فرمانده حوزه  مقاومت کربلای بردخون به مناسبت هفته بسیج خبر داد: اجرای دهها برنامه و مراسم در بخش بردخون

یوسف درویشی در گفتگویی با تبریک هفته بسیج اظهارداشت: در جامعه ما بسیج یك نهاد اجتماعی مهم و تأثیرگذار است كه با هدف پاسداری از  ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی تشکیل شده و خدمات ارزشمندی را در این کشور داشته است.

وی افزود: در 8 سال دفاع مقدس، بسیج چنان ایثار و رشادتی از خود نشان داد که دشمنان اعتراف کردند قدرتی که در بسیج است، توان مقابله با همه ارتش های جهانی را دارد و دشمن که خیال فتح سه روزه تهران را داشت در روزهای اول با افرادی روبرو  شد که با دست خالی اما با سلاح ایمان و اعتقاد به ارزش های الهی و انسانی به دفاع از کیان مقدس نظام اسلامی برخاسته بودند.

درویشی به نقش بسیج در عرصه های مختلف اشاره کرد و گفت: پس از شکست و ناامیدی دشمنان در زمینه مسائل نظامی، تهاجم فرهنگی دشمن با سرعت و برنامه ریزی دقیق و استفاده از متنوع ترین و جدیدترین ابزار، در زمینه ‌های مختلف، گسترش یافت و به همین دلیل اجرای فعالیت ‌های فرهنگی بویژه پس از جنگ، در راس فعالیت ‌های بسیج قرار گرفت.

فرمانده حوزه مقاومت کربلا ادامه داد: مهمترین فعالیت‌های فرهنگی بسیج شامل تلاش در جهت احیا فریضه امر به معروف و نهی از منکر، اجرای انواع برنامه ‌های آموزشی برای عموم و بویژه اعضای بسیج، اجرای انواع فعالیت ‌های فرهنگی مانند برگزاری انواع یادواره‌‌ها و جشنواره‌‌های فرهنگی و ورزشی، اجرای طرح صالحین در پایگاه ها و مساجد، اجرای همایش های دجالواره و بیان تهدیدات ماهواره است.

وی به برنامه های هفته بسیج در بخش بردخون اشاره کرد و گفت: انجام تبلیغات در شهر و روستاها، برگزاری ایستگاه صلواتی، اجرای میقات صالحین و برگزاری مسابقات ورزشی محلی حلقه های صالحین در پایگاه های بسیج، کمک به سازندگی و محرومیت زدایی و تشکیل اردوهای بسیج، اجرای نشست های روشنگری، فراخوانی و اجرای راهپیمایی شبانه، اجرای گشت های محله ای، گردهمایی منتظران موعود در مسجد حضرت فاطمه زهرا شهنیا، حضور در گردهمایی بزرگ بسیجیان شهرستان، دیدار با خانواده های معظم شهدا، عطرافشانی قبور مطهر شهدای بخش و برگزاری یادوراه شهدای روستای بردخون کهنه در حسینیه عاشقان ثارالله این روستا از مهم ترین برنامه های گرامیداشت هفته بسیج در بخش بردخون می باشد.

+ نوشته شده در یکشنبه 1393/09/02ساعت 15:44 توسط نامجوزحمتکش |

بیمارستان صحرایی در دشتی بوشهر راه اندازی شد

بوشهر - ایرنا- مدیریت شبکه بهداشت ودرمان دشتی استان بوشهر گفت: بیمارستان صحرایی از سوی مجمع خیرین نوراوران سلامت تهران درروستای ' زیارت ساحلی' این شهرستان را اندازی شد.

به گزارش ایرنا، دکتر اصغر بحرانی روز شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: این بیمارستان به مدت 10 روز خدمات درمانی تخصصی دررشته های چشم پزشکی و دندانپزشکی رایگان به مردم این منطقه محروم ارایه می کند.

