با حضور استاندار بوشهر: فاز اوّل اولین مجتمع پردازش زباله های خشک روستایی استان در روستای شهنیا بردخون راه اندازی شد

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری بوشهر در این آیین اظهار داشت: در9 ماهه سال93اعتباری معادل590میلیارد ریال به دهیاری های استان اختصاص یافته که این اعتبار با توجه به روند رشد اعتبارات در 9ماهه سال94به740میلیارد ریال افزایش یافته است.

حسین عالی نژاد افزود: از سال93تاکنون رشد198 درصدی در اعتبارات دهیاری های استان داشتیم که تحول خوبی در روستاها ایجاد کرده  و در دهه فجر امسال114پروژه با اعتبار145میلیارد ریال از محل ارزش افزوده به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به مجتمع پردازش زباله های خشک، گفت: فاز اول اولین مجتمع پردازش زباله های خشک روستایی استان در روستای شهنیاء بردخون با همکاری و مشارکت مسئولان شهرستان و بخش به بهره برداری می رسد که به بهداشت روستاها و ایجاد منبع درآمدی کمک خواهد کرد و در حال حاضر100درصد روستاها در زمینه برداشت زباله مشکلی ندارند.

عالی نژاد اضافه کرد: این مجتمع می تواند با ایجاد خط شستشوی مکانیزه، شستشوی مکانیزه ضایعات پلاستیکی، سانتری فیوژ، خردکن پلاستیک، گرانول ساز، میکسر آرام گرد و خشک کن چند منظوره، پرس عمودی و افقی خدمات مناسبی ارائه دهد.

این پروژه با تلاش تعاونی دهیاران بخش بردخون و حمایت مسئولان بخش و شهرستان بویژه مجموعه استانداری بوشهر و دفتر امور روستایی استانداری بوشهر و اعتبار4میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است.

+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ساعت 15:15 توسط نامجوزحمتکش |

نمایشگاه نقاشی و طراحی چهره در بردخون افتتاح شد

همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور مسئولان: نمایشگاه نقاشی و طراحی چهره در بردخون افتتاح شد

مسئول مجتمع فرهنگی هنری بردخون در این آیین اظهار داشت: دهه فجر یادآور هنرمندی مردم ایران در صحنه دفاع از ارزش های اسلامی و انقلابی بود که متحد و منسجم به پا خاستند و کاخ ظلم را واژگون کردند.

نامجو زحمتکش افزود: برنامه های فرهنگی هنری در ایام دهه فجر شور و حال دیگری دارد و هنرمندان ومردم برای فعالیت در این ایام شور خاصی دارند و برای پاسداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تلاش می کنند.

وی اضافه کرد: در ایام دهه فجر علاوه بر مدارس، برنامه های متنوعی نظیر اجرای جنگ شادی، نمایش فیلم، شب شعر، جشنواره بازی های بومی محلی، اجرای تئاتر و موسیقی خواهیم داشت که مراکز فرهنگی هنری برای اجرای آن اهتمام و جدیت دارند.

مسئول نمایشگاه نقاشی نیز گفت: این نمایشگاه با20 تابلو در4سبک مختلف طراحی، سیاه قلم، رنگ روغن و مداد رنگی دایر شده است که تا پایان بهمن ماه ادامه دارد و آماده بازدید عموم می باشد.

میلاد مهدویان افزود: موضوع نمایشگاه نقاشی منظره و طراحی چهره می باشد که در زمینه برگزاری آن ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های دیّر و دشتی، مجتمع فرهنگی هنری بردخون، ستاد دهه فجر و هیات محبان اهلبیت همکاری داشته اند.

+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ساعت 15:10 توسط نامجوزحمتکش |

استاندار بوشهر: هدف مسئولان خدمت به مردم باشد

مصطفی سالاری در بازدید از جاده شهنیا- بردخون و بوستان امید شهر بردخون با بیان اینکه هدف همه مسئولان خدمت به مردم باشد، اظهار داشت: اقدامات خوبی در منطقه بویژه شهر بردخون صورت گرفته که دولت نیز از این فعالیت ها حمایت می کند.

وی افزود: برای تکمیل جاده شهنیاء- بردخون کمک  می کنیم و در این زمینه از مسئولان منطقه حمایت خواهیم کرد تا این مسیر برای عبور و مرور مردم آماده شود.

سالاری از تلاش های انجام گرفته در احداث بوستان امید تقدیر کرد وگفت: برای تکمیل این پروژه نیز که نیاز مردم منطقه است حمایت می کنیم.

امام جمعه بردخون نیز ضرورت جاده بردخون شهنیا را یادآور شد وگفت: این مسیر در همه ایام سال بویژه فصل برداشت گوجه فرنگی بسیار پرترافیک و شلوغ است که تاکنون شاهد تصادفات تأسف بار و تلفات زیادی بوده ایم.

