پیگیری وبازدیدبخشدارازایستگاه پمپاژآب بردخون

+ نوشته شده در شنبه 1393/07/26ساعت 17:41 توسط نامجوزحمتکش |

المپیاد ورزشی درون مدرسه ای منطقه بردخون افتتاح شد

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون در این آیین اظهارداشت: هدف اصلی از المپیاد ورزشی، استعدادیابی و خلاقیت فرزندان این کشوراست تا بتوان در آینده از آنها برای تشکیل تیم های ورزشی استفاده کرد و از پایه به نقطه های افتخار دست یافت.

عباس جمالی فرد با بیان اینکه باید این برنامه ها را دنبال کرد، افزود: اگر می خواهیم مدرسه ای بانشاط داشته باشیم باید پویایی را به مدرسه برگردانیم و به جای حافظه مداری تعلیم و تربیت همه جانبه را حاکم کنیم ت اروح و جسم همزمان پرورش یابند و برای آینده رشد کنند.

وی ورزش و تحرک را عامل سلامتی دانست و گفت: توجه به ورزشی بومی محلی که سرشار از خلاقیت و انرژی است و قدمتی ماندگار دارد موجب آشنایی دانش آموزان و نسل جدید با این بازی ها می گردد و گنجینه ای از باورها و رسوم گذشته را در آیینه نگاه ما قرار می دهد.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون نیز گفت: اجرای برنامه های ورزشی با هدف تقویت سلامت دانش آموزان در مدارس منطقه اجرا می شود که برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای و همایش های عمومی دانش آموزی بخشی از این برنامه ها می باشد.

عبدالخالق قایدی افزود: در آینده نزدیک همایش بزرگ پیاده روی دانش آموزان و فرهنگیان و خانواده های آنان با همکاری ادارات و نهادهای بخش در منطقه بردخون برگزار می گردد.

در ادامه زنگ آغاز المپیاد ورزشی درون مدرسه ای به صدا درآمد و ضمن قرائت سوگندنامه مسابقات، پرچم المپیاد ورزشی برافراشته شد و تیم های ورزشی از جلوی جایگاه رژه رفتند.

در حاشیه المپیاد ورزشی نمایشگاهی از غذاهای محلی برگزار شد و تیم های حاضر بازی های بومی را به اجرا گذاشتند و رزمی کاران حرکات رزمی را اجرا نمودند.

درآیین افتتاح اين المپيادمسئولان بخش،فرهنگیان،دانش آموزان،اولیا ومشاورمدیرکل آموزش وپرورش استان ورئیس اداره امورتربیتی اداره کل آموزش وپرورش استان بوشهرحضورداشتند.

+ نوشته شده در شنبه 1393/07/26ساعت 13:10 توسط نامجوزحمتکش |

امام جمعه  بردخون: نباید همه کشاورزان را به خاطر تعدادی چاه غیرمجاز تنبیه  کرد

امام جمعه بردخون گفت: نباید همه کشاورزان بخش بردخون را به خاطر تعدادی چاه غیرمجاز تنبیه  کرد

حجت الاسلام سید حسین رکنی حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر بردخون اظهارداشت: الان  در شرایط سختی هستیم و با توجه به اینکه مذاکرات به نتیجه نرسیده، مردم سختی ها را تحمل می کنند که از دولت و رئیس جمهور و مسئولان می خواهیم درد مردم را درک  کنند.

وی افزود: مدتی است بویژه در استان بوشهر مد شده که اگر افرادی مشکل زمین  داشته باشند واژه  زمین خوار برای آنان به کار می برند، آیا کشاورزانی که  گازوئیل  لیتری250تومان  را1000تومان خریداری می کنند زمین خوارند یا گازوئیل خوار؟ بارها به مسئولان گفته ایم که اگر به کشاورزان این منطقه گازوئیل ندهید و نتوانند کشاورزی کنند مانند این است که آب شرب به روی آنان ببندید.

