نشست انجمن ادبی بردخون برگزارشد

مسئول انجمن شعروادب مجتمع فرهنگی هنری بردخون دراین نشست باتقدیرازحضوربه موقع اعضاگفت:جلسات انجمن ماهیانه درمحل مجتمع برگزارمی گردد.

ظهیرمحمودی بابیان جایگاه انجمن درپیشرفت علاقمندان به ادبیات ادامه داد:روزبه روزبرتعداداعضاوعلاقمندان به شعروادبیات افزوده می شودوحاضران درنشستهابیشترازگذشته است که نشان دهنده توجه به ادبیات دربخش بردخون است.

وی اضافه کرد:تلاش می کنیم بعدازدهه محرم شب شعرعاشورایی باحضورشاعران برجسته استان دربردخون برگزارشود.

درادامه اعضاشرکت کننده اشعارخودراقرائت کردندوبه نقداشعارقرائت شده پرداختند.

انجمن شعروادب مجتمع فرهنگی هنری بردخون ازانجمن های فعال استان می باشدکه به صورت منسجم تشکیل جلسه می دهدوهمه علاقمندان به ادبیات می تواننددرآن حضورپیداکنند.

+ نوشته شده در جمعه 1393/08/02ساعت 11:40 توسط نامجوزحمتکش |

واقعه غدیرامسال در11نقطه استان ازجمله بردخون بازسازی شدوبنابه گفته بسیاری ازدست اندرکاران ومتولیان امر،برنامه بردخون بسیارجامع تروکامل تراجراشد.

دراجراوبازسازی واقعه همه نقش داشتندوزحمت کشیدندونمی توان گفت کدام یک بیشتروکدام کمتر،هرکس به اندازه عشقش به مولاعلی خالصانه کارکردونقشی برعهده گرفت.

دراین میان خبرنگاران،عکاسان،فیلمبرداران،اهالی رسانه وخبرنگاران نیزهمراه افرادواقشاردیگرتلاش کردندتااین برنامه به خوبی ثبت وضبط شودوقبل ازاجراباارسال اخباروگزارش هادرسایت ها،مطبوعات،خبرگزاری ها،صداوسیماوفضای مجازی مردم رادعوت به حضورونقش آفرینی دراین مراسم باشکوه کردند.

جاداردازهمه زحمات وتلاش های خستگی ناپذیراین افرادگمنام که خالصانه وبدون چشمداشت وتنهابرای خداوامام برحق علی(ع)کارکردندتقدیرکنیم واجروپاداش آنان راازصاحب غدیربخواهیم.

امیدکه خدای سبحان به ماتوفیق دهدبرای اعتلای اسلام ومسلمین باهمه وجودتلاش کنیم.

+ نوشته شده در جمعه 1393/08/02ساعت 7:28 توسط نامجوزحمتکش |

اهمیت وجایگاه اخبارازدیدگاه امام راحل ومقام معظم رهبری

بايد با اخبار مردم را تعليم كرد و بايد اخبار به صورتي باشد كه مفيد باشد، بايد كاري شده باشد تا اخبار باشد. آن اشخاصي كه در اطراف ايران زحمت مي‏كشند، وقتي خبرشان را داديد تشويق مي‏شوند. اين طور نيست كه همه للّه‏ كار كنند و چه بنويسيد و چه ننويسيد، فرقي نكند. ما مكلفيم تا افراد را در هر رشته تشويق كنيم تا امثالشان زياد شود. اگر مطلبي از اين طبقه‏ها در روزنامه‏ها آمد، روزنامه آبروي خوبي پيدا مي‏كنند. روزنامه‏ها مال طبقه سوم است، مال طبقه اول نيست و اين هم نيست كه همه‏اش مال حكومت باشد و از چيزهاي حكومتي بنويسيد، اين صحيح نيست. به نظر من روزنامه‏ها براي همه مردم است و همه مردم در آن حق دارند و مي‏شود گفت كه گاهي جاي ديگران غصب مي‏شود، ـ البته بدان معناي غصب نه! ولي نظير آن ـ اين عرض من است.( ۱۰/۴/۶۴ ـ بيانات امام در جمع مسؤولان روزنامه‏هاي كيهان، اطلاعات، جمهوري اسلامي، صحيفه‏نور،ج۱۹،ص۲۱۶)

