پایه برق شکسته روبروی میدان نجات الهی

 

+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/08/08ساعت 13:16 توسط نامجوزحمتکش |

 

+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/08/08ساعت 13:12 توسط نامجوزحمتکش |

امام جمعه دیر خواستار شد : استفاده از فرصت محرم برای آموزش اصول بهداشتی به عزاداران

امام جمعه دیر خواستار استفاده از فرصت گران‌بهای محرم برای آموزش اصول بهداشتی به عزاداران توسط وعاظ و روحانیون شد.

حجت السلام سید علی حسینی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیر با اشاره به احادیث و روایات در خصوص اهمیت سلامت جسم و روان ، اظهار کرد: ائمه معصومین علیهم‌السلام همواره بحث سلامت جسم را مورد تاکید داشته‌اند و مردم را از غفلت در امور سلامت روحی و روانی برحذر داشته و حتی سلامت روحی و روانی را برتر دانسته‌اند .

وی با بیان اینکه علی‌رغم پیگیری‌های بسیاری که در خصوص تکمیل بیمارستان دیر شده است متاسفانه این امر محقق نشده است گفت : وجود بیمارستان یکی از شاخص‌های عدالت در سلامت است که متاسفانه این بعد از عدالت در شهرستان دیر اجرا نشده است .

امام جمعه دیر تکمیل و بهره‌برداری از بیمارستان را یکی از خواسته‌های اصلی مردم این شهرستان دانست و تصریح کرد : یکی از بحث‌هایی که باید برای این شهرستان فکر اساسی شود موضوع بیمارستان است که مسولین باید در این خصوص پیگیری بیشتر نمایند تا تکمیل آن تسریع شود .

سید علی حسینی به اهمیت استفاده از فرصت گران‌بهای محرم برای آموزش اصول بهداشتی به عزاداران اشاره و خاطرنشان کرد: محرم فرصت گران‌بهایی را برای آموزش اصول بهداشتی به مردم فراهم آورده است که می‌توان با برگزاری جلسات هم‌اندیشی مسئولین بهداشتی با روحانیون و وعاظ در این زمینه گام‌های موثری برداشت .

وی اضافه کرد : از پتانسیل خوب اداره تبلیغات اسلامی و همچنین اداره اوقاف و امور خیریه برای آموزش و ایجاد زیر ساخت‌های بهداشتی درمانی می‌توان استفاده موثر به عمل آورد. 

+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/08/07ساعت 15:50 توسط نامجوزحمتکش |

بازدید مشاوران مدیرکل آموزش و پرورش استان از منطقه بردخون

مشاوران مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از منطقه بردخون بازدید نمودند

در نشستی که با حضور مشاوران مدیرکل، اعضای شورای معاونان و تعدادی از کارشناسان اداری تشکیل شد برخی از مسائل مهم حوزه اداری به بحث و بررسی گذاشته شد

مسعود شکوهی مدیر صندوق ذخیره استان بوشهر به مزایای استفاده از صندوق ذخیره اشاره کرد و گفت: صندوق ذخیره طلایی فرصت مناسب و ارزشمندی برای فرهنگیان است که باید با برنامه ریزی از مزایای آن بهره مند شوند.

حسین خمیسی مشاور مدیرکل نیز کیفیت بخشی برنامه ها را یادآور شد و گفت: انتقال تجارب و تضارب آرا و تعامل سازنده در پرورش سرمایه عظیم انسانی یعنی دانش آموزان مؤثر است.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون نیز گفت: نقطه قوت منطقه بردخون نیروی انسانی پرتوان و مستعد است که تاکنون در همه عرصه ها فعالانه ظاهر شده و در استان و کشور خوش درخشیده اند.

عباس جمالی فرد افزود: مشکلاتی نظیر فرسودگی ساختمان اداری، کمبود متصدیان خدماتی، کمبود دبیران پایه، ناتمام ماندن ساختمان مدرسه امیر کبیر، فرسودگی ساختمان کانون فرهنگی تربیتی شهید نامدار و تخریبی بودن آن سرعت حرکت قطار پیشرفت تعلیم و تربیت را در بردخون کند نموده است.

وی اضافه کرد: استاندار بوشهر در سفر ماه گذشته به بخش بردخون قول داد استخر سرپوشیده ای جهت استفاده دانش آموزان بخش از محل اعتبارات سال94احداث خواهد شد.