رکنی حسینی اضافه کرد: ده هزار نفر مردم بخش بردخون از راه کشاورزی امرار معاش می کنند، اگر برخی چاه غیرمجاز دارند چرا بقیه کشاورزان باید تنبیه شوند، بارها با مهندس رجایی مدیرعامل  آب استان صحبت  کرده ایم اما اعتنایی نمی کنند و بیان داشته اند که اینها زمین خوارند.

امام جمعه بردخون با بیان اینکه عده ای از این راه کاسبی می کنند، گفت: همان گونه که برخی از تحریم ها برای سود بیشتر استفاده می کنند و اجناس بی ارزش چینی را چند برابر قیمت به مردم می فروشند در این منطقه  نیز کشاورزان مجبورند سوخت خود را به بهایی بیشتر خریداری کنند تا محصولاتشان نابود نشود.

وی با اشاره به اینکه مشکل کشاورزان بخش بردخون به اطلاع مسئولان شهرستان و استان و حتی وزیر نیرو رسیده، ادامه داد: اگر یک سال کشاورزی منطقه تهدید شود یعنی 10هزار نفر در معرض فقر هستند زیرا زندگی  همه مردم این بخش به کشاورزی وابسته است و آنان همه امید خود را به کشاورزی و برداشت محصول بسته اند.

حجت الاسلام رکنی حسینی با انتقاد از برخی تغییرات و جابجایی ها گفت: اگر فردی که سابقه و تجربه کار وخدمت دارد و بدون هیچ نگاهی فعالانه کار می کند چرا برداشته می شود؟ همه احزاب و دیدگاه ها یک هدف دارند که خدمت به کشور  و مردم است و این تغییرات با شعار رئیس جمهور که گفته بود کلید دارم نه داس، سازگار نیست پس بگذارید نیروهای  ارزشی که عاشق  انقلاب و نظام  هستند فعالیت  کنند.

امام جمعه بردخون همچنین خواستار حذف برخی تشریفات غیرسودمند توسط مسئولان  شد و از دست اندرکاران بازسازی واقعه غدیر تشکر کرد.

+ نوشته شده در شنبه 1393/07/26ساعت 11:13 توسط نامجوزحمتکش |

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش بردخون خبرداد: برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در 10 رشته ورزشی

عبدالخالق قایدی با تبریک روز تربیت بدنی اظهارداشت: شعار المپیاد ورزشی درون مدرسه ای تحصیل، تهذیب و ورزش است ودرهمه مدارس منطقه بردخون برگزارمی شود.

وی افزود: ارتقاء سطح سلامت جسمی و روحی دانش آموزان، افزایش آمادگی جسمانی، تقویت مهارت های ورزشی، مدرسه محور شدن فعالیت های تربیت بدنی و ورزش دانش آموزی، کشف استعدادها و بانشاط شدن مراکز آموزشی و پرورشی بخشی از اهداف برگزاری این المپیاد است.

قایدی ادامه داد: این المپیاد درون مدرسه ای با حضور همه  دانش آموزان و در10رشته ورزشی درهمه مدارس منطقه بردخون برگزار می شود و انتظار می رود با استقبال دانش آموزان روبرو شود.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش منطقه بردخون با اشاره به اینکه همزمان با مسائل علمی دانش آموزان ،باید به موضوع ورزش و سلامت جسم و روح آنها نیز توجه شود وفعالیت های تربیت بدنی با اخلاق و مهارت های اجتماعی همراه باشد.
وی در پایان با تقدیر  از حمایت های نمایندگی ورزش وجوانان بخش بردخون، سیاست های حوزه تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش در زمینه ایجاد تحول در ورزش دانش آموزی را تشریح  کرد.

آیین افتتاحیه این المپیاد همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی در تاریخ 26 مهر ماه به صورت نمادین و با حضور مسئولان، فرهنگیان، اولیا و دانش آموزان در مدرسه ام البنین روستای شهنیا برگزار می شود.