من به همه اشخاصي كه قلم در دستشان است، زبان گويا دارند مي‏خواهم سفارش كنم كه متوجه باشند كه قلم آن‏ها، زبان آن‏ها در حضور خداست، فردا مؤاخذه دارد، صحبت، سر دولت و رياست جمهور و اين‏ها نيست، صحبت سر نظام است، نظام اسلام است؛ آقاي خامنه‏اي سلمه‏اللّه‏ باشند رييس جمهور يا يك كس ديگر، آقاي موسوي نخست وزير باشند يا يك كس ديگري، اين مطرح نيست، مطرح نظام جمهوري اسلامي است، ما مكلفيم به حفظ او، همه نويسنده‏ها مكلفند به حفظ نظام.( سخنرانی حضرت امام راحل۸/۶/۶۵ ـ در ديدار رييس جمهور، نخست وزير و هيأت دولت به مناسبت هفته دولت، صحيفه نور، ج ۲۰، ص ۳۷.)

 


 مؤثرترين سلاح بين‏المللي عليه دشمنان و مخالفان سلاح تبليغات است. سلاح ارتباطات رسانه‏اي است. امروز اين قوي‏ترين سلاح است و از بمب اتم هم بدتر و خطرناك‏تر است.(پس بايد مراقب بود).

* من مطبوعات را يك پديده‏ي ضروري و لازم و اجتناب‏ناپذير براي جامعه‏ي خودمان و هر جامعه‏اي مي‏دانم. بنده براي مطبوعات سه وظيفه قائلم: ۱- نقد و نظارت. ۲- اطلاع رساني صادقانه و شفاف. ۳- طرح و تبادل آراء و افكار در جامعه.(مقام معظم رهبری)

+ نوشته شده در جمعه 1393/08/02ساعت 7:10 توسط نامجوزحمتکش |

با حضور در منزل ابراهیم ابراهیمی یکی از بازنشستگان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر که در بستر بیماری است ضمن آرزوی سلامتی و تبریک این روز به وی ، اظهار داشت : توجه ویژه ای که به مقوله بازنشستگی و بازنشستگان در جامعه ما می شود نشات گرفته از آموزه های دین مبین اسلام و سیره معصومین علیهم السلام است

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر : بازنشستگان تحرک بدنی متناسب با سن خود داشته باشند

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: بازنشستگان به انجام آزمایشات دوره‌ای اهتمام داشته باشند و تحرک بدنی متناسب با سن خود را انجام دهند

حسن فخرایی همزمان  .

 وی با تاکید بر قدرشناسی جامعه از خدمات بازنشستگان گفت: بازنشستگان ذخایر گرانسنگ تجربه، خدمت و مایه خیر و برکت  هستند که در شرایط سخت، وظایف و کار خود را به نحو احسن انجام داده‌اند .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با بیان اینکه باید از تجربیات گرانسنگ بازنشستگان در راستای ارایه خدمات بهتر به مردم بهره برد، افزود :  بر این باوریم که بازنشستگی پایان راه نیست بلکه آغاز فصل نوینی در زندگی است که با توجه به تحصیلات، دانش و تجربیات خود می توان به نحو شایسته‌ ای در فعالیت اجتماعی از آن بهره برد .

رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دیّر با اشاره به نقش ارزشمند بازنشستگان شبکه بهداشت و درمان در توسعه سلامت شهرستان، ادامه داد: همکارانی که به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند جوانی خود را وقف خدمت به این مردم و توسعه سلامت منطقه خود نموده اند و  شایسته است از زحمات بی دریغ این عزیزان و نقش ارزشمند این طلایه داران نظام مقدس سلامت به خوبی تقدیر کرد.