وی اضافه کرد: دراین مدت بیش از10 هزارنفر از خدمات بینایی سنجی، چشم پزشکی و همه اعمال جراحی چشم و ویزیت و ترمیم و اعمال جراحی دندانپزشکی این بیمارستان صحرایی بهره مند خواهند شد.

بحرانی ادامه داد: پیش بینی می شود در این مدت 25 میلیارد ریال خدمات رایگان درمانی به مردم محروم، اقشارکم درآمد و روستائیان شهرستان دشتی و شهرستان های همجوار از یوی این بیمارستان ارایه شود.

مدیریت شبکه بهداشت ودرمان دشتی گفت: پذیرش بیماران دراین بیمارستان صحرایی فقط ازطریق ثبت نام درخانه های بهداشت روستایی وپایگاه های سلامت ومراکز بهداشت ودرمان درشهرهای شهرستان دشتی انجام می شود و در بیمارستان هیچ ویزیت خارج ازنوبت دهی رسمی وبه صورت حضوری انجام نخواهد شد.

بحرانی اضافه کرد: همه خدمات درمانی درزمینه چشم ودندان پزشکی وتهیه دارو وعمل های جراحی که دراین بیمارستان صحرایی انجام می شود رایگان است و وسایل وتجهیزات پزشکی ازجمله لنز هایی که برای عمل های چشم استفاده شود از بهترین وبا کیفیت ترین نوع خارجی بوده وهیچ هزینه ای از هیچ بیماری دریافت نخواهدشد.

مدیرشبکه بهداشت ودرمان دشتی افزود: ارائه خدمات درمانی چشم فقط برای افرادبالای 40 سال ساکن روستاها که دارای دفترچه درمانی روستایی هستند وهمه افراد تحت حمایت بهزیستی، کمیته امداد، وافراد مستند ومحروم ساکن روستاهای وشهرهای شهرستان دشتی و روستاهای همجواردو شهرستان تنگستان و دیرارائه می شود وپیش بینی شده روزانه 80 نفر از خدمات درمانی چشم پزشکی بهره مند شوند.

بحرانی تاکیدکرد: خدمات دندانپزشکی نیز برای همه دانش اموزان وکودکان 6تا12 سال ساکن شهرستان دشتی ودو شهرستان همجوار ارائه می شود و روزانه 50 نفر در دو نوبت صبح وعصر ویزیت ودرمان خواهند شد.

شهرستان دشتی با مرکزیت شهر خورموج و بیش از 80 هزار نفر جمعیت در جنوب استان بوشهر واقع است.

+ نوشته شده در شنبه 1393/09/01ساعت 20:21 توسط نامجوزحمتکش |

در نشستی مهم ترین برنامه های آموزشی اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون بررسی شد

معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون در جلسه مشترک شورای دبیران مجتمع آموزشی و پرورشی شهید مطهری با تقدیر از حضور مدیران و دبیران مجتمع، به بیان مهم ترین برنامه های در دست اجرا در زمینه کیفیت بخشی آموزشی، همکاران را به شرکت فعال در برنامه های آموزشی دعوت نمود.

ظهیر محمودی مهم ترین فعالیت ها و راهکارهای آن را شرکت فعال در برنامه بازدید گروه های آموزشی و لزوم توجه به فرم های ارزشیابی گروه های آموزشی، شرکت فعال در کارگاه های آموزشی در منطقه  و استان، برگزاری آزمون های مستمر و ثبت فعالیت های کلاسی، استفاده بهینه از کارگاه و آزمایشگاه و لزوم توجه به دفتر ثبت فعالیت ها، اهتمام جدی به آزمون های هماهنگ منطقه ای و همکاری با کارشناس تکنولوژی و گروه های آموزشی، تهیه برنامه عملیاتی توسط مدیران بر اساس کتاب تدبیر اوّل، استفاده بهینه از نرم افزارهای آموزشی و هوشمند برشمرد.

