+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/09/27ساعت 12:0 توسط نامجوزحمتکش |

 حیدر عمرانی بخشدار بردخون با صدور پیامی درگذشت پدر شهید انیسه را تسلیت گفت، متن این پیام به  

شرح زیرحضورتان تقدیم می گردد.

بسم الله الرحمن الرحیم 
انالله و اناالیه راجعون 
درگذشت اسوه  صبر و استواری و پدر شهید سرافراز احمد انیسه و از نمونه های
پرافتخار صبر و ایثار موجب تأثر فراوان گردید.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و نام آن مرحوم که با تقدیم فرزند عزیز خود، از
ارزشهای اسلامی و عزت ملی پاسداری کرد،مصیبت وارده را به خانواده های معززشهدا، جامعه گرانقدر ایثارگران و بالاخص خاندان محترم انیسه و فرزندان وبازماندگان این پدر بزرگوار که سال هاست مردانه در راه خدمت صادقانه به مردم قدرشناس تلاش می کنند  تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات آن پدر شهید و صبر و اجر برای بازماندگان مسالت دارد. 

حیدرعمرانی بخشداربردخون

+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/09/27ساعت 11:56 توسط نامجوزحمتکش |

محفل انس با قرآن در بردخون برگزار شد

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون در این آیین اظهارداشت: در راستای چشم انداز نوین آموزش و پرورش و طرح تحول  بنیادین  برنامه های  مدون  و کارشناسی شده  در حوزه های آموزشی و پرورشی آماده  اجرا شده که با همراهی مدارس و فرهنگیان منطقه به  مرحله  عملیاتی  می رسد.

عباس جمالی فرد افزود: مقام معظم رهبری بر تحصیل  و تهذیب  و ورزش تاکید کرده  که بر همین اساس قرآن  را در اولویت امور پرورشی  و تربیتی قرارداده ایم و همه همت خود را برای احیا و گسترش  فعالیت های  پرورشی، دینی  و توجه  به امور معنوی  به کار بسته ایم  و تا تحقق همه اهداف متعالی نظام  تعلیم  و تربیت  توقف  نخواهیم  داشت.

وی قرآن را هدیه ای  الهی  و ارزشمند به انسانیت دانست  و همگان را برای  قرائت  و عمل  به  دستورات  انسان ساز آن فرا خواند تا مسیر روشنی و هدایت همواره  نمایان  باشد.

یکی از اساتید حوزه  و دانشگاه نیز در این  آیین  معنوی  گفت: محبت خدا را در نظر بگیریم  و با شناخت خدا پرستش  کنیم و همه چیز را به خاطر خدا دوست  بداریم  چرا که محبت  غیرخدا هیچ  ارزشی  ندارد.

حجت الاسلام حسین  حاجیانی با اشاره  به  آیات  نورانی  قرآن  ادامه داد: اگر محبت  خدا در دلی  ریشه بدواند هیچ  دشمن و بدخواهی را یارای مقابله  نیست  که با توجه  به  آیات  نورانی  قرآن  حضرت موسی  در خانه  فرعون  رشد کرد و پس از ابلاغ  نبوت  به سراغ  او رفت  و به سوی خدای دعوت کرد.

در این آیین  معنوی  که مسئولان  حوزه  پرورشی  اداره کل  آموزش و پرورش استان، مسئولان بخش، فرهنگیان، دانش آموزان  و جمعی از علاقمندان  به  کتاب  وحی  حضور داشتند قاریان  برجسته  کشوری  و استانی  محمد مهدی انگالیان، علیرضا لطفی، حجت الاسلام علیرضا محمودی  به قرائت  آیاتی از کلام پروردگار پرداختند و گروه تواشیح  الغدیر از پایگاه صاحب الزمان  بردخون  برنامه زیبای  معنوی  را اجرا کردند.

