X
تبلیغات
وبلاگ اطلاع رسانی بردخون

 پیغام ـ  به دنبال بروز برخی اختلافات میان استاندار و مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر که در پی انتصاب مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیلم صورت گرفت و به منظور پایان دادن به این اختلافات، تنی چند از مدیران سابق آموزش و پرورش، معلمان و فعالان سیاسی و فرهنگی استان بوشهر، با ارسال نامه ای به حسین بستانی ، مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیلم از وی خواسته اند که با اتخاذ تصمیمی مناسب ، در  پایان دادن به اختلافاتی که به دنبال انتصاب وی میان استاندار و مدیر کل آموزش و پرورش استان رخ داده، پیش قدم شود.

به گزارش پیغام در این نامه با اشاره به انتظارات مردمی ازکارگزاران دولت روحانی برای جلوگیری از تکرار اختلافات بی حاصل مدیران و مسئولان که در هشت سال گذشته شاهد آن بوده اند ، از بستانی خواسته شده است «با در پیش گرفتن رفتاری همراه با گذشت، تصمیمی اتخاذ نماید که نتیجه آن استقرار فضای تفاهم و دوستی در سطوح مدیریتی استان شود.»

متن این نامه به شرح زیر است:

برادر ارجمند جناب آقای حسین بستانی مدیر محترم آموزش و پرورش شهرستان دیلم

با سلام و ادای احترام

همان گونه که استحضار دارید، حضور حماسی و میلیونی مردم شرافتمند ایران در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته حامل پیام های مختلفی بود که یکی از آن پیام ها بی شک اعلام خستگی و ناخشنودی از هشت سال تنش آلود و آمیخته با اختلاف و مشاجره مسئولان کشور از بالاترین رده اجرایی تا پایین ترین سطوح بود. استقرار دولتی که شعار خود را تدبیر و امید و اعتدال و میانه روی در همه امور قرار داده،طبعا این انتظار را در مردم ایجاد کرده که در چنین دولتی شاهد وقوع اختلافات بی حاصل و توان فرسای گذشته  نباشند. از این رو از همه دلسوزانی که دل در گرو این آب و خاک دارند، انتظار می رود تا با درس گرفتن از گذشته از هرگونه حرکتی که نتیجه اش تحلیل بردن توان خدمتگزاری مسئولان و ایجاد فضا برای تفرقه افکنی مخالفان رای ملت و در نتیجه ایجاد یاس و دلزدگی در میان مردم باشد، بپرهیزند

با همین نیت ما ا امضا کنندگان زیر به عنوان جمعی از همکاران و دوستان همفکر شما با اذعان به این که موضوع انتصاب جناب عالی به مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دیلم در روندی کاملا قانونی و مبتنی بر شایستگی های غیر قابل انکار حضرت عالی صورت گرفته و با تاکید بر مراتب تعهد، دیانت و خلوص شما و همچنین پیشینه ارزشمند مدیریتی تان در آموزش و پرورش، تنها از این جهت که این انتصاب متاسفانه به هر دلیل زمینه ساز برخی سوء تفاهمات و دلخوری ها در سطوح مدیریتی استان شده است که حل و فصل آن به تصمیم توام با تدبیر و گذشت جناب عالی وابسته است، از شما خواهشمندیم در صورت صلاحدید و صرفا به قصد پایان دادن به اختلافات و از بین بردن زمینه سوء استفاده ها، در روندی که خود تشخیص می دهید، با در پیش گرفتن رفتاری بزرگوارانه و همراه با گذشت، تصمیمی اتخاذ فرمایید که نتیجه آن استقرار فضای تفاهم و دوستی در سطوح مدیریتی استان شود. طبعا از مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان نیز انتظار داریم در صورت اتخاذ چنین تصمیم بزرگوارانه ای از سوی شما، از توانمندی های مدیریتی حضرت عالی در سطوح شایسته و متناسب با شان و موقعیت تان استفاده نمایند.