در ادامه حاضران در فضایی صمیمی به بیان پیشنهادات و مشکلات در حوزه تخصصی پرداختند و معاون آموزشی اداره با استقبال از ارائه راهکارها، پاسخ های لازم را بیان کرد و گفت: برخی مشکلات مربوط به تجهیزات مدارس است که تا دی ماه رفع می شود و از محل اعتبارات سفر استاندار به بردخون، ظرفیت کلاس های هوشمند افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

علی عادلی راد کارشناس آموزش متوسطه ضمن تشریح برنامه های متوسطه اوّل، پرسش های مدیران مدارس را در زمینه کیفیت بخشی برنامه ها پاسخ گفت. 

 

+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/08/29ساعت 8:49 توسط نامجوزحمتکش |

مسابقه دو صحرانوردی دوره متوسطه بردخون برگزار شد

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون در حاشیه برگزاری مسابقه دو صحرانوردی منطقه ای بردخون اظهارداشت: ورزش و حرکات منظم بدنی ضمن تأثیر بر سلامت جسم بر سلامت روحی، روانی و اجتماعی افراد مؤثر است و در سازگاری فرد در جامعه و شخصیت فرد تاثیر می گذارد.

عباس جمالی فرد افزود: ورزش عامل تعیین کننده ای در زمینه درمان بیماری ها و تکیه گاهی امن برای جوانان بویژه دانش آموزان به حساب می آید تا در پناه آن به  رشد و کمال مطلوب انسانی دست پید اکنند و در مواقع سختی و اضطراب توان آنان را برای تحمل چنین وضعیت هایی افزایش می دهد.

وی افزود: ورزش های پایه جایگاه مهمی در مدارس دارند که منطقه بردخون نیز برای گسترش و تقویت آن تلاش می کند و برگزاری مسابقات دومیدانی، پیاده روی، کوهپیمایی بین دانش آموزان و فرهنگیان در این راستا انجام می گیرد.

جمالی فرد اضافه کرد: منطقه بردخون میزبانی مسابقات دو صحرانوردی استانی دانش آموزان متوسطه دوّم را در5آذر بر عهده گرفته که زمینه این همایش بزرگ فراهم شده و انتظار داریم رویداد مهمی در این منطقه واقع شود و این حرکت ارزنده با مشارکت  و حمایت مردم و مسئولان ادامه پیدا کند.

در پایان دانش آموزان مسافت3کیلومتری مسابقه را دویدند که دانش آموزان دانیال زارعی، محسن اسماعیلی، حسن دریایی، محمّدرضا زارعی و امیرحسین دریایی از مدارس کاردانش حضرت رسول(ص) و دبیرستان شهید بردستانی در مقطع متوسطه دوّم به ترتیب مقام های اوّل تا پنجم منطقه را کسب کردند تا برای حضور درمسابقات استانی معرفی شوند.

مربی گری و سرپرستی تیم دومیدانی منطقه بردخون بر عهده غلامرضا محمّدی و غلامرضا قایدی می باشد. 

+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/08/28ساعت 10:49 توسط نامجوزحمتکش |

پارس خلیج:علی کشاورز گفت: نها آزمایشگاه مرکز بهداشت بردخون که با امکانات ناچیز در گذشته آزمایشات ساده ای برای بیماران این بخش انجام می داد، از پایان مهرماه سال جاری تعطیل  می باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر بردخون در حاشیه نشست شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان دیر در گفتگو با خبرنگار پارس خلیج گفت: تنها آزمایشگاه مرکز بهداشت بردخون که با امکانات ناچیز در گذشته آزمایشات ساده ای برای بیماران این بخش انجام می داد، به گفته رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر به دلیل اتمام قرارداد با مسئول آزمایشگاه بردخون و عدم صدور مجوز برای بستن قرارداد مجدد از سوی مسئولان استانی این آزمایشگاه از پایان مهرماه سال جاری تعطیل  می باشد.

علی کشاورز خاطر نشان کرد: جمعیت ۱۲ هزار نفری بردخون به همین آزمایشگاه ساده هم تا حدودی راضی بودند ما پیشرفت این مرکز را نخواستیم اما نگهداری وضعیت موجود گذشته خواسته غیر منطقی نیست که شهروندان بخش بردخون خواستار راه اندازی مجدد آن باشند.