فخرایی بر لزوم تکریم بازنشستگان تاکید کرد و گفت : خانواده ها باید در تکریم از فردی که یک عمر تلاش و فعالیت پرثمر داشته و اینک به دوران مقدس بازنشستگی نایل آمده، نهایت احترام را داشته باشند .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بر توجه به سلامت بازنشتگان اشاره و تصریح کرد: برابر هشدارهای سازمان جهانی بهداشت، عدم فعالیت جسمی و تحرک بدنی در میان بازنشستگان و سالمندان خطر ابتلاء به بیماری ها به خصوص بیماریهای قلبی عروقی را افزایش می دهد که بازنشستگان باید تحرک بدنی متناسب با سن خود داشته و پیاده روی حداقل 30دقیقه ای را جزء لاینفک برنامه های روزمره خود قرار دهند.

وی ادامه داد: انجام آزمایشات دوره ای و اطمینان از سلامتی ، از دیگر مواردی است که بازنشستگان باید به آن اهتمام ویژه داشته باشند .

+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/08/01ساعت 16:0 توسط نامجوزحمتکش |

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون: همه افراد باید بسیجی وار فعالیت کنند

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون گفت: همه افراد باید بسیجی وار فعالیت کنند

عباس جمالی فرد در نشست فرماندهان بسیج دانش آموزی مدارس منطقه بردخون اظهارداشت: بسیج زاییده اندیشه الهی امام راحل و همراهی افکار پاک و مخلص در مسیر بقای انقلاب اسلامی است که ایثارگرانه خود را فدای آرمان های نظام اسلامی نموده اند.

وی افزود: شکل گیری این نهاد مردمی در آغازین سال های  پیروزی انقلاب اسلامی باعث یأس و دلسردی دشمنان گردید و راه روشن پیشرفت و امنیت را برای یاران دلباخته امام و انقلاب به ارمغان آورد تا کشوراسلامی ایران در سایه امداد خداوند بزرگ و ایثار حافظان نظام همچنان ثابت قدم و استوار به پیش رود.

جمالی فرد اضافه کرد: بسیج دانش آموزی به عنوان نیروی پیشتاز همواره همراه و همگام انقلاب بوده و در عرصه های مختلف ایفاگر نقش ها و اقدامات بزرگ و تأثیرگذاری بوده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون ادامه داد: زمانی بسیج در صحنه رزم و دفاع از کشور جانانه تلاش می کرد اما امروز نقش بسیج در عرصه فرهنگی بیش از زمینه های دیگر است و با توجه به تبلیغات و هجمه فرهنگی بیگانگان، رسالت بسیج بویژه در مدارس سنگین تر شده است.

وی با تجلیل از فعالیت های بسیج دانش آموزی مدارس منطقه بردخون گفت: دانش آموزان در آینده مسئولیت های مهمی را بر عهده دارند و لازم است به نقش بسیج آگاهی داشته باشند.

+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/07/30ساعت 15:35 توسط نامجوزحمتکش |

فرمانده بسیج دانش آموزی شهرستان دیّر: تفکر بسیجی به عنوان فرهنگ نهادینه شود

فرمانده بسیج دانش آموزی شهرستان دیّر گفت: تفکر بسیجی باید به عنوان فرهنگ نهادینه شود

یونس شعرانی در نشست فرماندهان بسیج دانش آموزی مدارس منطقه بردخون اظهارداشت: تفکر بسیج به عنوان یک فرهنگ و زمینه ساز تمدن بزرگ اسلامی مطرح شده که باید تلاش کنیم این فرهنگ نهادینه شود و هدف بر این است که فرهنگ بسیجی را در کشور گسترش دهیم.

وی افزود: دشمن تلاش می کند تفکرات نسل آینده را کمرنگ و تفکر خود را جایگزین کند اما بسیج همواره می کوشد برنامه های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را گسترش دهد که مدارس بهترین فرصت برای عملیاتی کردن همه برنامه ها می باشد.

