فرمانده سپاه  سیدالشهدا شهرستان دیّر: بسیج  درعرصه های کشور نقش آفرین  است

فرمانده سپاه سیدالشهدا شهرستان  دیّر گفت: بسیج همواره درهمه عرصه های کشور نقش آفرین است

میرزا احمدی در حاشیه راه اندازی بیمارستان صحرایی در بردخون اظهار داشت: بسیج  نیرویی  خدایی  است  که از زمان تشکیل  مایه  آرامش  و زمینه پیشرفت در کشور بوده  است و امروز نیز در عرصه های اقتصادی، علمی، فرهنگی  فعالانه  به  مردم خدمت  می کند.

وی افزود: تشکیل  بیمارستان های صحرایی با مشارکت  پزشکان  بسیچی  و حرکت جهادگونه آنان  صورت  می گیرد تا مردم  محروم و دورافتاده از خدمات درمانی  بهره مند شوند.

امام جمعه موقت  بردخون نیز با تقدیر از همه دست اندرکاران برپایی این  بیمارستان  گفت: مردم  مشکلات و نیازهایی دارند که در زمینه  بهداشت و درمان  ملموس تر است  که امیدواریم  راه اندازی  این  بیمارستان  گوشه ای از خواسته های مردم نیازمند را رفع  کند.

حجت الاسلام محمّد جواد عاشوری افزود: هر کاری که برای خدا و مردم صورت گیرد همواره  ماندگار و رضایت بخش است و توجه به سلامتی انسان ها نمونه ای از عمل نیک و خدایی است.

بخشدار بردخون نیز گفت: برای برپایی این بیمارستان درخواست های  مردم، شوراها و ادارات را پیگیری کردیم  و این بیمارستان با هدف خدمت رسانی  تخصصی  به  مردم  محروم  منطقه  راه اندازی  شده و  به صورت  رایگان  به بیمارانی که برگ ارجاع  دارند خدمات  رایگان  ارائه می کند.

حیدر عمرانی از همه  کسانی که  زمینه برپایی بیمارستان را در بردخون فراهم کردند، تشکر نمود وخواستار ادامه این خدمات به مردم این دیار شد.

+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۵ساعت 12:0 توسط نامجوزحمتکش |

قائم مقام  دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهرعنوان کرد: مردم برای سلامتی بیشتر شیوه زندگی خود را تغییر دهند

حیدر عزیزنژاد در حاشیه بازدید از بیمارستان صحرایی در بردخون اظهار داشت: دولت توجه خوبی  به بخش سلامت  داشته  و مردم با دفترچه بیمه  6درصد هزینه را پرداخت می کنند و افراد تحت پوشش  نهادهای حمایتی با پرداخت3درصد می توانند از خدمات بیمارستانی  استفاده کنند.

وی با اشاره  به اینکه متخصصان در بیمارستان ها حضوری طولانی دارند و طرح ماندگاری  پزشکان در مناطق کوچک  و دورافتاده  اجرا می شود، افزود: در گذشته  داروها گران و کمیاب بود اما در طرح تحول  داروها تحت پوشش بیمه قرار دارند و بیمارستان ها دارو را تأمین  می کنند.

عزیزنژاد با بیان اینکه  مصرف قند و شکر 6برابر میانگین دنیا با 60درصد چاقی و3برابر میانگین دنیا مصرف نمک داریم، ادامه داد: نیمی از افراد بالای50سال  فشار خون دارند و نیمی از بیماری خود بی خبر هستند که این بیماری موجب ناراحتی  کلیه و افزایش میزان دیالیز می شود و هر روز500دیالیز در استان انجام می گیرد که عامل آن شیوه زندگی نامناسب است و باید این سبک زندگی تغییر کند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: بسیج جامعه پزشکی از برترین های پزشکی است و خدمات بسیار خوبی به مردم نیازمند داشته که امیدواریم از مرحله درمان  به مراحل دیگر بهداشتی پیش رود و این همکاری و انسجام  و همدلی برای فعالیت های بهداشتی درمانی افزایش  یابد.

معاون فرماندار شهرستان  دیّر نیز گفت: در پایان سال  دو انتخابات سرنوشت ساز و مهم داریم  که امیدواریم همه امکانات بسیج شود و شاهد انتخاباتی پرشور و حضور حداکثری مردم باشیم و کاندیداها با تکیه بر اخلاق  برای خدمتی  صادقانه وارد صحنه شوند.