ایشان به پروژه نیمه تمام افتتاح شده شبکه گاز به دست استاندار محترم در بردخون اشاره کرد و افزود: با حضور دکتر سالاری و مدیران استانی در تاریخ ۹۳/۶/۴ شبکه گاز رسانی به بردخون به صورت نمایشی در یکی از مساجد این شهر افتتاح شد اما متاسفانه تاکنون هیچ گونه اقدامی در گاز رسانی به منازل صورت نگرفته است و این پروژه در مرحله افتتاح مانده است و با افتتاح آن توسط استاندار محترم دغدغه مردم چند برابر شده است و شهروندان بردخون به ناجار برای حل این موضوع شب و روز به شورای اسلامی بردخون فشار می اورند.

رئیس شورای اسلامی شهر بردخون به وضعیت اسفناک آب شرب این شهر اشاره کرد و افزود: با اینکه بیش از ۷۰ درصد آب شرب شهر بردخون از چاهای کشاورزی منطقه با آن وضعیت غیر بهداشتی در شبکه آب رسانی این شهر تامین می شود اما باز هم آب شرب بردخون وضعیت خوبی ندارد و موضوع کم آبی در بردخون بی نهایت است تا جایی که برخی از محلات در سطح شهر ۲ الی سه روز آب ندارند و صدای العطش آنها بلند می شود که باید برای حل این موضوع فکری اساسی کرد.

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/08/27ساعت 15:28 توسط نامجوزحمتکش |

بخشدار بردخون: کتاب یکى از گران ترین فرآورده‌هاى بشرى است

بخشدار بردخون گفت: کتاب یکى از گران ترین و باارزش ترین فرآورده‌هاى بشرى است

حیدر عمرانی در بازدید از کتابخانه عمومی بردخون به مناسبت هفته کتاب اظهارداشت: کتاب یکی از مهم‌ترین عوامل رشد جامعه، ارتقای معرفت و فضائل اخلاقی در بین مردم است و میراث بزرگی است که اندیشه های گذشتگان را به آیندگان انتقال می دهد.

وی افزود: نگاه غیرکارشناسی و سطحی به موضوع کتاب و کتابخوانی و بالابردن تیراژ کتاب، زیاد مهم نیست بلکه خواندن و مطالعه عمیق و افزایش ساعات مطالعه وتحقیق درجامعه و خانواده ها هدف متولیان امر قرارگیرد.

عمرانی اضافه کرد: يكي از شاخصه هاي توسعه يافتگي کشورها سرانه دستيابي به منابع اطلاعاتي و مطالعاتي افراد جوامع است زیرا جهان امروز را جهان اطلاعات مي‌خوانند و از آن به جامعه شبكه اي نيز ياد مي‌كنند.

بخشدار بردخون ادامه داد: دین و دنیاى آدمی و جسم و جان انسان ها، با کتاب تأمین و تغذیه مى‌شود و فرآیند کمال بشرى به وسیله‌ى کتاب محقق می شود و بشر با پدید آوردن کتاب روز به‌ روز برغنای گنجینه‌ى ثروت خود می افزاید.

وی تبلیغات و ارائه مشوق ها را درگسترش فرهنگ مطالعه مؤثردانست وگفت:داشتن کتاب به تنهایی نشان دهنده میزان مطالعه افراد نیست و باید نتیجه آن به صورت عملی در کار وزندگی انسان نمایان گردد.

حسین شهنیایی مسئول کتابخانه عمومی بردخون نیزخواستار حضور همه اقشار جامعه درکتابخانه و قراردادن مطالعه در برنامه روزانه مردم شد.