دبیر شورای آموزش و پرورش منطقه بردخون برگزاری همایش کنکور و مشارکت بخش خصوصی در تشکیل کلاس های کنکور و تقویتی را باعث ارتقاء وضعیت تحصیلی و افزایش میزان قبولی دانش آموزان در مراکز آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی آنان دانست.

+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/08/07ساعت 10:0 توسط نامجوزحمتکش |

ایام سوگواری سالارشهیدان حضرت امام حسین(ع)تسلیت باد

همراهان عزیزاگرمطلبی پیرامون دهه محرم وباورهاورسوم مردم بردخون آماده دارندجهت انتشارارسال کنند.

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/08/06ساعت 19:46 توسط نامجوزحمتکش |

نشست انجمن ادبی بردخون برگزارشد

مسئول انجمن شعروادب مجتمع فرهنگی هنری بردخون دراین نشست باتقدیرازحضوربه موقع اعضاگفت:جلسات انجمن ماهیانه درمحل مجتمع برگزارمی گردد.

ظهیرمحمودی بابیان جایگاه انجمن درپیشرفت علاقمندان به ادبیات ادامه داد:روزبه روزبرتعداداعضاوعلاقمندان به شعروادبیات افزوده می شودوحاضران درنشستهابیشترازگذشته است که نشان دهنده توجه به ادبیات دربخش بردخون است.

وی اضافه کرد:تلاش می کنیم بعدازدهه محرم شب شعرعاشورایی باحضورشاعران برجسته استان دربردخون برگزارشود.

درادامه اعضاشرکت کننده اشعارخودراقرائت کردندوبه نقداشعارقرائت شده پرداختند.

انجمن شعروادب مجتمع فرهنگی هنری بردخون ازانجمن های فعال استان می باشدکه به صورت منسجم تشکیل جلسه می دهدوهمه علاقمندان به ادبیات می تواننددرآن حضورپیداکنند.

+ نوشته شده در جمعه 1393/08/02ساعت 11:40 توسط نامجوزحمتکش |

امام جمعه بردخون: عشق به خاندان اهلبیت مایه عزت و افتخار است

امام جمعه بردخون گفت: عشق مردم به خاندان اهلبیت مایه عزت و افتخار است

حجت الاسلام سید حسین رکنی حسینی در آیین تجلیل از دست اندرکاران بازسازی واقعه غدیر در بردخون اظهارداشت: بازسازی واقعه غدیر در بردخون فرصت مناسبی برای مردم و نسل جوان  فراهم کرد تا مظلومیت مولاعلی(ع) را ببینند و تا حدی به شخصیت آن امام برحق آشنا شوند.

وی افزود: دوست داشتن امیرالمؤمنین(ع) باید خالصانه و واقعی باشد و از عمق وجود به امام علی(ع) و اهلبیت عصمت و طهارت عشق بورزیم  و در مسیر آن امام راستین حرکت کنیم چرا که در زمان های قبل دوستی علی(ع)  به شهادت  می انجامید.

رکنی حسینی اضافه کرد: تنها کشوری که عشق و ارادت خالصانه به اهلبیت دارد کشور اسلامی ایران است پس همواره شیعه واقعی باشیم و خاندان پیامبر(ص)را از عمق وجود دوست  بداریم.

وی با تقدیر از همه نقش آفرینان واقعه غدیر و مردم بخش بردخون بدون نام بردن از فرد خاصی گفت: سخن گفتن از علی(ع) نیاز به ساعتها زمان دارد و نمی توان حق مطلب را اداء کرد و تنها خدا و پیامبر(ص) حضرت علی(ع) را شناختند و این گوهر ارزشمند را جز خدا هیچ کس توان تعریف نیست.

جانشین سپاه شهرستان دیّر نیز در این آیین گفت: غدیر مانند عاشورا باید مردمی و هرساله در هر شهر و روستا برگزار شود تا جایگاه آن به مردم شناسانده و نقش ولایت در هدایت و رهبری مردم مشخص شود.

عبدالکریم میرزایی افزود: اگر مردم صدر اسلام به غدیر پایبند بودند و به سفارش و گفته های پیامبر اسلام(ص)عمل می کردند هرگز علی خانه نشین نمی شد و به دختر پیامبر توهین و بی احترامی نمی کردند و در بر پهلویش نمی زدند و محسنش را سقط نمی کردند و سرحسین(ع)  بر بالای نی  نمی رفت.