سید علی پاک نژاد افزود: در حوزه  بهداشت و سلامت تلاش های خوبی انجام گرفته و با انتخاب  وزیری  پرتلاش و کارآمد نشان دهنده این است که دولتمردان  دغدغه سلامت دارند و امیدواریم  بیمارستان صحرایی  در بخش  آبدان و مرکزی نیز دائر گردد.

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۴ساعت 18:0 توسط نامجوزحمتکش |

در آئینی با حضور مسئولان، بیمارستان صحرایی تخصصی بیمارستان صحرایی شهدای بخش بردخون شهرستان دیر با حضور پزشکان متخصص بسیجی در ۱۱ رشته تخصصی به بیماران و به بمدت سه روز آغاز به کار کرد.

 

32 1 2 3 4 5 6 12 11 10 9 7 8 13 14 15 16 20 19 18 17 21 22 23 24 25 26 27 28 31 30 29

منبع:دوراهک نیوز

+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۳ساعت 22:29 توسط نامجوزحمتکش |

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون خبر داد: اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون مقام عالی پروژه مهر را کسب کرد

عباس جمالی فرد در نشست شورای معاونین اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون اظهار داشت: نظام تعلیم و تربیت کارخانه تربیت مدیران، ارائه طرح های ابتکاری، کشف و پرورش استعدادهای نهفته و پنهان است و پروژه مهر آغازی نوین برای فصل دانش است.

وی افزود: خاطرات آغاز سال تحصیلی همواره در اذهان دانش آموزان و علاقمندان دانش ماندگار است و این اوقات هیچگاه فراموش نمی شود،به همین دلیل برنامه ریزی و اجرای برنامه های شاد و بانشاط می تواند سرنوشت انسان را تغییر دهد و همیشه در خاطر جویندگان علم حک شود.

جمالی فرد با تقدیر از دست اندرکاران پروژه مهر، اضافه کرد: شورای پروژه مهر از خرداد 94با تشکیل کمیته های مختلف، برگزاری جلسات ونشست های متعدد، حضور در مدارس، تشکیل کارگاه های تخصصی و اجرای طرح های آموزشی و پرورشی تلاش کرد فضایی خاطره انگیز ایجاد کند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون ادامه داد: بر اساس ارزیابی ها و جمع بندی، امتیاز منطقه 51/95اعلام گردید که منطقه بردخون به دلیل این امتیاز در استان مقام عالی پروژه مهر را کسب کرد و باز افتخاری بر افتخارات منطقه افزوده شد.

وی خاطرنشان کرد: این افتخار حاصل همدلی و مشارکت جمعی مردم، مسئولان، مدیران، اولیا، دانش آموزان و همه دلسوزان تعلیم و تربیت در منطقه است که از همه آنان تقدیر می شود.

+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۳ساعت 15:39 توسط نامجوزحمتکش |

بیمارستان صحرایی در بردخون راه اندازی شد

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در این آیین اظهار داشت: بهداشت یکی از اولویت های دولت است و با ابلاغ سیاست های بهداشت توسط مقام معظم رهبری و طرح تحول بهداشتی قدم های بلندی در زمینه درمان و بهداشت برداشته شده است که امیدواریم در حوزه آموزش نیز اقدامات مثبتی انجام شود.

حیدر عزیزنژاد افزود: از زمان اجرای طرح تحول172هزار نفر در بیمارستان های استان بستری شده و از مزایای طرح برخوردار شده اند و آمار سزارین از 60درصد به زیر40درصد رسیده که شامل10هزار زایمان طبیعی و 8هزار سزارین بوده است و در 7000قلم تجهیزات پزشکی42درصد کاهش قیمت داشته ایم.

وی با تقدیر از فعالیت های بسیج جامعه پزشکی، گفت: برپایی بیمارستان در روستاها و مناطق دورافتاده باعث رضایتمندی مردم و بیماران شده و بیمارستان صحرایی بردخون شامل 11تخصص نظیر  کلیه، قلب، پزشک عمومی، زنان، اطفال، اعصاب و روان، اورتوپدی، داخلی، مغز و اعصاب، چشم، گوشی و حلق و بینی، دندان پزشک، رادیولوژی و خدمات پاراکلینیکی، سونوگرافی، آزمایشگاه و داروخانه می باشد.