این مراسم ماندگار و عظیم با مشارکت ادارات  و خیرین در حسینیه  هیات  اباعبدالله  الحسین(ع)شهر بردخون برگزار شد.

+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/09/27ساعت 10:30 توسط نامجوزحمتکش |

ازاوائل هفته شبکه های دیجیتال درشهربردخون قطع شد

تعدادزیادی ازخانواده هابه سمت استفاده ازبرنامه های شبکه دیجیتال گرایش پیداکردنداماقطعی های پی درپی،موجب ایجادنارضایتی درمردم شده است وبه مرورازاستفاده کنندگان آن کاسته می شود.

درهنگامی که ازمردم می خواهیم تاازمشاهده شبکه های ماهواره ای خودداری کنندبایدجایگزین مناسبی برای آن داشته باشیم امامتاسفانه دستگاه دیجیتال بردخون تاکنون نتوانسته خواسته های مخاطبان راپاسخ دهد.

حدود5روزازقطع شبکه های دیجیتال دربردخون می گذردوعده ای که ازاین شبکه هااستفاده می کنند،قادربه دیدن شبکه های دیجیتال نیستندکه این وضعیت خوبی نیست.

جاداردمسئولان بخش وشهرستان جهت راه اندازی وقعالیت مجددشبکه دیجیتالی بردخون تلاش کنند.

+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/09/27ساعت 9:51 توسط نامجوزحمتکش |

با حضور مسئولان و مردم: پیکر پدر شهید احمد انیسه در بردخون تشییع و به خاک سپرده شد

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون در حاشیه مراسم خاکسپاری پدر شهید انیسه اظهارداشت: پدر شهید احمد انیسه انسان صبور و بزرگواری بود که فرزند فداکار و رشیدی مانند احمد انیسه را تربیت کرد تا در صحنه های جهاد و شهادت از آبروی اسلام و کشور اسلامی دفاع کند.

عباس جمالی فرد افزود: شهید انیسه در دوران دانش آموزی سنگر دانش را به جبهه های حماسه و ایثار منتقل کرد و تا پای جان برای حفظ دستاورهای انقلاب و نظام جنگید و عاقبت به لقای الله پیوست و پدر بزرگوارش سالها با بیماری و صبر سپری کرد و عاقبت به فرزند شهیدش رسید.

پیکر عبدالله انیسه پدر شهید احمد انیسه را از منزل وی در روستای سجادیه تا حوزه مقاومت و سپس با حضور ائمه جمعه دیر و بردخون، تعدادی از مسئولان شهرستان و بخش، خانواده های معظم شاهد و اقشار مختلف مردم تشییع و در جوار شهدا در گلزار شهدای شهر بردخون به خاک سپرده شد.

آیین بزرگداشت پدر شهید انیسه روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه 25تا27 آذر در مسجد امام موسی کاظم(ع)روستای سجادیه برگزار می شود.

شهید احمد انیسه از روستای سجادیه بخش بردخون شهرستان دیر درعملیات کربلای ۴در سال۶۵ به شهادت رسید و در سال۷۹پس از۱۴ سال پیکر پاکش توسط گروه تحقیق و تفحص کشف شد و در جوار همرزمان شهیدش در گلزار شهدای بردخون به خاک سپرده شد. 

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/09/25ساعت 15:45 توسط نامجوزحمتکش |

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/09/25ساعت 15:18 توسط نامجوزحمتکش |

پدر شهید احمد انیسه به فرزند شهیدش پیوست

عبدالله انیسه پدر شهید احمد انیسه به دیدار حق شتافت

یکی از فرزندان آن مرحوم در گفتگویی اظهارداشت: پدر شهید انیسه که فرزند برومندی نظیر شهید احمد انیسه را تربیت کرد و خود با سادگی و شغل کشاورزی روزگار می گذراند پس از مدتها بیماری و صبوری دعوت حق را لبیک گفت.