-حاج حسین بختیاری آزاد، مدیر کل اسبق آموزش و پرورش استان بوشهر و رئیس مجمع فرهنگیان ایران اسلامی شاخه بوشهر

-عالی بازدار، مدیر عامل کانون بازنشستگان استان و مدیر اسبق آموزش و پرورش شهرستان بوشهر

-رضا معتمد معلم و فعال سیاسی فرهنگی و مطبوعاتی

-مسعود شکوهی، معاون اسبق اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر،رئیس سابق شورای شهر بوشهر، رئیس ائتلاف اصلاح طلبان استان بوشهر

-صدرالله محمدی باغملایی معاون اسبق اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، فعال سیاسی فرهنگی ورئیس ستاد دکتر روحانی شهرستان بوشهر

-حسین خمیسی، مدیر اسبق آموزش  و پرورش شهرستان جم، فعال سیاسی

-غلامعلی قاضی زاده ،معلم و فعال سیاسی فرهنگی و مطبوعاتی

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/01/26ساعت 22:55 توسط نامجوزحمتکش |

طی حکمی از سوی اصغر حصیری مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر ، عباس غلام پور به سمت معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر منصوب شد

در این حکم آمده است: برادر  ارجمند جناب آقای  عباس غلام پور :

نظر به مراتب تعهد، شایستگی و تجربیات ارزشمند جنابعالی در نهاد آموزش و پرورش و با توجه به موافقت وزارت متبوع به عنوان « معاون آموزش ابتدایی پست سازمانی شماره 74-88306»منصوب می­شوید.

 امید است با استعانت از پیشگاه حضرت احدیت و به کار بستن توانمندی ها و قابلیت های خود در این عرصه و   بهره گیری از مشاركت و همدلی صاحب نظران و علاقه مندان به این حوزه، به ویژه فرهنگیان گرانقدر، کارشناسان،  مدیران و بخش های مرتبط در تحقق اهداف آموزش و پرورش موفق و سربلند بوده و در زمینه ی موارد تعیین شده زیر، نهایت همت خود را بکار ببندید:

1- تعامل مؤثر و اثر بخش با فرهنگیان شاغل در این دوره در راستای ایجاد انگیزه و توانمندی هرچه بیشتر آنان و تحقق اهداف گسترده و مهم مجموعه­ی دوره ابتدایی.

2- ارتقاء کیفیت فعالیت آموزش و پرورش در همه ابعاد برای نیل در اهداف تهذیب، تحصیل و ورزش در نوجوانان و جوانان.

3- توسعه متوازن بخش های مختلف استان مبنی بر یافته های پژوهشی با توجه به ظرفیت ها و نیازهای اجتماعی و آینده دانش آموزان.

4- ارتقاء جایگاه علمی آموزشی دانش آموزان در عرصه های بالندگی و شکوفایی با جلب مشارکت مؤثر اولیاء محترم آنان.

5- ارتباط مستمر و مؤثر با سازمان ها و نهادهای مرتبط استانی و کشوری به منظور بهره گیری حداکثری از ظرفیت های موجود و اهتمام در رسیدن به وضعیت مطلوب.

6- شناسایی مداوم فرصت ها، موفقیت ها، محدودیت ها و نیازهای اساسی و تعیین راهکارهای اجرایی متناسب با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش.

موفقیت شما را در انجام این مسؤولیت مهم و سرنوشت ساز به منظور دستیابی به اهداف نظام تعلیم و تربیت در دولت تدبیر و امید را از خداوند متعال مسألت می نمایم.                                          

     اصغر  حصیری مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/01/26ساعت 17:15 توسط نامجوزحمتکش |

شب شعر انقلاب در بردخون برگزار شد

همزمان با هفته هنر انقلاب شب شعر انقلاب در بردخون برگزار شد

استاد یکی از دانشگاه های استان با تجلیل از حضور پرشور مردم بردخون در نشست ها و محافل ادبی اظهارداشت:حضور مردم در این برنامه ها نشان دهنده عشق و ارادت مردم به ادبیات است زیرا ادبیات در عمق وجود مردم این دیار نهفته است.