معاون فرماندار شهرستان دیّر نیز با تجلیل از نقش بسیج گفت: پزشکان همراه با همه مردم بسیجی وار در همه عرصه های خدمت مشارکت دارند و حضور در این بیمارستان نیز نمونه ای از حرکت جهادی واقعی است که امیدواریم در همه مشاغل و اصناف گسترش یابد.

سید علی پاک نژاد افزود: شهرستان دیّر فاقد بیمارستان و پزشکان متخصص است و طرح های ویژه سلامت شامل کلینیک دهان و دندان، توزیع قرص آهن در مدارس، بازدید از اصناف غذایی، تجهیز و راه اندازی مراکز بهداشتی درمانی در شهرستان است که امیدواریم موجب گسترش حوزه سلامت در شهرستان دیّر شود.

این بیمارستان به مدت سه روز در هنرستان کاردانش شهیده قایدی شهر بردخون دایر است و توسط بسیج جامعه پزشکی با همکاری ادارات و نهادهای استان، شهرستان و بخش برپا شده است.

+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۳ساعت 15:20 توسط نامجوزحمتکش |

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون عنوان کرد: بسیج سرمشق فعالیت های جهادی و گروهی است

عباس جمالی فرد در آیین گرامیداشت هفته بسیج در مدرسه شهید نجات الهی بردخون اظهار داشت: حضرت امام راحل(ره)در سال1358دستور تشکیل نیرویی خدایی و مردمی را داد که مایه افتخار و پایه فعالیت های عظیم و گسترده در نظام اسلامی شد.

وی افزود: امروز فرهنگیان ما با روحیه بسیجی و الهام از نهضت عاشورا برای جهاد علمی و تحکیم باورهای دینی و الهی تلاش می کنند و افرادی را تربیت می کنند که مدیران فردای ایران اسلامی هستند و دنیا بر پایه اندیشه آنان حرکت می کند.

جمالی فرد با تجلیل از معلمان پرتلاش، گفت: بزرگ ترین سرمایه هر جامعه نیروی انسانی پرتلاش و تأثیرگذار است که با دست معلمان متعهد تربیت می شوند و نمونه آشکار آن در مدارس منطقه مشغول فعالیت هستند.

وی ایجاد نشاط و روحیه امیدواری را در دانش آموزان ضروری دانست و اضافه کرد: دانش آموزان در مدارس رشد می کنند و به مدارج عالی می رسند که باید همواره به یاد معلمان خود باشند و آنان را فراموش نکنند.

در ادامه از عباس فولادی به عنوان معلم بسیجی و پرتلاش تجلیل شد و هدایایی از طرف اداره و دانش آموزان به وی تقدیم شد.

+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۲ساعت 23:1 توسط نامجوزحمتکش |

امام جمعه دیّر عنوان کرد: استکبارستیزی پشتوانه قرآنی دارد

حجت الاسلام سید علی حسینی در نشست روشنگری استکبارستیزی در بردخون اظهار داشت: مرگ بر آمریکا فحش و توهین نیست و نفرین بر ظالمان و جباران تاریخ است زیرا آمریکا و نماد استکبار است و استکبارستیزی پشتوانه قرآنی و دینی دارد.

وی با اشاره به جنایات آمریکا در کشور ایران، افزود: آمریکا سفارت خود را به مرکز خرابکاری تبدیل کرد و شیطنت ها و توطئه هایی را بر ضد نظام راه انداختند و یکپارچه از صدام حمایت کردند و منافقین را به جان مردم انداختند و رسانه های استکباری را بر ضد نظام اسلامی فعال نمودند.

حسینی با انتقاد از برخی موضع گیری ها، اضافه کرد:4 آبان 43موضع امام درباره آمریکا باعث تبعید ایشان شد و امام راحل در مصاحبه های خود همواره بر علیه آمریکا موضع گیری کرده است.

وی به واژه نفوذ اشاره کرد وگفت: برخی بد برداشت می کنند اما آنچه به عیان دیده می شود عده ای در رسانه ها آمریکا را بزک می کنند که دشمنی نداریم و آمریکا به ما کاری ندارد تا ملت آرام بخوابد اما ملتی که دشمن دارد باید بیدار باشد زیرا دشمنان بیدار هستند و به دنبال نفوذ فرهنگی و فکری می باشند.