فرشاد مهرآوران افزود: مراسم تشییع پیکر پاک پدر شهید انیسه ساعت9صبح روز سه شنبه25آذر93با حضور مسئولان، خانواده های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم از منزل وی در روستای سجادیه آغاز و به سمت گلزار شهدای شهر بردخون انجام می گیرد و در قطعه یادگاران شهدا به خاک سپرده خواهد شد.

وی اضافه کرد: مراسم ختم آن مرحوم روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه 25، 26 و27آذر در مسجد امام موسی کاظم(ع)روستای سجادیه بخش بردخون برگزار می گردد.

+ نوشته شده در دوشنبه 1393/09/24ساعت 15:14 توسط نامجوزحمتکش |

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون خبرداد: محفل انس با قرآن در بردخون برگزار می شود 

عبدالخالق قایدی درگفتگویی اظهارداشت: با توجه به فرا رسیدن هفته بزرگداشت قرآن و همزمان با ایام اربعین حسینی و در راستای اجرای بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر انس با قرآن کریم، اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون اقدام به برگزاری محفل انس با قرآن کریم با موضوع تدبر در آیات مهربانی و رحمت می کند.
وی افزود: امید داریم برپایی این محافل باعث پررنگ تر شدن کلام روح بخش خداوند در زندگی ما بویژه دانش آموزان شود و بیش از گذشته در آیات نورانی قرآن تدبر و تفکر کنیم و به دستورات انسان ساز آن عمل شود.
قایدی بیان کرد: این مراسم رأس ساعت 14روز چهارشنبه 26آذر در هیات متوسلین اباعبدالله الحسین(ع) بردخون با حضور قاریان برجسته استانی، استاد ممتاز علوم قرآنی، تعدادی از مسؤلان شهرستان و بخش و دوستداران آیات الهی برگزار می گردد.
معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون ادامه داد: در بخشی از این همایش ارزشمند به معرفی خدمتگزاران قرآنی منطقه در ایام گذشته به دانش آموزان پرداخته می شود و از بازماندگان
آنان تجلیل می شود.

وی از همه دوستداران و مشتاقان علوم قرآنی جهت حضور  پرشور در این محفل معنوی دعوت دعوت نمود تا بار دیگر فرهنگ قرآنی در همه عرصه های زندگی ما جلوه گر و نقش آفرین شود. 

+ نوشته شده در دوشنبه 1393/09/24ساعت 9:30 توسط نامجوزحمتکش |

مسئول آب و فاضلاب شهری بردخون: خط انتقال آب  بردخون40سال پیش ایجاد شده  است

مسئول آب و فاضلاب شهری بردخون گفت: خط  انتقال  آب  در شهر بردخون40سال  پیش ایجاد شده است

حسن بدیعی در گفتگویی در حاشیه  شورای اداری بخش اظهارداشت: امسال سال بی آبی داشتیم  و به دلیل کمبود بارندگی  آب کشور دچار کاهش  شده  بود اما در شهر بردخون زمانی  که  آب  خط  محرم  قطع  می شد بر حسب  ضرورت  از آب  چاه استفاده  می کردیم  و در شهر همیشه  آب در لوله ها جریان  دارد

وی با اشاره  به اینکه  خط انتقال آب از سه راه بردخون 37کیلومتر است، افزود: خط انتقال  آب بردخون 40سال  پیش ایجاد شده و حتی900متر از شبکه را لوله  پولیکا پوشش می دهد اما به دلیل کمبود اعتبار و هزینه زیاد تاکنون  تغییری در آن  نداشته ایم  و تنها با نصب پمپ  فشار آب را افزایش  می دهیم.

بدیعی اضافه کرد: از نظر آب  کمبودی  نداریم  و در هنگام  مشکل  آب  موجود را مدیریت  می کنیم  اما تعدادی از شیر فلکه ها در زیر آسفالت  قرار دارد که این کنترل  فشار آب را سخت می کند و اگر فشار آب  را بیشتر کنیم  باعث  شکستگی  لوله ها می شود.