یادآور می شود کتابخانه عمومی در مجتمع فرهنگی هنری بردخون مستقر است وانتظار می رود ساختمان کتابخانه عمومی با فضای کافی و تجهیزات و فناوری های روز دردهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/08/27ساعت 11:15 توسط نامجوزحمتکش |

فرمانده حوزه مقاومت کربلا بردخون خبر داد: سومین یادواره شهدای روستای بردخون کهنه6آذر برگزار می گردد

یوسف درویشی در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی پایگاه های بسیج بخش بردخون اظهارداشت: برگزاری  یادواره های شهدا می تواند موجب آشنایی نسل جوان با شهیدان والامقام  و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه شود.

وی با اشاره به اینکه یادواره های شهیدان روحیه ایثارگری را در جامعه بویژه بین جوانان و نوجوانان تقویت می کند، افزود: اقتدار، امنيت  و عزت امروز كشور مرهون خون پاك شهيدان است و رشادت های شهدای ایران اسلامی در  پیروزی رزمندگان اسلام تأثیرگذار بوده است.

فرمانده حوزه مقاومت کربلا بردخون ادامه داد: به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای عزیز سومین یادواره شهدای روستای بردخون کهنه 6آذر با حضور تعدادی از مسئولان استان، شهرستان و بخش در حسینیه عاشقان ثارالله این روستا برگزار می شود.

وی یادآور شد: جهت اجرای مناسب این یادواره کمیته های تبلیغات و روابط عمومی، پشتیبانی و تدارکات تشکیل شده و به انجام وظایف مشخص شده مشغول  هستند.

در این مراسم عقیل سخایی فرمانده پایگاه بسیج قمر بنی هاشم این روستا به عنوان دبیر ستاد برگزاری سومین یادواره شهدای روستای بردخون کهنه انتخاب گردید.

روستای بردخون کهنه سه شهید را تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده است.

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/08/27ساعت 11:5 توسط نامجوزحمتکش |

معاون پرورشي و تربيت بدني اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون خبر داد:  برگزاری مسابقات  دو صحرا نوردی دانش آموزی استان دربردخون

عبدالخالق قایدی درنشست با تعدادی از مسئولان بخش بردخون اظهارداشت: با  توجه به رايزني هاي صورت گرفته و موافقت مسئولان تربيت بدني اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر، رقابت‌های قهرمانی دو صحرانوردی دانش آموزان استان بوشهر 5 آذر به میزبانی بخش بردخون برگزار می‌شود.

وی افزود: این مسابقات یک ‌روزه در حالی پنج آذرماه امسال برگزار می‌شود  كه منطقه بردخون در چند سال اخیر چنین رویدادی را به خود ندیده و براي اولين  بار بردخون میزبان رقابت‌های  دو صحرانوردی دانش آموزان استان خواهد بود.


معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون اضافه کرد:  مسير برگزاری مسابقه استانی دو صحرانوردی در بردخون از سه راه بردخون کهنه  تا ميدان مرزباني به عنوان مسير مسابقه کارشناسی وتعيين شده است.

وی  با اشاره به اینکه شرکت کنندگان مسابقه دو صحرانوردی شامل دانش آموزان مقطع متوسطه دوّم مدارس استان هستند، ادامه داد:  دوندگان از  17شهرستان و منطقه استان در این مسابقات حضور پیدا کنند و به دلیل شرایط سنی از انگیزه بالایی برخوردار می باشند.
قایدی با اشاره به اینکه ورزشکاران تیم دو صحرانوردی منطقه بردخون با همه قوا وآمادگی  در این دوره از رقابت‌ها حاضر می شوند،  تصریح کرد: به خوبی از امتیاز میزبانی مسابقات استفاده می‌کنیم  و با وجود انگیزه ، ورزشکاران بردخوني با روحیه بالایی در این مسابقات شرکت می‌کنند و به دنبال افتخارآفرینی و کسب عناوین برتر در این مسابقات هستند.

وی خاطرنشان کرد: از همه نهادها و ادارات جهت برگزاری باشكوه  مسابقات  دعوت می کنیم و اميدواريم در روزهاي آتي شاهد انجام برنامه هايي گسترده در حوزه فرهنگ و ورزش بخش باشيم تا این رویداد مهم ورزشی در منطقه  ماندگار شود.