+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/07/24ساعت 11:0 توسط نامجوزحمتکش |

                             

 

غلامرضامحمدی فرهنگی وداورخوش ذوق بردخونی ساعت15روزجمعه25مهردیداربین تیم های البدرکنگ باآلومینیوم بندرعباس درقالب هفته اول لیگ برترنوجوانان کشوررادرورزشگاه اختصاصی کنگ به عنوان داوردوم قضاوت خواهدکرد.

برای این داورآینده دارموفقیت وکامیابی ازخداوندبزرگ خواستاریم.

 

+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/07/23ساعت 22:21 توسط نامجوزحمتکش |

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون: مدیران فردا در مدارس تربیت می شوند

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون گفت: مدیران فردای کشور در مدارس تربیت می شوند

عباس جمالی فرد در مجمع عمومی انجمن اولیا و مربیان دبستان اندیشه بردخون اظهارداشت: آموزش و پرورش نیروها را تربیت می کند و پس از طی دوره چند ساله تحویل ادارات ، نهادها، دانشگاه ها و حوزه های علمیه می دهد تا مسئولیت های بزرگی را به عهده بگیرند.

وی افزود: مدرسه موجودی زنده است زیرا انسان در آن ساخته می شود و اگر می خواهیم فرزندانی کاردان و آموزش دیده داشته باشیم باید زیرساخت های فرهنگی و اقتصادی را آماده کنیم.

جمالی فرد اضافه کرد: باید به گونه ای عمل کنیم تا نیازهای مدارس رفع شود و همانگونه که اولیاء در آماده سازی مدارس برای بازگشایی مشارکت کردند اگر مدارس فضا و امکانات کافی تحصیلی و ظاهر زیبا داشته باشند باعث افتخار و مباهات است.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون ادامه داد: از آغاز سال تحصیلی جدید همه مدارس مکاتبات و نامه های خود را از طریق اتوماسیون و فضای مجازی انجام می دهند که امیدواریم مصرف کاغذ به حداقل ممکن برسد.

وی با اشاره به احداث مساجد و حسینیه های متعدد گفت: تعدادی مدارس از داشتن نمازخانه، کتابخانه و سالن مطالعه، سالن ورزشی و فضاهای جلسات محروم می باشند اما افراد خیرین اقدام به ساخت مساجد و حسینیه هایی می کنند که ممکن است گاه مردم حضور بسیار کمی در آن داشته باشند که اگر آنان این اماکن را در مدارس بنا کنند ثواب بیشتری خواهد داشت.

+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/07/23ساعت 10:55 توسط نامجوزحمتکش |

رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دیّرخبرداد:ارتقاء شاخص‌های سلامت کودکان شهرستان دیر

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : شاخص‌های سلامت کودکان طی پنج سال گذشته ارتقاء چشمگیری داشته است .

حسن فخرایی به مناسبت هفته ملی کودک در گفتگویی با بیان اینکه  برنامه‌های مختلفی در راستای تامین و تقویت سلامت کودکان و نوزادان در شبکه بهداشت و درمان این شهرستان اجرا می‌شود ، اظهار داشت: انجام واکسیناسیون ، مشاوره تغذیه ، انجام آزمایش تیروئید و فنیل کتونری ، اجرای برنامه کودک سالم ، مرافبت‌های وزن و قد ، اجرای برنامه مانا ، توزیع شیر مصنوعی برای کودکان واجد شرایط ، شناسایی کودکان دارای مشکلات تکاملی ، شنوایی‌سنجی ، بهداشت دهان و دندان و مشاوره سوانح و حوداث از جمله برنامه‌های شبکه بهداشت و درمان برای گروه سنی کودکان و نوزادان است .

وی با بیان اینکه شاخص‌های مرگ و میر کودکان و نوزادان طی سالهای 89 تا 92 کاهش چشمگیری داشته است، گفت : با تلاش پرسنل شاغل در پایگاه‌ها بهداشتی و خانه‌های بهداشت و ارایه آموزش‌های مراقبتی به خانواده‌ها ، میزان مرگ و میر نوزادی از 15 و سه دهم در هزار تولد زنده  در سال 89 به هفت و هفت دهم در هزار تولد زنده در سال 92 کاهش یافته است که نسبت به شاخص استانی 2 و 3 دهم کمتر است .