حجت الاسلام سید حسین رکنی حسینی با تقدیر از تلاش ها و پیگری های مسئولان استان بویژه نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری در زمینه مشکلات منطقه بویژه احداث این جاده، افزود: مقدمات راه اندازی این جاده انجام شده اما به دلیل کمبود اعتبار تاکنون  تکمیل نشده که امیدواریم با مساعدت مسئولان استان به زودی شاهد افتتاح آن باشیم.

ابوالقاسم درویشی شهردار بردخون نیز گفت: امکانات ورزشی و تفریحی نظیر والیبال، بدمینتون و فوتسال و تلویزیون شهری در بوستان امید پیش بینی شده که امیدواریم در سریع ترین زمان به بهره برداری برسد.

رئیس شورای اسلامی شهر نیز گفت:40روز از آغاز کار بوستان امید می گذرد که امیدواریم تا یک ماه آینده به بهره برداری برسد.

محمّد بردستانی بر تکمیل جاده بردخون- شهنیا تأکید کرد وافزود: این جاده در بیشتراوقات شاهد عبور وسایل نقلیه مختلف است و تصادفات زیادی واقع شده و افراد زیادی جان خود را از دست داده اند که نیاز به تکمیل فوری آن است.

وی از استاندار خواست هدیه سفر خود به این منطقه را دستور ابلاغ اعتبارت کمیل این پروژه قرار دهد تا مردم این دیار خاطره حضور نماینده عالی دولت در استان را در ذهن داشته باشند.

در حاشیه این بازدید معاون امور عمرانی استاندار نیز قول پرداخت700میلیون ریال جهت تکمیل زیرسازی پروژه استادیوم ورزشی بردخون داد.

جاده بردخون- شهنیا به طول7کیلومتر اواسط سال93  توسط شهرداری بردخون آغاز شد اما به دلیل کمبود اعتبار تاکنون آماده بهره برداری نشده است.

+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ساعت 13:18 توسط نامجوزحمتکش |

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ساعت 17:59 توسط نامجوزحمتکش |

 بخشدار بردخون عنوان کرد: طرح امید اجتماعی باعث انسجام سرمایه اجتماعی می شود

حیدر عمرانی در آیین طرح امید اجتماعی در جمع اقشار مختلف مردم، اظهار داشت: طرح امید اجتماعی موجب انسجام سرمایه اجتماعی در کشور، استان و بخش ها می شود

وی افزود: طرح های امید اجتماعی فرصتی مناسب برای اقشار جامعه بویژه جوانان است تا منشأ تحول در کشور شوند و از توان و استعداد خدادادی همه مردم در مسیر سازندگی و توسعه پایدار بهره ببریم

عمرانی اضافه کرد: تاکنون طرح های مختلف امید اجتماعی با همکاری ادارات و شوراهای اسلامی در شهر بردخون و روستاها برگزار شده و مردم استقبال بسیار خوبی از این برنامه ها داشته اند و رضایت خود را اعلام کرده اند.

بخشدار بردخون خاطرنشان کرد: طرح امید اجتماعی از طرح های مورد نظر استاندار است که در قالب 17طرح تدوین شده و شش طرح آن در اولویت نخست قرار گرفته و شامل مهارت اجتماعی، نشاط و شادکامی اجتماعی، شهروند سبز، سلامت اجتماعی و سبک زندگی، مهارت اجتماعی و تسهیل گری اجتماعی و توانمندسازی سازمان های مردم نهاد می باشد.

در ادامه آقایان گنخکی و حسینی از سازمان نظام روانشناسی مطالبی پیرامون مهارت های اجتماعی وخانواده سالم و موفق مطرح کردند و سپس به قید قرعه به بیش از40 نفر از شرکت کنندگان هدایایی تقدیم شد.

این برنامه به همت بخشداری، شهرداری و شورای اسلامی شهر بردخون در سالن اجتماعات کانون شهید نامدار بردخون برگزار شد.

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ساعت 15:30 توسط نامجوزحمتکش |

به مناسبت دهه فجر 

به مناسبت دهه فجر محفل انس با قرآن در بردخون برگزار شد

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون با اشاره به قدمت بردخون اظهار داشت: قدمت و سابقه بردخون به سالها پیش برمی گردد که بر اساس این قدمت فرهنگی همه باید به قرآن، علوم دینی و مذهبی توجه کنیم.

عباس جمالی فرد افزود: طرح های زیادی مانند حفظ  آیت الکرسی، همراه با قرآن، توجه به جایگاه درس قرآن، فعالیت های قرآنی در مدارس اجرا می شود.