مجید عابدی افزود:حضور استاد شهنواز کارگردان سریال فاخر دلیران تنگستان و ادیبان کشوری و استانی و اجرای ویژه برنامه هفته هنر انقلاب در این منطقه برخاسته از مقبولیت و شناخت ادبیات بردخون در کشور و بین بزرگان می باشد که این مایه افتخار وامیدواری است.

اسکندر احمدنیا یکی از شاعران و منتقدان استانی نیز گفت:هنر انقلاب تنها شعر و داستان و فیلم نیست بلکه مردم خود ایجاد کننده هنر انقلاب هستند و مردم بردخون در انقلاب و مبارزه با استعمار نقش عظیمی داشته اند.

همزمان با ورود استاد شهنواز به تالار جمعیت حاضر یکپارچه ایستادند و با دست های خود به تشویق وی پرداختند و از این همه شور و شوق و ابراز احساسات به وجود آمد و اشک در چشمانش حلقه زد.

در ادامه شاعران حمید زارعی،محمود محمودی،حیدر منصوری،ظهیر محمودی،اسکندر احمدنیا،سمیه محمودی،ماشاء الله زارعی،کمال شفیعی،مجید عابدی،غلامرضا ابراهیمی از شهرهای خورموج،بردخون،آبدان،بردخون،بوشهر،بردخون،بردخون،تهران،بردخون وشنبه پیرامون هنر انقلاب و شهیدآوینی و مبارزه با استعمار به قرائت اشعار خود پرداختند.

سپس رسول حسینی و علی عاشوری از شروه خوانان  شهرستان دشتی در میان تشویق و علاقه فراوان حاضران در تالار که جمعیتی بیش از گنجایش تالار را در خود جای داده بود به شروه خوانی پرداختند.

شب شعر انقلاب به همت حوزه هنری استان بوشهر و مشارکت انجمن شعر وادب ومجتمع فرهنگی هنری بردخون در تالار مفتون مجتمع فرهنگی هنری شهر بردخون و با حضور مسئولان و علاقمندان ادبیات و مهدی جهانبخشان نویسنده بوشهری برگزار شد.

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه 1393/01/26ساعت 15:51 توسط نامجوزحمتکش |

مسئول واحد ادبی حوزه هنری کشور:ادبیات در حوزه هنری کشور بسیار گسترده است

مسئول واحد ادبی حوزه هنری کشور گفت:ادبیات در حوزه هنری کشور بسیارگسترده و اثرگذار است

کمال شفیعی در جمع شاعران و هنرمندان و مردم بردخون در مراسم شب شعر انقلاب در تالار مفتون مجتمع فرهنگی هنری بردخون اظهار داشت:ادبیات در کشور ما از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است و از گذشته های دور در میان مردم و افراد جامعه منزلت و علاقمندی خاصی داشته است.

وی با ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم ادب پرور بردخون گفت:این شور و شعف و استقبال بی نظیر و برپایی همایش ها و برنامه های ادبی در این شهر دور از مرکز نشان دهنده وابستگی و شیفتگی و علاقه فراوان مردم به ادبیات و بویژه شعر می باشد پس با قوت و جرأت مسیر گسترش ادبیات را دنبال کنید و از مواهب و نتایج آن بهره ببرید.

مسئول واحد ادبی حوزه هنری کشور ضمن اعلام آمادگی جهت پشتیبانی از فعالیت های ادبی ادامه داد:حوزه هنری همراه و همگام با سایر نهادها و مراکز فرهنگی در راستای گسترش و توسعه مبانی فرهنگی تلاش می کند و آماده هموارسازی و حمایت از جریان های ادبی و فرهنگی در کشور می باشد و بردخون که در ادبیات خوشنام و پیشگام است،می تواند از این فرصت ارزشمند استفاده  کند.