وی اضافه کرد : در همین زمان مرگ کودکان یک تا 59 ماهه در سال 92 به میزان 4 و 6 دهم بوده است و میزان مرده زایی نیز از 7 نفر در هزار تولد زنده در سال 89 به 4 و 6 دهم در سال 92 رسیده است .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر به اهمیت تغذیه انحصاری با شیر مادر اشاره کرد و گفت :تغذیه انحصاری با شیر مادر تا شش ماهگی و تداوم شیردهی تا 2 سالگی در کنار تغذیه تکمیلی عامل اساسی و تضمین کننده سلامت کودکان و یکی از برنامه‌های مهم نظام سلامت است .

فخرایی خاطر‌نشان کرد : جلوگیری از بیماری‌های عفونی از جمله تنفسی و گوارشی ، تامین تمام مواد غذایی مورد نیاز بدن کودک ، سهل‌الهضم بودن ، جلوگیری از بیماری‌های حساسیتی مانند آسم و آلرژی ، جلوگیری از بیماری گوش درد ، ایجاد رابطه عاطفی بین مادر و فرزند و ارضای غریزی مکیدن در کودک از جمله مزایای شیر مادر برای کودک است .

وی به آمار تغذیه انحصاری با شیر مادر در کودکان زیر شش ماه شهرستان دیر در نیمه اول سال جاری اشاره کرد و گفت : درصد تغذیه انحصاری با شیر مادر در کودکان زیر شش ماه شهرستان دیر 91 و یک دهم  بوده است و 4 و نیم درصد کودکان زیر یکسال نیز از شیر مصنوعی استفاده کرده‌اند .

+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/07/23ساعت 10:0 توسط نامجوزحمتکش |

دانش آموزان مدارس ابتدایی بردخون صبحانه سالم را میل نمودند

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون در آیین آغاز این طرح در دبستان اندیشه بردخون اظهارداشت: صبحانه موجب تمرکز ذهنی بیشتر و ایجاد تفکری خلاق در  دانش آموزان می شود  زیرا نخوردن صبحانه ضریب هوشی کودکان را به مرور کاهش می‌دهد.

عباس جمالی فرد افزود: خوردن صبحانه نقش بسیار مهم و اساسی در افزایش قدرت یادگیری، خلاقیت و ابتکار کودکان دارد، بنابراین والدین باید نسبت به صرف صبحانه فرزندان خود، بیش از دیگر وعده های غذائی دقت کنند و به این موضوع زیربنایی بی توجه  نباشند.

وی اضافه کرد: خانواده‌ها باید عادت غلط نخوردن صبحانه را برای همیشه ترک کنند زیرا در درازمدت به بیماریهای سوء تغذیه، پوکی استخوان و کند ذهنی دچار می شوند.

معاون پرورشی وتربیت بدنی اداره نیز گفت: این طرح به صورت همگانی درهمه مدارس منطقه بردخون و هفته ای یک روز اجرا می گردد.

عبدالخالق قایدی افزود: از اهداف این طرح استفاده از تغذیه سالم و برخورداری از برنامه سالم و منظم غذایی می باشد.

حیدر زارعی کارشناس تربیت بدنی و بهداشت مدارس منطقه نیز گفت: صبحانه سالم در همه مدارس وبا برنامه ریزی مناسب اجرا می شود که اولیاء دانش آموزان و مدیران و معلمان مشارکت بسیارخوبی در اجرای آن داشته اند.

+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/07/23ساعت 7:32 توسط نامجوزحمتکش |

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون خواستارشد: دانش آموزان فلسفه غدیر را شناسایی کنند

عباس جمالی فرد در آیین برگزاری جشن غدیر در دبیرستان حضرت فاطمه زهرا(س)روستای شهنیاء اظهارداشت: غدیر آیینه شناخت ولایت و سند ماندگار امامت حضرت علی(ع)و ادامه راه استوار هدایت است که همه باید در این مسیر حرکت کنیم.