امام جمعه دیّر تصریح کرد: اگر از حزب الله و سوریه حمایت می کنیم به منزله حمایت از خود است چرا که ایران اسلامی با تدابیر رهبری معظم خط مقدم را کنار رژیم صهیونیستی قرار داده و این قدرت بازدارندگی مانع نفوذ آمریکا شده است.

وی با بیان اینکه امنیت امروز ما به دلیل خون شهدا است و حضور ایران در سوریه و لبنان و عراق دفاع از استقلال و امنیت کشور است، گفت: زیرا دشمن با نفوذ فرهنگی روی مسئولان یا مشاوران و کارشناسان و تصمیم سازان می کوشد از زبان خودی ها به اهداف خود برسد چرا که در گذشته نفوذی ها باعث شهادت یاران انقلاب شدند و با نفوذ در رسانه ها آرامش را از بین می برند.

میرزا احمدی فرمانده سپاه ناحیه سیدالشهدا شهرستان دیّر نیز با بیان اینکه بسیج همواره آماده دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، افزود: دو انتخابات در پایان سال داریم که باید روشنگری کرد هرچند بسیج برای هیچ کس اظهار نظر نمی کند و همه افراد تأیید شده محترم هستند.

در ادامه فرمانده گردان بیت المقدس بردخون مطالبی بیان نمود و بسیجیان به مناسبت هفته بسیج پیاده روی کردند.

+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۲ساعت 20:0 توسط نامجوزحمتکش |

امام جمعه شهر دیّر: جامعه ای که فرهنگ بسیجی دارد شکست را نمی بیند

امام جمعه شهر دیّر گفت: جامعه ای که فرهنگ بسیجی دارد هیچگاه شکست را نمی بیند

حجت الاسلام سید علی حسینی در جمع بسیجیان بردخون در مسجد حضرت ابوالفضل(ع)بردخون اظهار داشت: همه اقشار جامعه بسیجی هستند اما نکته مهم  اندیشه و تفکر بسیجی است و جامعه ای که فرهنگ بسیجی دارد هرگز شکست را نمی بیند.

وی با اشاره به شخصیت عمار یاسر، افزود: در جنگ صفین فضا غبارآلود بود و معاویه یارانی داشت که فرق بین شتر نر و ماده را نمی دانستند و هیچ بصیرتی نداشتند و در مقابل امام علی(ع)یارانی داشت که از قرآن بر سر نیزه گول خوردند و آن حضرت را مجبور به قبول حکمیت کردند و در این اوضاع تنها عمار یاسر می توانست روشنگری کند.

حسینی اضافه کرد: امروز دشمن با نقاب وارد شده و با حربه مذهب و دین به جنگ آمده و هنگامی که دو جبهه در جامعه اسلامی با یک شعار تشکیل می شود بصیرت لازم است و بصیرت در ولایت عینیت پیدا می کند.

امام جمعه شهر دیّر به ویژگی های بسیج اشاره کرد وگفت: بسیج مسئولیت شناسی دارد و در عرصه های علمی و فرهنگی، جهاد فرهنگی، اقتصاد مقاومتی فعالیت می کند اما اگر بسیج بصیرت نداشته باشد خطرناک است.

وی با بیان اینکه جریان هایی در جامعه به دنبال بدنامی بسیج و حزب الهی ها هستند، ادامه داد: هیچ کس به خود اجازه ندهد مجلس و محفلی را به هم بریزد زیرا اگر مجلسی به هم بخورد به نفع مدعیان و مظلوم نمایان است اما اگر ولایت را زیر سئوال بردند با استدلال پاسخ دهید.

حسینی تصریح کرد: برخی نسبت به شعار مرگ بر آمریکا ایجاد شبهه می کنند اما از زمان حضرت آدم دو جبهه حق و باطل بوده و پیام آوران الهی و ائمه اطهار درگیر چنین وضعیتی بوده اند و هر جای اسلام نگاه کنیم استکبارستیزی مبنای عینی دارد.

امام جمعه شهر دیّر عنوان کرد: عربستان سعودی ماه ها کشور مظلوم یمن را زیر بمباران گرفته اما غرب هیچ سخنی در مخالفت آنان نزده  و17000شهید در اعمال تروریستی داریم اما باز ما را کشوری طرفدار تروریست می خوانند زیرا ذات آنان همین گونه است و دشمن مدام در حال توطئه است و هر دوره ای رنگ عوض می کند.