وی اضافه کرد: به دلیل وجود حوزه علمیه در بردخون قدیم، مکتبخانه ها در بردخون رونق داشته و عاشقان قرآن برای آموختن در این پایگاه های قرآنی حضور می یافتند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون دانش آموزان را به فراگیری قرآن توصیه کرد و گفت: قرآن چراغ هدایت و سعادت است و هرکس می خواهد به روشنی برسد باید با قرآن مأنوس شود و نسبت به آن پایبند و عامل باشد.

در ادامه دکتر ابراهیم احمدی پژوهشگر دینی پیرامون جایگاه قرآن در بین مردم مطالبی بیان کرد و قاریان مجید دریایی، طاها حسینی و ابراهیم توانچه به تلاوت آیات نورانی قرآن پرداختند.

در این مراسم که با حضور مسئولان و اقشار مختلف در مسجد جامع بردخون برگزار شد، به صورت رسمی دارالقرآن  الزهرا(س)افتتاح و راه اندازی شد و مبلغ13میلیون ریال توسط خیرین جهت فعالیت های قرآنی به این دارالقرآن اختصاص یافت.

پایان بخش مراسم تقدیر از فعالان قرآنی در منطقه بود که هدایایی تقدیم آنان شد.

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ساعت 15:11 توسط نامجوزحمتکش |

جشنواره ادبیات  بومی محلی در مدرسه فضیلت روستای مغدان برگزار شد

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون با تبریک ایام خجسته دهه فجر اظهار داشت: وقایع دوران انقلاب  اسلامی نشان از انسجام و اتحاد مردم  و اتکا به نیروی خدایی بود که بدون وابستگی به دو قدرت غرب یا شرق انقلابی عظیم در کشور برپا شد و رژیم طاغوتی نابود شد.

عباس جمالی فرد توجه به فرهنگ گذشته و سابقه بومی محلی را یادآور شد و گفت: ادبیات این دیار سرشار از درس ها و عبرت های آموزنده و ماندگار است که باید برای حفظ باورها و گنجینه های فرهنگی قدیمی تلاش کنیم.

وی افزود: اعتقادات، سنت ها، شیوه های کار و زندگی و پایبندی به اصول باعث شد تا مردم با جان و دل از فرهنگ بومی خود پاسداری کنند و آن را برای آیندگان به ارث بگذارند.

در ادامه برنامه هایی مانند قرائت شعر محلی، دکلمه و سرود محلی، لالایی و شروه خوانی اجرا شد و نمایشگاه  دست ساخته ها و صنایع دستی و کشاورزی و دست پخته های دانش آموزان افتتاح گردید که توسط مسئولان، تعدادی از فرهنگیان و دانش آموزان موردبازدید قرار گرفت.

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ساعت 15:9 توسط نامجوزحمتکش |

امام جمعه موقت بردخون: همه انقلاب ها الگوبرداری از انقلاب اسلامی است

امام جمعه موقت بردخون گفت: همه انقلاب های منطقه الگوبرداری از انقلاب اسلامی ایران است

حجت الاسلام محمّد جواد عاشوری در مراسم جشن انقلاب در مسجد روستای وحدت آباد بردخون اظهار داشت: پس از37 سال از انقلاب اسلامی توانسته ایم انقلاب را حفظ کنیم وآن را به دنیا صادر کنیم و اطمینان داریم همه انقلاب های منطقه الگوبرداری از انقلاب اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران ویژگی خاصی داشت، افزود: زمان قبل و بعد از انقلاب را در همه موضوعات مقایسه کنیم که چگونه پیشرفت کرده ایم و مردم امروز رفاه و خدمت، ارزش های انقلاب، بهداشت، علم و رفاه اجتماعی را می بینند که برای همین وقوع انقلاب رخدادی عظیم و خاطره انگیزاست.

عاشوری اضافه کرد: دشمنان زیادی داریم زیرا هدف داریم و در همه عرصه ها به جایگاه قابل اطمینانی رسیده ایم که بر همین اساس انقلاب اسلامی در بین مسلمانان به عنوان الگو پذیرفته شده است.

امام جمعه موقت بردخون با اشاره به اختصاص5/2میلیارد دلار توسط کنگره آمریکا برای انتخابات ایران، گفت: در ابن انتخابات حضور حداکثری شرط است و انتخاب فرد اصلح مورد تأکید قرار گرفته است پس هوشیار باشیم.

وی با انتقاد از برخی مواضع و اینکه عده ای پول گرفته اند و ثبت نام کرده اند تا رد شوند، ادامه داد: حرف های دشمن شادکن بر زبان نرانیم و شورای نگهبان که امین رهبری است و طبق قانون عمل می کند را تضعیف نکنیم.