وی با اشاره به اینکه اگر به غدیر پشت نمی کردند مسلمانان  درگیر تفرقه و فتنه نمی شدند و ظلم و ستم به مسلمانان روا نمی داشتند و اسلام به عنوان دین نجات بخش در سراسر جهان  گسترش می یافت اما امروز اسلام  به سرتاسر دنیا صادر شده و دشمنان می کوشند مانع نورافشانی  آن شوند.

میرزایی از دست اندرکاران بازسازی واقعه غدیر تقدیر کرد و گفت: این مراسم به صورت مردمی و با همکاری هیأت های مذهبی همه ساله در بردخون برگزار شود تا غدیر آنگونه که شایسته است شناخته  شود.

در پایان با تقدیم لوح سپاس و هدایایی از دست اندرکاران بازسازی واقعه غدیر تجلیل  شد.

این مراسم با حضور مردم و مسئولان و دست اندرکاران بازسازی واقعه غدیر در مسجد جامع شهر بردخون برگزار گردید.

+ نوشته شده در جمعه 1393/08/02ساعت 8:10 توسط نامجوزحمتکش |

واقعه غدیرامسال در11نقطه استان ازجمله بردخون بازسازی شدوبنابه گفته بسیاری ازدست اندرکاران ومتولیان امر،برنامه بردخون بسیارجامع تروکامل تراجراشد.

دراجراوبازسازی واقعه همه نقش داشتندوزحمت کشیدندونمی توان گفت کدام یک بیشتروکدام کمتر،هرکس به اندازه عشقش به مولاعلی خالصانه کارکردونقشی برعهده گرفت.

دراین میان خبرنگاران،عکاسان،فیلمبرداران،اهالی رسانه وخبرنگاران نیزهمراه افرادواقشاردیگرتلاش کردندتااین برنامه به خوبی ثبت وضبط شودوقبل ازاجراباارسال اخباروگزارش هادرسایت ها،مطبوعات،خبرگزاری ها،صداوسیماوفضای مجازی مردم رادعوت به حضورونقش آفرینی دراین مراسم باشکوه کردند.

جاداردازهمه زحمات وتلاش های خستگی ناپذیراین افرادگمنام که خالصانه وبدون چشمداشت وتنهابرای خداوامام برحق علی(ع)کارکردندتقدیرکنیم واجروپاداش آنان راازصاحب غدیربخواهیم.

امیدکه خدای سبحان به ماتوفیق دهدبرای اعتلای اسلام ومسلمین باهمه وجودتلاش کنیم.

+ نوشته شده در جمعه 1393/08/02ساعت 7:28 توسط نامجوزحمتکش |

اهمیت وجایگاه اخبارازدیدگاه امام راحل ومقام معظم رهبری

بايد با اخبار مردم را تعليم كرد و بايد اخبار به صورتي باشد كه مفيد باشد، بايد كاري شده باشد تا اخبار باشد. آن اشخاصي كه در اطراف ايران زحمت مي‏كشند، وقتي خبرشان را داديد تشويق مي‏شوند. اين طور نيست كه همه للّه‏ كار كنند و چه بنويسيد و چه ننويسيد، فرقي نكند. ما مكلفيم تا افراد را در هر رشته تشويق كنيم تا امثالشان زياد شود. اگر مطلبي از اين طبقه‏ها در روزنامه‏ها آمد، روزنامه آبروي خوبي پيدا مي‏كنند. روزنامه‏ها مال طبقه سوم است، مال طبقه اول نيست و اين هم نيست كه همه‏اش مال حكومت باشد و از چيزهاي حكومتي بنويسيد، اين صحيح نيست. به نظر من روزنامه‏ها براي همه مردم است و همه مردم در آن حق دارند و مي‏شود گفت كه گاهي جاي ديگران غصب مي‏شود، ـ البته بدان معناي غصب نه! ولي نظير آن ـ اين عرض من است.( ۱۰/۴/۶۴ ـ بيانات امام در جمع مسؤولان روزنامه‏هاي كيهان، اطلاعات، جمهوري اسلامي، صحيفه‏نور،ج۱۹،ص۲۱۶)

من به همه اشخاصي كه قلم در دستشان است، زبان گويا دارند مي‏خواهم سفارش كنم كه متوجه باشند كه قلم آن‏ها، زبان آن‏ها در حضور خداست، فردا مؤاخذه دارد، صحبت، سر دولت و رياست جمهور و اين‏ها نيست، صحبت سر نظام است، نظام اسلام است؛ آقاي خامنه‏اي سلمه‏اللّه‏ باشند رييس جمهور يا يك كس ديگر، آقاي موسوي نخست وزير باشند يا يك كس ديگري، اين مطرح نيست، مطرح نظام جمهوري اسلامي است، ما مكلفيم به حفظ او، همه نويسنده‏ها مكلفند به حفظ نظام.( سخنرانی حضرت امام راحل۸/۶/۶۵ ـ در ديدار رييس جمهور، نخست وزير و هيأت دولت به مناسبت هفته دولت، صحيفه نور، ج ۲۰، ص ۳۷.)