شفیعی با تجلیل از مردانگی و شجاعت مردم این دیار گفت:تعجب انگیز نیست اگر مردم و دلاوران این منطقه که کیلومترها از میدان جنگ فاصله داشتند خود را به صحنه مبارزه مستقیم با استعمار می رسانند و از خاک کشور و ناموس مردم دفاع می کنند ودیروز و امروز بزرگانی را در حوزه ادبیات پرورش داده اند که در کشور افتخارآفرین هستند.

وی بار دیگر از همنشینی با مردم ادب دوست و هنرپرور بردخون اظهار خرسندی کرد و آن را از خاطرات ماندگار وشیرین خود دانست.

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/01/26ساعت 15:50 توسط نامجوزحمتکش |

مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان بوشهر:بردخون سابقه ای درخشان در ادبیات دارد

مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان بوشهرگفت:بردخون سابقه ای دیرینه و درخشان در ادبیات دارد

حمید زارعی در آیین شب شعر انقلاب ویژه هفته هنر انقلاب در مجتمع فرهنگی هنری بردخون اظهارداشت:دوره ای که بسیاری از مناطق و شهرهای کشور کمترین فعالیت ادبی و فرهنگی داشتند بردخون دارای حوزه علمیه با علما و بزرگان پرتلاش و شخصیت های برجسته بود و ارتباط مستحکم و سازنده ای با مراکز علمی و دینی داشتند.

وی افزود:مردم بردخون همواره کارهای بزرگ و ماندگاری کرده اند و در شعر وشاعری و ادبیات سابقه ای دیرینه و وصف شدنی داشته اند و پایگاه مهمی برای ادبیات و شعر استان بوشهرمی باشد.

زارعی اضافه کرد:در ایام سالروز شهادت هنرمند متعهد مرتضی آوینی که هفته هنر انقلاب نام گرفته برنامه های زیاد و متنوعی اجرا شده و مردم با فلسفه هنر انقلاب آشنا شده اند که بردخون نیز براساس سابقه استعمارستیزی و انقلابی گری به عنوان یکی از مناطق برگزاری ویژه برنامه هفته هنر انقلاب انتخاب گردید و انصافا استقبال بسیار خوبی نیز داشتند.

مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان بوشهرتصریح کرد:نام بردخون همواره با نام بزرگان و عالمان و هنر و ادبیات گره خورده و در کشور پرآوازه شده است پس مردم و هنرمندان این منطقه چنین افتخاری را قدر نهند و برای تداوم و بقای آن بکوشند.

وی خاطرنشان کرد:استعدادهای فراوان و جوانان علاقمند و فعال تلاش کنند پله های پیشرفت و ترقی را به سرعت بپیمایند و از همه فرصت ها برای توسعه فرهنگی و علمی بردخون بهره ببرند و با همراهی و حمایت مسئولان و عزم ملی شعار رهبر معظم انقلاب را به صورت عملی اجرا کنند.

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/01/26ساعت 15:38 توسط نامجوزحمتکش |

کارگردان سریال دلیران تگستان: خالوحسین و بردخون به خوبی شناخته نشده است

کارگردان سریال دلیران تگستان گفت:خالوحسین و بردخون برای مردم به خوبی شناخته نشده است

استاد همایون شهنواز در مراسم شب شعرانقلاب در بردخون اظهارداشت:بسیار خوشحال و مسرورم که در بردخون زادگاه وموطن خالوحسین بردخونی حضوردارم و به این علاقه و دلبستگی به هنرهای ریشه دار وسنت های ادبی افتخار می کنم.