شعرانی اضافه کرد: از این پس مسئولیت بسیج دانش آموزی د رمدارس بر عهده دانش آموزان است تا با مدرسه محوری و دانش آموزمحوری آنان احساس مسئولیت کنند و اهداف بسیج را پیاده کنند.

فرمانده بسیج دانش آموزی شهرستان دیّر با اشاره به برنامه های بسیج دانش آموزی در سال جاری گفت: جذب عادی و فعال اعضاء بسیج، اجرای طرح صالحین، اردوی طرح هجرت، خدمات علمی دانش آموزان، المپیاد علمی بسیج و آیه های تمدن، دوره های آمادگی دفاعی در مدارس، نشست های بصیرتی و بحث ماهواره در مدارس، اردوی راهیان نور از برنامه های سال 93 در شهرستان می باشد که به مرور اجرایی می گردد.

وی با تشریح برنامه های هفته بسیج دانش آموزی تصریح کرد: دیدار با خانواده های معظم شهدا، برگزاری مسابقه نقاشی ایثار و شجاعت در مدارس، نمایشگاه آسیب ها و تهدیدات ماهواره در مدارس، دیدار فرماندهان بسیج دانش آموزی با امام جمعه، عطرافشانی قبور مطهر شهدا، گردهمایی رهروان شهید فهمیده، قرائت زندگی نامه و وصیت نامه شهدای دانش آموز در مدارس بخشی از برنامه های ویژه هفته بسیج دانش آموزی می باشد.

+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/07/30ساعت 15:30 توسط نامجوزحمتکش |

+ نوشته شده در شنبه 1393/07/26ساعت 17:43 توسط نامجوزحمتکش |

پیگیری وبازدیدبخشدارازایستگاه پمپاژآب بردخون

+ نوشته شده در شنبه 1393/07/26ساعت 17:41 توسط نامجوزحمتکش |

المپیاد ورزشی درون مدرسه ای منطقه بردخون افتتاح شد

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون در این آیین اظهارداشت: هدف اصلی از المپیاد ورزشی، استعدادیابی و خلاقیت فرزندان این کشوراست تا بتوان در آینده از آنها برای تشکیل تیم های ورزشی استفاده کرد و از پایه به نقطه های افتخار دست یافت.

عباس جمالی فرد با بیان اینکه باید این برنامه ها را دنبال کرد، افزود: اگر می خواهیم مدرسه ای بانشاط داشته باشیم باید پویایی را به مدرسه برگردانیم و به جای حافظه مداری تعلیم و تربیت همه جانبه را حاکم کنیم ت اروح و جسم همزمان پرورش یابند و برای آینده رشد کنند.

وی ورزش و تحرک را عامل سلامتی دانست و گفت: توجه به ورزشی بومی محلی که سرشار از خلاقیت و انرژی است و قدمتی ماندگار دارد موجب آشنایی دانش آموزان و نسل جدید با این بازی ها می گردد و گنجینه ای از باورها و رسوم گذشته را در آیینه نگاه ما قرار می دهد.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون نیز گفت: اجرای برنامه های ورزشی با هدف تقویت سلامت دانش آموزان در مدارس منطقه اجرا می شود که برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای و همایش های عمومی دانش آموزی بخشی از این برنامه ها می باشد.

عبدالخالق قایدی افزود: در آینده نزدیک همایش بزرگ پیاده روی دانش آموزان و فرهنگیان و خانواده های آنان با همکاری ادارات و نهادهای بخش در منطقه بردخون برگزار می گردد.

در ادامه زنگ آغاز المپیاد ورزشی درون مدرسه ای به صدا درآمد و ضمن قرائت سوگندنامه مسابقات، پرچم المپیاد ورزشی برافراشته شد و تیم های ورزشی از جلوی جایگاه رژه رفتند.