مسئول نمایندگی تربیت بدنی  بخش بردخون  نیز گفت: در سال 92مبلغ440میلیون ریال جهت  ترمیم  زمین  چمن  بردخون اختصاص  یافت  اما اعتبار مذکور را جهت  ترمیم  زمین  ورزشی  آبدان هزینه کردند که چمن زمین  بردخون  خشک  شد.

یوسف جعفری افزود: امسال  نیز یک میلیارد و660 میلیون ریال برای ترمیم چمن  بردخون  اختصاص داده اند که  امیدواریم این اعتبار هرچه زودتر تخصیص پیدا کند و چمن ورزشی  بردخون بازسازی  و آماده  استفاده  ورزشکاران  بردخون  شود.

وی با اشاره  به اینکه  دهیاران  سند  زمین های  ورزشی  را به  منظور دیوارکشی  تحویل دهند، اضافه کرد: زمین  ورزشی شهر دیّر 5سالن  ورزشی  و یک  استخر جهت فعالیت  ورزشکاران  این  شهر دارد اما بردخون  تنها یک  سالن  ورزشی در اختیار دارد

+ نوشته شده در یکشنبه 1393/09/23ساعت 16:9 توسط نامجوزحمتکش |

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون: توسعه  به متراژ آسفالت خیابان ها نیست

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون گفت: توسعه به  میزان متراژ آسفالت  خیابان ها نیست

عباس جمالی فرد در جمع مسئولان بخش بردخون با اشاره به اینکه دغدغه ها و مشکلات پیرامون  مسائل  مختلف بجز حوزه  فرهنگ مطرح شد، اظهارداشت: توسعه هر کشور و شهر بر اساس متراژ آسفالت خیابان ها تعیین  و سنجیده نمی شود و به گسترش فرهنگ  و توجه  به زیرساخت های  فرهنگی  وعلمی ارتباط  دارد.

وی با بیان اینکه موفقیت استان یزد در کنکور سراسری  به دلیل توجه و اهمیت مردم  به آموزش و پرورش است، افزود: یکی از موانع مهم در ارتقا تعلیم و تربیت، ارتباط پایین برخی اولیا با مدارس است زیرا بسیاری  از مسائل در فاصله بین خانه و مدرسه ایجاد می شود اما کمترین بودجه  وحمایت برای مسائل فرهنگی هزینه می کنیم و از فرصت ها برای پیشرفت منطقه بهره  نمی بریم.

جمالی فرد ادامه داد: مدارس متعلق به همه مردم است پس ضرورت دارد معابر و خیابان های منتهی  به  مدارس آسفالت شود و همه زیبایی ها را در اطراف و مسیر مدارس قرار دهیم چرا که این مراکز محل پرورش  مدیران فردای  جامعه است.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون با اشاره  به مشکلات و کمبودها در آموزش و پرورش گفت: مدارس اندیشه، فرهنگ و حافظ فضای اختصاصی ندارند و مدارس قائم  و مدرس نیازمند فضای کافی  هستند  و از کمبود فضا رنج می برند و احداث4نمازخانه  در مدارس منطقه لازم  است.

وی بیان کرد: 5دستگاه  مینی بوس ایاب و ذهاب دانش آموزان دختر را بر عهده دارند که نیاز به حمایت مردم و مسئولان داریم و شهرداری می تواند برای ایاب و ذهاب دانش آموزان پسر مشارکت کند.

دبیر شورای آموزش و پرورش بردخون به سفر استاندار به بخش بردخون اشاره کرد و گفت: در این سفر استاندار بوشهر در زمینه احداث استخر ویژه دانش آموزان از محل اعتبارات سال 94قول دادند که امیدواریم  محقق  شود.

+ نوشته شده در یکشنبه 1393/09/23ساعت 15:45 توسط نامجوزحمتکش |

مطالب قدیمی‌تر