وی افزود:هیچگاه فکر نمی کردم سریال دلیران تنگستان مورد توجه مردم قرار گیرد و به این فیلم عشق بورزند و این به دلیل استقلال همیشگی ایرانیان است زیرا ایران اسلامی تنها کشوری است که روز استقلال ندارد و با وجود شیرمردان و شیرزنان خود که عاشقانه در برابر دشمن ایستادند و تا پای جان از خاک و ناموس خود دفاع کردند.

کارگردان سریال دلیران تگستان اضافه کرد:دورانی که این سریال ساخته شد از خود می پرسیدم که این بزرگان چقدر تنها بودند و با اینکه مورد غضب حکومت مرکزی قرار گرفتند و همه مردم با آنان نبودند جانانه از خاک میهن دفاع کردند و خالوحسین بردخونی با همت و انگیزه ای غیرقابل توصیف برای یاری رئیسعلی و دفاع از استقلال کشور مردم را بسیج کرد و بیشتر دلاوران با پای پیاده و با حداقل امکانات و مواد غذایی به جنگ استعمار انگلیس رفتند.

وی ادامه داد:این دلیران به کشورشان عشق می ورزیدند و هرگز اجازه ندادند ذره ای از خاک کشور جدا شود و اینکه خاطره فیلم درذهن مردم مانده به دلیل ارتباط قلبی مردم با آن بوده است.

شهنواز با توصیه به شاعران و نویسندگان گفت:امید دارم داستان قهرمان این منطقه خالوحسین بردخونی توسط مردم این دیار نگارش شود زیرا خالو ادامه دهنده راه رئیسعلی بود و پس از شهادت رئیسعلی با انگلیسی ها مبارزه کرد و تا سال1318و با وجود 80 سال عمر در زندان رضاشاه محبوس بود پس هنرمندان این دیار دلیرپرور کار ناتمام ما را تمام کنند.

وی خاطرنشان کرد:خالوحسین بردخونی را به اندازه رئیسعلی نمی شناسند اما به شما می گویم خالوحسین هیچ چیز از رئیسعلی کم نداشت و جانانه تا آخر از کشور دفاع کرد و هرگز عقب ننشست.

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/01/26ساعت 15:35 توسط نامجوزحمتکش |

کاربران اینترنت در بردخون از خدمات مخابرات گله مندند

تعدادی از کاربران اینترنت در شهر بردخون از نحوه سرویس دهی شرکت مخابرات گله مندند

آنان در گفتگو با ما ضمن انتقاد از قطع اینترنت در این شهر خواستار توجه مسئولان به این موضوع مهم شدند

یکی از شهروندان بردخونی اظهار داشت:جهت ثبت مشخصات و انجام مراحل شرکت در مرحله دوم یارانه ها به یکی ازکافی نت های شهر مراجعه نمودم اما آنها بیان کردند که اینترنت مخابرات قطع می باشد و قادر به انجام خدمات نیستند.

حسین ابراهیمی افزود:چند روز پیش نیز برای کار وگرفتن نامه ای به یکی از ادارات بخش مراجعه کردم که گفتند به علت قطع اینترنت نمی توانند هیچ کاری بکنند و متأسفانه چند ساعت در انتظارماندم ولی باز دست خالی به خانه برگشتم و کلی ضرر کردم.

فرد دیگری که کارمند یکی از ادارات بود با ناراحتی گفت:اکنون نامه نگاری و مکاتبات اداری به صورت اتوماسیون و با استفاده از اینترنت انجام می گیرد که قطع بسیار زیاد اینترنت مخابرات باعث اختلال در کارها وخدمات و نگرانی مردم و مراجعان به ادارات می شود.

احمد ب افزود:آنگونه که تحقیق کرده ام اینترنتی که توسط برخی شرکت های خصوصی ارائه می شود هیچگونه مشکل و قطعی ندارد و به همین دلیل از ماه آینده مجبورم از خدمات یکی از این شرکت ها در بردخون بهره  ببرم.