+ نوشته شده در سه شنبه 1393/08/27ساعت 9:30 توسط نامجوزحمتکش |

بوشهر- ایرنا- شهردار بردخون گفت: مطالعات بهسازی و ترمیم جاده اصلی بردخون به روستای شهنیا درشهرستان دیر از این شهرداری انجام شد.

مجید شریعت زاده روز دوشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: این پروژه باهدف کاهش بار ترافیکی و توجه به خواسته بحق مردم صورت گرفته و برای اجرای فاز اول این پروژه به طول پنج ونیم کیلومترهفت میلیارد و200میلیون ریال هزینه برآورشده است.

وی ادامه داد: این پروژه از نظر مردم وشهرداری بسیار حیاتی است که درمراحل مختلف با همکاری مردم و نقش خیرین اجرایی می شود.

شهرداربردخون ضمن تشکر وقدردانی از توجه استانداری و فرمانداری دیربه این پروژه گفت: شهرداری بردخون با تمام توانمندی خود فاز اول این پروژه را به اتمام می رساند و امیدواریم در فازهای بعدی اعتبار ویژه ای به این پروژه اختصاص یابد.

بردخون با 12هزارنفرجمعیت در 150کیلومتری جنوب استان بوشهر واقع است.

+ نوشته شده در دوشنبه 1393/08/26ساعت 20:30 توسط نامجوزحمتکش |

معاون پرورشی وتربیت بدنی اداره آموزش وپرورش منطقه بردخون:مفاخروبزرگان خودرافراموش نکنیم

معاون پرورشی وتربیت بدنی اداره آموزش وپرورش منطقه بردخون گفت:مفاخروبزرگان دیارخودرافراموش نکنیم

عبدالخالق قایدی درآیین آغازمسابقات فرهنگی هنری منطقه وگرامیداشت هفته کتاب دردبستان بنت الهدی بردخون اظهارداشت:امروزدرعصرارتباطات وفناوری قرارداریم ومابه عنوان پیشتازان فرهنگ ودانش بایدبکوشیم ازقطارتمدن وپیشرفت جامعه جهانی عقب نمانیم. 

وی افزود:کتاب موجب تقویت دانستنی هامی شودودراین دوره که رسانه های مجازی باگسترشی عجیب به مرورجای کتاب رامی گیرداهمیت این یارمهربان بیش ازگذشته شده است وبایدآن رادرزندگی وکارخودمهم بشمریم وبه عنوان راه دانایی همواره درکناروهمدم ماقرارگیرد.

قایدی بااشاره به اینکه قدرت نقدوگفتگودرجامعه کاهش یافته،گفت:به دلیل اینکه مطالعه وکتابخوانی دربین مردم ضعیف وکم شده قدرت نقدوتفسیررانداریم واین نشانه خوبی نیست.

معاون پرورشی وتربیت بدنی برحضورمستمردرکتابخانه هاوعضویت درمجامع فرهنگی تأکیدکردوادامه داد:بزرگانی ازاین دیاربرخاسته اندونام آورانی پرورش یافته اندامانگران این هستیم که مفاخرخودرافراموش کنیم.

وی تصریح کرد:مطالعه رابرنامه همیشگی خودقراردهیم تادریچه های روشنی ودانایی به روی ماگشوده شودودرکنارمطالعه نشست های نقدوتریبون آزادبایددرمدارس نهادینه گرددودانش آموزان درآن مشارکت داشته باشند.

قایدی بابیان اهمیت برگزاری مسابقات فرهنگی هنری درمدارس گفت:مسابقات فرهنگی هنری در25رشته درمنطقه بردخون برگزارمی شودکه دانش آموزان استعدادهاوتوانایی های خودرابروزمی دهندودرراستای رشدوموفقیت گام برمی دارندوعلاقمندی خودرانشان می دهند.

+ نوشته شده در دوشنبه 1393/08/26ساعت 11:30 توسط نامجوزحمتکش |

مطالب قدیمی‌تر