلیارد و600میلیون تومان جهت بهره برداری طرح های و پروژه های شهرستان دیّرهزینه شده و مبلغ7میلیارد و800 میلیون تومان نیز برای ساخت و آماده سازی طرح های  آغاز شده هزینه می شود.

حمزه اعتماد افزود: همه تلاش و همت مسئولان برای رفع مشکلات و خدمت صادقانه به مردم می باشد.

در این آیین 4خانه عالم در روستاهای آبکش، مغدان، شهنیا و بردخون کهنه با اعتبار2میلیاردو500میلیون ریال ، گلخانه گوجه فرنگی به مساحت3000متر مربع و اعتبار2میلیارد ریال، ساختمان دهیاری آبکش بازیربنای۷۰مترمربع  واعتبار۳۵۰میلیون ریال، میدان شهدای مرزبانی شهر بردخون با اعتبار3میلیارد و 55میلیون ریال و ادامه بولوار شهید بردستانی  با اعتبار8میلیارد و 500میلیون ریال به بهره برداری رسید.

همچنین عملیات ساخت زمین چمن مصنوعی روستای شهنیا با اعتبار2میلیارد و500میلیون ریال و احداث ساختمان پایگاه بهداشتی شهر بردخون با زیربنای158متر مربع و اعتبار2میلیارد ریال و کلنگ زنی زیرسازی 52کوچه شهر بردخون آغاز  شد.

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/06/04ساعت 10:0 توسط نامجوزحمتکش |

زیرسازی 52 کوچه در بردخون انجام شد
شهرداربردخون گفت: عملیات اجرایی خاک برداری، زیرسازی، مخلوط ریزی و بیس 52کوچه به مساحت 35هزارمترمربع در شهر بردخون شهرستان دیر انجام شده است

خلیج فارس: شهردار بردخون گفت: عملیات اجرایی خاک برداری، زیرسازی، مخلوط ریزی و بیس 52کوچه به مساحت 35هزارمترمربع در شهر بردخون شهرستان دیر انجام شده است.

 مجید شریعت زاده در آیین بهره برداری از میدان مرزبانی شهربردخون افزود: بزودی این کوچه ها آماده قیرپاشی و آسفالت خواهدشد.

وی گفت: اکنون با این کار بیشتر کوچه های شهربردخون زیرسازی و آسفالت شده و قول می دهیم که در مدت زمان کوتاه بهره برداری کامل از کوچه ها صورت گیرد.

شهرداربردخون اظهارکرد: میدان مرزبانی شهربردخون با اعتبار سه میلیارد و500میلیون ریال و بلوارشهید بردستانی با اعتبار هشت میلیارد و500میلیون ریال از پروژه هایی بود که به بهره برداری رسید.

وی رسیدگی به وضعیت شهر و توسعه مبلمان شهری از اولویت های مجموعه شهرداری دانست و گفت: همکاری مردم با شهرداری بردخون دراجرای پروژه های عمران شهری بسیار قابل قبول است و امیدواریم در این مسیر به اهداف مورد نظر برسیم.

شهرداربردخون اضافه کرد: شهربردخون دارای جذابیت ها و ظرفیت های بسیار زیادی برای توسعه و پیشرفت است و درچند سال گذشته توسط شهرداران و همکاری شورای اسلامی خدمات خوبی درشهر انجام گرفته است و امیدوار هستیم امسال نیز بتوانیم رضایت خاطر شهروندان را جلب کنیم. 

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/06/04ساعت 7:8 توسط نامجوزحمتکش |

مطالب قدیمی‌تر