دانشجوی یکی از دانشگاه های استان نیز گفت:به دلیل  انجام تحقیقات و پژوهش های درسی به صورت روزانه نیاز به اینترنت پرسرعت دارم که به ناچار اینترنت خود را از طریق مخابرات گرفته ام اما بیشتر روزها با قطعی و کاهش سرعت و خدمات روبرو هستم که این موجب عقب ماندن و عدم استفاده بهینه از وقت می شود.

علی احمدی افزود:با توجه به اینکه مجبور بودم مطالبی را برای یکی از درس ها تهیه کنم با تعدادی از هم کلاسی ها تماس گرفتم که آن مطالب را برایم آماده کنند اما آنان نیز از قطعی اینترنت گله داشتند.

امروزه که عصرارتباطات وانفجار اطلاعات نام گرفته و استفاده از اینترنت افزایش بیشتری دارد وبه عنوان یکی از ضروریات قلمداد می شود مناسب نیست که در ساعات اوج کار ومراجعه مردم شاهد قطع واختلال در اینترنت باشیم که امیدواریم با درایت مسئولان مخابرات این مشکلات به زودی رفع گردد.

+ نوشته شده در دوشنبه 1393/01/25ساعت 15:37 توسط نامجوزحمتکش |

یكى از سنتهاى شایسته، كه در اسلام بسیار مورد توجه است و در ایام نوروز رونقى خاص دارد، صله ارحام و دید و بازدید اقوام و آشنایان است.

عزت و قدرت و پیروزى یك ملت در سایه وحدت و همدلى است. پیوند با خویشان و انس و الفت‏ با آنها منشا بیشتر همبستگى‏هاست. ایام نوروز وفراغت، فرصت‏ خوبى براى دید و بازدیدهاى فامیلى و گرم كردن این كانون وحدت فراهم مى‏آید.

صله ارحام در قرآن

خداوند ما را به صله ارحام بسیار سفارش كرده است. در قرآن‏ كریم مى‏خوانیم:

«... واتقوا الله الذى تساء لون به والارحام ان الله كان علیكم ‏رقیبا.» (نساء/1)؛ و بترسید از خدایى كه به نام او از یكدیگر مى‏پرسید.(همگى به عظمت او اعتراف مى‏كنید و هرگاه مى‏خواهید از یكدیگرچیزى بپرسید و بگیرید، نام مقدس او را مطرح مى‏كنید و مى‏گویید تو را به خدا...) و از خویشاوندان بهراسید. - كه مبادا قطع ‏رابطه كنید- همانا خداوند رقیب (و مراقب) شماست.

«والذین ‏یصلون ما امرالله به ان یوصل و یخشون ربهم و یخافون الحساب... اولئك لهم عقبى الدار.» (رعد/21 و22)؛ - عاقلان كسانى هستند- كه آنچه ‏خداوند متعال امر به پیوند آن كرده (مانند صله رحم و دوستى ‏پدر و مادر و محبت اهل ایمان) اطاعت مى‏كنند و از خدا مى‏ترسند و به سختى هنگام حساب مى‏اندیشند ... اینها در عاقبت جایگاهى ‏نیكو دارند.

«فهل عسیتم ان تولیتم ان تفسدوا فى‏الارض و تقطعوا ارحامكم. ‏اولئك الذین لعنهم الله فاصمهم و اعمى ابصار هم‏» (محمد/22- 23)؛ آیا شما(منافقان) اگر از فرمان خدا و اطاعت قرآن روى بگردانید، یا در زمین فساد و قطع رحم كنید، بازهم امید (نجات) دارید. همین‏ منافقان هستند كه خدا آنها را لعن كرده، گوش و چشمشان را كر و كور گردانیده است.

صله ارحام در روایات

از آیات و روایات در می یابیم که ‏صله ارحام واجب است و قطع آن از گناهان بزرگ شمرده مى‏شود.