در حاشیه المپیاد ورزشی نمایشگاهی از غذاهای محلی برگزار شد و تیم های حاضر بازی های بومی را به اجرا گذاشتند و رزمی کاران حرکات رزمی را اجرا نمودند.

درآیین افتتاح اين المپيادمسئولان بخش،فرهنگیان،دانش آموزان،اولیا ومشاورمدیرکل آموزش وپرورش استان ورئیس اداره امورتربیتی اداره کل آموزش وپرورش استان بوشهرحضورداشتند.

+ نوشته شده در شنبه 1393/07/26ساعت 13:10 توسط نامجوزحمتکش |

امام جمعه  بردخون: نباید همه کشاورزان را به خاطر تعدادی چاه غیرمجاز تنبیه  کرد

امام جمعه بردخون گفت: نباید همه کشاورزان بخش بردخون را به خاطر تعدادی چاه غیرمجاز تنبیه  کرد

حجت الاسلام سید حسین رکنی حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر بردخون اظهارداشت: الان  در شرایط سختی هستیم و با توجه به اینکه مذاکرات به نتیجه نرسیده، مردم سختی ها را تحمل می کنند که از دولت و رئیس جمهور و مسئولان می خواهیم درد مردم را درک  کنند.

وی افزود: مدتی است بویژه در استان بوشهر مد شده که اگر افرادی مشکل زمین  داشته باشند واژه  زمین خوار برای آنان به کار می برند، آیا کشاورزانی که  گازوئیل  لیتری250تومان  را1000تومان خریداری می کنند زمین خوارند یا گازوئیل خوار؟ بارها به مسئولان گفته ایم که اگر به کشاورزان این منطقه گازوئیل ندهید و نتوانند کشاورزی کنند مانند این است که آب شرب به روی آنان ببندید.

رکنی حسینی اضافه کرد: ده هزار نفر مردم بخش بردخون از راه کشاورزی امرار معاش می کنند، اگر برخی چاه غیرمجاز دارند چرا بقیه کشاورزان باید تنبیه شوند، بارها با مهندس رجایی مدیرعامل  آب استان صحبت  کرده ایم اما اعتنایی نمی کنند و بیان داشته اند که اینها زمین خوارند.

امام جمعه بردخون با بیان اینکه عده ای از این راه کاسبی می کنند، گفت: همان گونه که برخی از تحریم ها برای سود بیشتر استفاده می کنند و اجناس بی ارزش چینی را چند برابر قیمت به مردم می فروشند در این منطقه  نیز کشاورزان مجبورند سوخت خود را به بهایی بیشتر خریداری کنند تا محصولاتشان نابود نشود.

وی با اشاره به اینکه مشکل کشاورزان بخش بردخون به اطلاع مسئولان شهرستان و استان و حتی وزیر نیرو رسیده، ادامه داد: اگر یک سال کشاورزی منطقه تهدید شود یعنی 10هزار نفر در معرض فقر هستند زیرا زندگی  همه مردم این بخش به کشاورزی وابسته است و آنان همه امید خود را به کشاورزی و برداشت محصول بسته اند.

حجت الاسلام رکنی حسینی با انتقاد از برخی تغییرات و جابجایی ها گفت: اگر فردی که سابقه و تجربه کار وخدمت دارد و بدون هیچ نگاهی فعالانه کار می کند چرا برداشته می شود؟ همه احزاب و دیدگاه ها یک هدف دارند که خدمت به کشور  و مردم است و این تغییرات با شعار رئیس جمهور که گفته بود کلید دارم نه داس، سازگار نیست پس بگذارید نیروهای  ارزشی که عاشق  انقلاب و نظام  هستند فعالیت  کنند.

امام جمعه بردخون همچنین خواستار حذف برخی تشریفات غیرسودمند توسط مسئولان  شد و از دست اندرکاران بازسازی واقعه غدیر تشکر کرد.

+ نوشته شده در شنبه 1393/07/26ساعت 11:13 توسط نامجوزحمتکش |

مطالب قدیمی‌تر