عاشوری وحدت آباد را روستایی نمونه در کشور دانست و بر تلاش مردم و جوانان برای عمران و آبادانی روستا تأکید کرد.

یوسف جعفری مسئول ستاد دهه فجر بردخون نیز گفت: من به این روستا افتخار می کنم و اطمینان دارم با وجود نخبگان و تحصیل کردگان در آینده روستایی آباد و بانشاط و توسعه یافته خواهیم داشت.

در ادامه هدایایی به تعدادی از فعالان فرهنگی و مذهبی روستا اهدا شد.

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ساعت 15:5 توسط نامجوزحمتکش |

امام جمعه بردخون عنوان کرد: واقعیت های انقلاب را به نسل جوان منتقل کنیم

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین رکنی حسینی در جمع مردم بردخون اظهار داشت: ایام الله که نشانه ای بزرگ برای شناخت قدرت خداوند است را متذکر شویم زیرا ملت ایران بهترین عزیزان خود را فدا کردند و دست از آرمان خود برنداشتند و دهه فجر را خلق کردند پس باید واقعیت های انقلاب را به نسل جوان منتقل کنیم.

وی ولایت را بزرگ ترین نعمت دانست و گفت: قدر ولایت را بدانیم و نگذاریم تاریخ تکرار شود و دشمنان را که همواره مدعی گزینه های روی میز بودند بار دیگر با قدرت استدلال تسلیم خود کنیم.

رکنی حسینی افزود: انتخابات و حضور مردم پای صندوق های رأی مسابقه ملی است که پیروز نهایی آن ملت ایران می باشد چرا که دشمن می خواهد مردم در انتخابات شرکت نکنند پس مردم با انتخاب افراد صالح این ایده بدخواهان را بی اثر کنند و کاندیداها نیز فقط به معرفی خود اقدام کنند و هیچ کس حق ندارد اهانت و توهین را در کار داشته باشد.

امام جمعه بردخون سفر رئیس جمهور به اروپا را نتیجه استقامت و پایداری ملت ایران خواند و گفت: انتظار داریم که دولتمردان مشکلات مردم را حل کنند و برخی سومدیریت ها رفع شود تا کشور به پیشرفت برسد زیرا بهانه ای وجود ندارد و مسئولان به جای مسائل حاشیه ای وقت خود را صرف مردم کنند.

وی به فوت یکی از جوانان منطقه اشاره کرد وگفت: یکی از جوانان منطقه به دلیل عدم وجود امکانات پزشکی در بیمارستان خورموج فوت کرد که این ضایعه است زیرا استان تنها یک بیمارستان فعال در بوشهر دارد که امکانات کافی ندارد و بیماران اورژانسی منطقه را به کنگان و خورموج اعزام می کنند اما فاقد امکانات و کادر مجرب می باشد.

رکنی حسینی با بیان اینکه نمی توانیم ساکت باشیم، افزود: مسئولان باید پاسخگو باشند وتلاش کنند که بیمارستان خورموج مجهز شود و بدانیم استانی که قطب اقتصادی کشور است باید چند بیمارستان مجهز داشته باشد.

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ساعت 15:0 توسط نامجوزحمتکش |

با حضور مسئولان بخش:نمایشگاه کارآفرینی مدارس منطقه بردخون افتتاح شد

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون در این آیین اظهار داشت: کشف استعدادهای نهفته در مدارس صورت می گیرد و هدف از نمایشگاه کارآفرینی ایجاد رقابت و شناسایی مهارت ها و تلاش برای رشد آنها است.

عباس جمالی فرد افزود: با توجه به ظرفیت مدارس، شرایط اقلیمی و جغرافیایی، ویژگی های فرهنگی منطقه، توانایی و علاقه دانش آموزان مصمم هستیم در زمینه صنایع بومی و محلی، طراحی، تولید و در قالب بازارچه های کسب و کار دانش آموزان فعالیت کنیم.

وی اضافه کرد: بستری فراهم شده تا دانش آموزان با برخی از مشاغل و حرفه های مورد نیاز جامعه به ویژه مهارت های اولیه کسب و کار آشنا شوند.

دبیر کار و فناوری مدارس و مسئول نمایشگاه نیز گفت: در این نمایشگاه کارهایی در زمینه مهارت معرق کاری، ساخت کیف دستی، صنایع دستی، ساخت قاب عکس، ساز و کارهای حرکتی، انواع ماکت ها و طرح همگام با قرآن به نمایش گذاشته شده است و تا پایان دهه مبارک فجر ادامه دارد.

این نمایشگاه به همت مدرسه شهید نجات الهی و تلاش دبیر کار و فناوری مدارس منطقه و با همکاری اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون دایر شده است.

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ساعت 14:36 توسط نامجوزحمتکش |

مطالب قدیمی‌تر