قرآن در موارد مختلف، قاطع رحم را ملعون و از رحمت الهى دور شمرده است. امام سجاد(ع) فرمود: «... از همنشینى با كسى كه ‏از خویشانش بریده است ‏بپرهیز.»

امام صادق(ع) فرمود: از«خالقه‏» بپرهیزید؛ زیرا انسان را نابود مى‏سازد. راوى پرسید: «خالقه‏» چیست؟ امام فرمود: قطع رحم.

امام باقر(ع) مى‏فرماید: رسول خدا(ص) فرمود: به حاضران و غایبان امتم و كسانى كه هنوز به دنیا نیامده‏اند تا روز قیامت، سفارش مى‏كنم به خویشان خود بپیوندند، هرچند میان ایشان به اندازه یك سال راه رفتن فاصله باشد. همانا صله ارحام از امورى است كه خداى متعال آن را بخشى از دین قرار داده است.

طلحة بن زید از امام صادق(ع) چنین نقل ‏كرده است: مردى از قبیله «خثعم‏» خدمت رسول خدا(ص) رسید و عرض كرد: برترین چیز دراسلام چیست؟ فرمود: ایمان به خداوند.

پرسید: بعد از آن چیست؟

پاسخ داد: صله رحم.

عرض كرد: بعد از آن چیست؟

فرمود: امر به معروف و نهى از منكر.

پرسید: مبغوض ترین اعمال نزد خداوند كدام است ؟

پاسخ داد: براى خدا شریك قرار دادن.

عرض كرد: پس از آن كدام است؟

فرمود: گسستن از خویشاوندان.

پرسید: پس از آن چیست؟

پاسخ داد: به بدیها دستور دادن و از خوبیها نهى كردن.

+ نوشته شده در دوشنبه 1393/01/25ساعت 0:44 توسط نامجوزحمتکش |

در آیینی از مادران وهمسران شهدای بردخون تجلیل  شد

همزمان با سالروز وفاوت حضرت ام البنین ازمادران وهمسران شهدای بخش بردخون تجلیل شد

امام جمعه موقت بردخون دراین مراسم اظهار داشت:شهادت مسیرسعادت و حرکت به سوی خدا است وشهدای گرانقدر به خوبی راه خدایی را یافتند و مشتاقانه به معبود پیوستند و زنده جاوید شدند.

حجت الاسلام محمد جوادعاشوری افزود:انسان ها پس از مدتی ازخاطره ها فراموش می شوند اما شهدا پس از گذشت سالها ازشهادت نام ویادشان باز هم در میان مردم حضور دارد که این نشانه زنده بودن شهدا واثبات وعده الهی می باشد که مادران وهمسران شهدا نیز دراین اجر عظیم و راه خدایی شریک هستند.

وی افزود:شهدا رفتند تا اسلام وکشور بماند اما ما به عهد خود با شهیدان وفا نکردیم وحتی امروز آنچنان که باید نسبت به خانواده ها و بازماندگان شهدا تکریم نمی کنیم و وظیفه خود را در برابر آنان ادا نکرده ایم ولی مادران وهمسران شهدا با نیت پاک وخالص خود و به یاد سالارشهیدان ،فرزندان وهمسران خود را به سوی میدان های رزم بدرقه کردند.

عاشوری با بیان اینکه شهادت به دست آوردن وپیروزی است،گفت:همه وصیت نامه های شهدا آمیخته از دعوت به تقوا،حمایت از رهبری و ولایت و نظام است و ذره ای اهداف غیرخدایی را دنبال نمی کردند و این رمز ماندگاری و دوام آنان است .

امام جمعه موقت بردخون یادآور شد:مردم و مسئولان تا می توانند به خانواده های شهدا خدمت کنند زیرا آنچنان که شایسته است حق آنها را ادا نکرده ایم و حتی برخی ازخانواده های شهدا را از حقوق طبیعی نیز محروم کرده ایم .