 


 مؤثرترين سلاح بين‏المللي عليه دشمنان و مخالفان سلاح تبليغات است. سلاح ارتباطات رسانه‏اي است. امروز اين قوي‏ترين سلاح است و از بمب اتم هم بدتر و خطرناك‏تر است.(پس بايد مراقب بود).

* من مطبوعات را يك پديده‏ي ضروري و لازم و اجتناب‏ناپذير براي جامعه‏ي خودمان و هر جامعه‏اي مي‏دانم. بنده براي مطبوعات سه وظيفه قائلم: ۱- نقد و نظارت. ۲- اطلاع رساني صادقانه و شفاف. ۳- طرح و تبادل آراء و افكار در جامعه.(مقام معظم رهبری)

+ نوشته شده در جمعه 1393/08/02ساعت 7:10 توسط نامجوزحمتکش |

با حضور در منزل ابراهیم ابراهیمی یکی از بازنشستگان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر که در بستر بیماری است ضمن آرزوی سلامتی و تبریک این روز به وی ، اظهار داشت : توجه ویژه ای که به مقوله بازنشستگی و بازنشستگان در جامعه ما می شود نشات گرفته از آموزه های دین مبین اسلام و سیره معصومین علیهم السلام است

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر : بازنشستگان تحرک بدنی متناسب با سن خود داشته باشند

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: بازنشستگان به انجام آزمایشات دوره‌ای اهتمام داشته باشند و تحرک بدنی متناسب با سن خود را انجام دهند

حسن فخرایی همزمان  .

 وی با تاکید بر قدرشناسی جامعه از خدمات بازنشستگان گفت: بازنشستگان ذخایر گرانسنگ تجربه، خدمت و مایه خیر و برکت  هستند که در شرایط سخت، وظایف و کار خود را به نحو احسن انجام داده‌اند .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با بیان اینکه باید از تجربیات گرانسنگ بازنشستگان در راستای ارایه خدمات بهتر به مردم بهره برد، افزود :  بر این باوریم که بازنشستگی پایان راه نیست بلکه آغاز فصل نوینی در زندگی است که با توجه به تحصیلات، دانش و تجربیات خود می توان به نحو شایسته‌ ای در فعالیت اجتماعی از آن بهره برد .

رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دیّر با اشاره به نقش ارزشمند بازنشستگان شبکه بهداشت و درمان در توسعه سلامت شهرستان، ادامه داد: همکارانی که به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند جوانی خود را وقف خدمت به این مردم و توسعه سلامت منطقه خود نموده اند و  شایسته است از زحمات بی دریغ این عزیزان و نقش ارزشمند این طلایه داران نظام مقدس سلامت به خوبی تقدیر کرد.

فخرایی بر لزوم تکریم بازنشستگان تاکید کرد و گفت : خانواده ها باید در تکریم از فردی که یک عمر تلاش و فعالیت پرثمر داشته و اینک به دوران مقدس بازنشستگی نایل آمده، نهایت احترام را داشته باشند .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بر توجه به سلامت بازنشتگان اشاره و تصریح کرد: برابر هشدارهای سازمان جهانی بهداشت، عدم فعالیت جسمی و تحرک بدنی در میان بازنشستگان و سالمندان خطر ابتلاء به بیماری ها به خصوص بیماریهای قلبی عروقی را افزایش می دهد که بازنشستگان باید تحرک بدنی متناسب با سن خود داشته و پیاده روی حداقل 30دقیقه ای را جزء لاینفک برنامه های روزمره خود قرار دهند.

وی ادامه داد: انجام آزمایشات دوره ای و اطمینان از سلامتی ، از دیگر مواردی است که بازنشستگان باید به آن اهتمام ویژه داشته باشند .

+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/08/01ساعت 16:0 توسط نامجوزحمتکش |

مطالب قدیمی‌تر