+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ساعت 15:21 توسط نامجوزحمتکش |

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر خبر داد: تشکیل هیأت ورزش های دانش آموزی استان

حسن قلندری در نشست مشترک شورای معاونین و مربیان تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون اظهار داشت: آموزش و پرورش در کشور ما دولتی است و نتوانسته همه برنامه ها و فعالیت ها را پوشش دهد و با وجود کمبود اعتبارات نیاز به مشارکت و همراهی خیرین است که در همین راستا هیأت ورزش های دانش آموزی در استان تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه عدالت آموزشی در کشور محقق شده، افزود: حدود200هزار دانش آموز در استان تحصیل می کنند و 72مربی بهداشتی فعالیت دارند که دبیران باید همکاری کنند زیرا بهداشت بخش مهمی در نظام تعلیم و تربیت است.

قلندری با بیان اینکه80درصد بیماری های زنان به دلیل کمبود ویتامین Dاست، گفت: امسال تاکنون550هزار قرص در استان توزیع شده و طرح آهن یاری و بهداشت یاری در مدارس اجرا شده اما نیاز به فرهنگ سازی است تا دانش آموزان در زمینه مهارت های زندگی فعالیت کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر از انتخاب 2مدرسه نمونه بهداشتی و مدیران نمونه بهداشتی از هر منطقه و شهرستان از امسال خبر داد و تصریح کرد: در حوزه سلامت فعالیت های خوبی صورت گرفته اما نیاز به ارتقاء فرهنگی داریم.

وی ورزش همگانی را ضعیف دانست و گفت: با گسترش ورزش و تحرک، نشاط و سلامتی را ترویج دهیم که در این زمینه اولیا می توانند کمک کنند و یاریگر مدارس باشند.

عباس جمالی فرد رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون نیز گفت: منطقه بردخون در زمینه ورزش و بهداشت فعالیت های خوبی دارد اما کمبود مربی بهداشت و تربیت بدنی مانع از گسترش آن شده  که می طلبد با مشارکت عمومی و همراهی همه دلسوزان به اهداف تعیین شده برسیم.

 

+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ساعت 13:0 توسط نامجوزحمتکش |

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر عنوان کرد: حکومت ها نماد واقعی ملت ها هستند

حسن قلندری در جمع دانش آموزان دبیرستان شهید بردستانی شهر بردخون با تأکید بر ترویج اخلاق در جامعه، اظهار داشت: در سال های آینده منطقه آبستن حوادث امیدوارکننده ای است و فرصت های شغلی مناسبی در این بخش ایجاد می شود که نیاز به نیروی انسانی متخصص و کارآمد دارد.

وی افزود: دانش آموزان سرمایه های ارزشمندی برای جامعه هستند و با توجه به اینکه نیروی انسانی کارآمدترین فرصت در دنیامی باشند باید چالش ها و مشکلات را مدیریت کرد و براساس گذشته درخشان منطقه و حضور انسان های موفق به قله های ترقی برسیم.

قلندری با بیان اینکه از تکنولوژی به خوبی بهره نمی بریم، اضافه کرد: فضای فعلی را به گونه ای هنرمندانه ببینیم و از افرادی که جان خود را در راه خدا فدا کردند سرمشق بگیریم.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با توصیه به دانش آموزان، گفت: تحلیل های خود را نسبت به مسائل بیان کنیم و رویاها را بزرگ ببینیم و نگاه خود را به زندگی تغییر دهیم و همواره با انگیزه به کتاب و درس توجه کنیم.

وی بردخون را مرکز اتصال حوزه های کشور با عراق در گذشته دانست و ادامه داد: وجود روحانیون برجسته بویژه ائمه جمعه و مدیر حوزه علمیه کشور، نخبگان و علما، خالوحسین بردخونی مبارز ضد استعماری، مسئولان کشوری و استانی، فرصت های رشد و تعالی موجب شکوفایی این منطقه شده و آینده ای درخشان را به همراه خواهد داشت.

قلندری خودبزرگ بینی را بزرگ ترین آفت خواند و خاطرنشان کرد: با تواضع و خضوع راه شهدا را ادامه دهیم و ضمن برپایی نماز و عبادت نسبت به والدین احترام و کرامت داشته باشیم که این ماندگار می ماند.

+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ساعت 11:51 توسط نامجوزحمتکش |

مطالب قدیمی‌تر