وی تصریح کرد:همه شرمنده خانواده های شهدا هستیم زیرا نتوانسته ایم اهداف شهدا را دنبال کنیم و خواسته های شهیدان را اجرا کنیم پس با همه وجود و برای سعادت خود به دیدارخانواده های ایثارگران و شهدا برویم و خادم واقعی آنها باشیم.

در پایان با تقدیم هدایایی از ایثارهمسران و مادران شهدا تقدیر شد.

به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین و روزتکریم از مادران وهمسران شهدا ازمادران وهمسران شهدای بخش بردخون تجلیل شد.

این مراسم با حضور مسئولان بخش به همت حوزه مقاومت کربلا با همکاری شهرداری و بخشداری بردخون و بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه مقاومت کربلا برگزار گردید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/01/24ساعت 17:21 توسط نامجوزحمتکش |

شب شعر انقلاب 25فروردین در بردخون برگزار می شود

جلسه برنامه ریزی انجمن شعر وادب مجتمع فرهنگی هنری بردخون برگزار شد

مسئول مجتمع فرهنگی هنری بردخون با تقدیر از هنرمندان بخش اظهار داشت:بخش بردخون از گذشته های دور در زمینه های فرهنگی،علمی،هنری بزرگانی را در خود پرورش داده است که امروز ما را بر پایه این افتخارات گرانسنگ می سنجند.

نامجوزحمتکش افزود:با وجود همه مشکلات و کمبودها هنرمندان این دیار همچنان پرتلاش و سختکوش فعالیت می کنند و تشکیل انجمن های شعر وادب،هنرهای نمایشی،هنرهای تجسمی،موسیقی،قرآن و عترت،اهل قلم وخوشنویسی نشان از علاقه و دلبستگی گروه زیادی از مردم هنرپرور بردخون بوده است.

وی افزود:همزمان با هفته هنر انقلاب و سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم مرتضی آوینی شب شعر انقلاب با حضور شاعران کشوری و استانی و کارگردان سریال دلیران تنگستان ساعت20روز دوشنبه25فروردین در تالار مفتون مجتمع فرهنگی هنری شهر بردخون برگزار می شود.

در ادامه اعضاء انجمن پیرامون موضوعات مختلف گفتگو کردند و باتقدیر ازتلاش های سلیمان بحرانی مسئول قبلی ظهیرمحمودی را به عنوان مسئول انجمن شعر و ادب انتخاب کردند.

مسئول انجمن شعر وادب نیز در این نشست گفت:فعالیت های ادبی منطقه بسیار بیشتر از مناطق دیگر است و در یک سال گذشته مراسم و برنامه های متعددی برگزار شده که انعکاس بسیار زیادی داشته است.

ظهیر محمودی افزود:انجمن شعر وادب درسال 78تشکیل شد که تاکنون فعالیت های چشمگیری داشته و با اجرای برنامه های ادبی درمنطقه و حضور در همایش ها ونشست های فرهنگی استانی و کشوری در بین هنرمندان و اهل ذوق و اندیشه شناخته شده است که همه این فعالیت ها با همراهی هنرمندانی صورت می گیرد که هیچ چشمداشتی ندارند.

سپس اعضای انجمن با تشریح وضعیت گذشته و حال با بیان پیشنهادات و راهکارهایی خواستار حضور وهمراهی هنرمندان در تشکل های فرهنگی هنری منطقه شدند و از مسئولان خواستند کمبودها و مشکلات منطقه بویژه در زمینه فرهنگی و به صورت خاص مجتمع فرهنگی هنری را مورد توجه قرار دهند و برای رفع آنها تلاش کنند.

در ادامه اعضاءتصمیم گرفتند ماهیانه جلسات انجمن شعر وادب با حضور همه علاقمندان و شاعران در مجتمع فرهنگی هنری تشکیل شود.

+ نوشته شده در یکشنبه 1393/01/24ساعت 15:15 توسط نامجوزحمتکش |

مطالب قدیمی‌تر