وی افزود: دشمنان اسلام می کوشند موضوع غدیر را از خاطر مردم محو کنند تا بتوانند به اهداف شوم خود برسند اما خداوند این سند راستین ولایت را حفظ کرده تا حق وحقیقت بر همگان آشکار شود که در این راه خون های زیادی بر زمین ریخته شده است.

جمالی فرد با یادآوری خیانت برخی از مسلمانان نسبت به حضرت علی(ع)گفت: اگر مسلمانان به آیات نورانی قرآن و دستورات و سفارشات پیامبر اکرم(ص)عمل می کردند و به احکام حیات بخش اسلام پایبند بودند هیچگاه گرفتار ظلم و حکومت های ظالم نمی شدند و در مسیر گمراهی قرار نمی گرفتند.

وی با تقدیر از شورای اسلامی و دهیار روستای شهنیا تصریح کرد: حساسیت و مشارکت در برنامه های مدرسه و آماده سازی آن در ابتدای سال تحصیلی نشان از همت و مسئولیت شناسی در زمینه ارتقا نظام تعلیم و تربیت است.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون تغییر رفتار مثبت در زمینه آموزشی و پرورشی مدارس را ستود و بر عملی کردن ارزش های دینی نظیر حجاب و عفاف در بین دانش آموزان تأکید کرد و آن را مهم ترین خواسته شهدا دانست.

در ادامه یکی از مداحان اهلبیت عصمت و طهارت پیرامون عید غدیرخم مداحی نمود و دانش آموزان برنامه های شاد و متنوعی اجرا کردند.

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/07/22ساعت 14:59 توسط نامجوزحمتکش |

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون: شادی و نشاط را در پیش دبستانی حاکم  کنید

عباس جمالی فرد در نشست مربیان و مؤسسان مدارس پیش دبستانی منطقه بردخون اظهارداشت: دنیای کودکان پیش دبستانی دنیایی پررمز و راز و شگفت انگیز است و همواره در خاطر آنان ماندگار می ماند پس بکوشیم با برنامه ریزی و دقت لحظاتی جاودانه برای آنها رقم بزنیم.

وی افزود: نوآموزان پیش دبستانی نیاز به توجه و رسیدگی دارند که به همین دلیل باید روانشناسی کودکان را بیاموزیم و دنیای تخیلی برای آنان بسازیم تا استفاده مطلوبی از آن داشته باشند و برای حضور در ابتدایی آماده شوند.

جمالی فرد با بیان اینکه باید واقعیت ها را صادقانه به کودکان انتقال داد، اضافه کرد: با کارهای نمایشی، دست ساخته ها، انجام ظرافت ها و ابتکارات و نوآوری ها دنیایی زیبا برای کودکان بسازیم که از آن لذت ببرند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون ادامه داد: ایجاد نمایشگاه با دست ساخته های نوآموزان می تواند قدرت تحلیل و درک آنان را افزایش دهد تا بتوانند با بهره مندی ازفناوری روز به مراتب رشد و تکامل برسند و برای ساختن آینده ای چشم نواز حرکت کنند زیرا پایه و اساس پیشرفت دانش آموزان از پیش دبستانی شکل می گیرد.

وی بااشاره به اینکه تفریح و گردش را در این مراکز افزایش دهید، خاطرنشان کرد: با اخلاق نیکو، صبر و متانت با کودکان برخورد کنید و از مطالبی استفاده شود که بار معنوی و علمی داشته باشد.

دبیر شورای آموزش و پرورش منطقه بردخون تصریح کرد: مراکزی که مجوز فعالیت ندارند نباید در زمینه آموزش پیش دبستانی اقدام کنند.

در ادامه مربیان و مؤسسان مدارس پیش دبستانی به بیان خواسته ها و مشکلات خود پرداختند و زینب حاجی پور را به عنوان نماینده خود انتخاب  کردند.

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/07/22ساعت 14:45 توسط نامجوزحمتکش |

مطالب قدیمی‌تر